Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Szomszédok című teleregény...

A Szomszédok című teleregény idején jobban vagy rosszabbul éltek az átlagemberek mint most?

Figyelt kérdés
Mindig szidják benne az akkori rendszert pedig én úgy látom abszolút sokkal jobban boldogultak a magyarok mint ma. Én inkább lennék akkor fiatal pályakezdő, családalapító mint ma.
szept. 12. 13:37
1 2
 11/15 Telelő Teve ***** válasza:
31%
Hát mondjuk úgy, hogy a Szomszédoknak nem sok köze volt a valósághoz. A szereplők epizód végi monológjaiban olyan valóságtól elrugaszkodott megállapításokat tettek, hogy a Szomszédokat akkoriban igazából köznevetségként tartották számon. Ez nem egy maga korában sikeres sorozat volt, mint mondjuk a Bud Spencer filmek - a nosztalgia emnelte bárgyúsága miatt kultikus státuszba.
szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Érdemes ennyi évtized távlatából újra megnézni a sorozatot. Én amikor elkezdték, kisgyerek voltam, de a családdal együtt néztem, és gyerekként is érthető volt amiről szólt, mert életszerűen mutatta be a helyzetet. Pl anno a kórházi helyzeteket is (Mágenheim azaz Kulka János), az iskolákét is (Vágási Jutka szerepe) a vállalkozókét és sorolhatnám. Lényeg, hogy anno nyilta lehetett kritizálni a rendszert. Privatizáció stb, és ez a sorozat a kritika mellett felvilágosítást is nyújtott a társadalomnak, amit a legjobb módon tett: életszerűen. Minden szereplő egy-egy társadalmi rétegek mutatott be. Én nagyon szerettem azt a sorozatot, és van hogy azóta is belenézek egy-egy részébe.
szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
22%
Lakáshoz könnyebben jutottak. Amúgy nem éltek jól.
szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%
Evidencia mikor. Ugyanis hogy mikor éltünk jobban, mikor éltünk jobb országban minden szempontból arra választ ad az a kérdés is, ma lemehetne-e ez a teleregény bármelyik csatornán nemhogy a köztévén. Ennyi.
szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%

"Boldogultak, éltek, ahogy most mi. Csak nem volt ennyi luxusigényük..."


Ha azt vesszük, hogy ma lehetetlen egy akár csak egy panellakáshoz jutni átlag bérből, akkor végtére egy panellakás is luxusigény lett mára.

szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!