Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tud egy állam...

Miért nem tud egy állam annyiból gazdálkodni, amennyi bevétele van?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a pénz nagy része adósság, de mi értelme ennek, hogy állandóan hiány van és állandóan finanszírozásért kell rohangálni? Teljesen reménytelen áttérni arra, hogy annyit költünk, amennyink van?

szept. 13. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mert ellopnak mindent.
szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon leegyszerűsitve egy állam fenntartása semennyivel sem másabb, mint otthon egy családi kassza fenntartása és működtetése. A családban is mindenkinek más igényei vannak és ennek megfelelően kell kialakitani a család költéseit a bevételekhez képest. Az állam, bár bőven bonyolultabb, pénzpiaci eszközökkel és irányitási lehetőséggel, de, hasonló alapelvekkel működteti a saját háztartását, ezért is hivják államháztartásnak.

Amikor az egyik oldal megborul, akkor van gáz. Azért nem tud, mert a politikusaink rosszul döntöttek, mikor tervezték a költségvetést.

szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Nézz meg egy átlagos magyar söpredékéletűt. A kulipintyón fólia takarja az ablakot, az udvarra szrik, de új ájfon és cigi mindig van.
szept. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
30%

Gazdálkodni, fenntartani tud(na).

Viszont a fejlesztésekhez plusz pénz kell, ezt a célt szolgálná a hitelfelvételt. Ezzel nincs semmi baj, amíg a hitelből megvalósított fejlesztésből adódó bevételnövekedés nagyobb, mint a hitel.

szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, kurvára leszarják az ország fejlesztést, de arra van pénz, hogy külhoni magyaroknak adjanak támogatást.

Ellopják a pénzünket és magyarellenes a kormány...

szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Lassan balkáni országává alakul a magyarország...
szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sörpocak ***** válasza:

Normális esetben a költségvetési hiány nem valódi adósság, hanem az államháztartás likviditását szolgáló kipótlás. Az államnak nagyon sok olyan bevétele van, ami nem havonta, hanem negyedévente, vagy évente csatornázódik be, DE a költségek folyamatosan felmerülnek. Mikor a bevétel és a költség pénzügyi rendezése időben eltér egymástól, a köztes időszak áthidalására hitelt vesznek fel és ez szokott lenni a költségvetési hiány. Erre is vezethető vissza az, hogy hogyan képes az állam tartalékot képezni annak ellenére, hogy hiánnyal dolgozik: a költségvetési hiánynak a természete ideiglenes.


Persze ami most történik az se nem normális, se nem ideális. Mikor az államadósság és a költségvetési hiány egyszerre növekszik, akkor lehet sejteni, hogy valódi adósságról van szó. Ha pedig még megszorítások is vannak, állami szervek fizetésképtelenséggel küzdenek stb. akkor pedig már biztosra tudhatod, hogy sz*r van.

szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
6, én Bulgáriát leszámitva, bejártam a Balkánt, úgy nagyjából mindegyik országában voltam többször is. Eddig azt mondtam, hogy, mi messze vagyunk attól, de az utóbbi két év zuhanását és egyre romló körülményeit látva változott a véleményem. És az a legszörnyűbb, hogy a Balkánon magán, alig volt fejlődés és változás, nem ők jöttek fel előre, mi estünk vissza. Nem kicsit, nagyot.
szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8# tudom, stagnál, de pénz nem ölnek bele EÜ-be, közlekedésbe.

De most nagyon hirtelen zuhant, lásd MÁV

szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert kell pénz luxusyachtra meg helikopterezésre
szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!