Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy átlagbérből élő az év...

Egy átlagbérből élő az év első 5 hónapjában kb. 600 ezer forintot fizetett tb-re, megéri ez?

Figyelt kérdés

[link]


Sokan szerintem nem gondolnak bele, vagy nem néznek utána a számoknak, de elképesztő összegek jöhetnek ki.

A KSH adatok szerint egy átlagember 600 ezer tb. járulékot fizetett be 5 hónap alatt, az havi szinten 120 ezer forint, évente 1.440.000 ft Kérdés,h mikor vesz igénybe valaki éves szinten ennyi állami egészségügyi szolgáltatást?

Divatos a piacot szidni, meg az amerikai típusú egészségügyet, de ott legalább ha havonta valaki a fizetésarányosan ekkora összegeket fizet,azért kap valami minőségi szolgáltatást is, nem az van,h lehúzzák havi 100ezrekkel,aztán majd még külön kell fizetnie még 100ezreket magánba,ha azt akarja,h valami érdemi szolgáltatáshoz jusson.


Most megjelenne itt egy cég Magyarországon,aminek havi 120 ezret fizetnél, és ilyen szolgáltatást nyújtana, akkor olyan felháborodás lenne,hogy 7 határon túlra menekülne innen. Az állam meg pont ugyanezt csinálja, ráadásul erőszakkal veszi el a pénzt,még döntésed sincs, sokan meg vállat vonnak,h ez így van rendben.



aug. 31. 09:47
A kérdező szavazást indított:
Ha én dönthetnék róla,inkább nem venném igénybe ezt a szolgálatatást
Nekem ez így megfelel,havi 120 ezret simán megér nekem az állami egészségügy
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Én havonta 170 ezret fizetek. Nem, nen éri meg.
aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem kb. br 1.000.000 ft a fizetésem, ebből nettó 665.000 amit megkapok, 185.000 ft a tb., 150.000 az szja.

Állami egészségügyet utoljára 2 éve vettem igénybe.

aug. 31. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

11300 forintot fizetek, mivel jelenleg munkanélküli vagyok. Ez az összeg nem magas, viszont esélyem sincs igenybe venni az állami egészségügyet, mert már sok szakrendelésen jövőre adják az időpontokat.

Fogászatot lehetetlen elérni azon az egy napon, amikor időpontot adnak.

Így ezt fizetem minden hónapban, gyűlik nekik, de rajtam nem segít.

aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Justinianus ***** válasza:
70%
Reméld, hogy nem. Mert ha rákos leszel, és 20 millióba kerül a kezelés, akkor igen.
aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az USA-ban fizetésarányosan fele ennyit befizetsz havonta egészségbiztosításra, és kiterjed nem csak rákra, de más egyéb szolgáltatásra is.

Amúgy meg ha rákos lennék, inkább választanám a tiszta halált kezelés nélkül, mint hogy ebben a rothadó magyar egészségügyi rendszerben kallódjak el. Vagy a saját félretett pénzemből kifizetnék inkább milliókat a kezelésre,hogy valami normális intézményben lássanak el.

aug. 31. 13:38
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
#5 nyugi, ebben a pártállami magyar eüben sem kapnál sok kezelést ha rákos lennél. Csak magánba, ha fizeted a millákat.
aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!