Mi törtenik egy orszaggal ha lelövik a miniszterelnökot? Mint ahogy a szomszedoknal is tortent.
Figyelt kérdés
Mik a következmenyek a nemzetre nezve? Lakososkra nezve?máj. 24. 10:03
1/8 anonim válasza:
Ha nem tudja ellátni a hivatalát a törvények meghatározzák, hogy ki helyettesíti.
Ha meghal, akkor parlamentáris rendszerben a parlament választ új miniszterelnököt. USA-ban meg az elölnök lép a helyébe például.
A közügyek folynak tovább.
A közhangulatra van inkább hatása egy merényletnek.
2/8 anonim válasza:
Több szinten megvan hogy ki helyettesíti, jellemzően van egy miniszterelnök helyettes vagy egy kancelláriaminiszter,de alatta is megvan ki helyettesíti, ha mondjuk őt is baj érné. Amúgy ha nincs valami durva helyzet, egy-két hónapos léptékben nem jelent problémát, sőt olyan ia előfordult már más országban, hogy egy évig nem volt miniazterelnök, az államigazgatás ettől még működött.
3/8 anonim válasza:
Magyarorszàgon Semjèn Zsolt lenne a miniszterelnök, ha Orbàn nem tudnà ellàtni a hivatalàt valamilyen okbòl kifolyòlag, hiszen ô a miniszterelnök helyettese.
4/8 anonim válasza:
Az attól függ, hogy ki lövi le. Ha a mai helyzetben kiderülne, hogy ukrán vagy orosz háttere van a dolognak, akkor háborúba vonulnának, mint ahogyan arra volt már példa a történelemben. Tulajdonképpen az sem kell, hogy bizonyított legyen a háttér, elég ha koholt vádakkal üzennek hadat.
5/8 anonim válasza:
Lelövik vagy magától hal meg, mindegy. Nálunk meghalt hivatalban levő minielnök (Antall Jocó), de minden ment tovább ugyanúgy...
6/8 anonim válasza:
Figyeld és kövesd a szlovák eseményeket, és élőben láthatod magad előtt a kérdésedre a választ.
7/8 anonim válasza:
De amúgy ez kábé kizárólag a külső és belső körülményektől függ: onnantól, hogy némi enyhe és átmeneti zavar és felbolydulás utána választanak egy új elnököt és minden megy a maga útján tovább, odáig hogy az ország anarchiába süllyed és véres polgárháború tör ki hosszú időre, bármi lehetséges, mindkettőre és a kettő között sokmindenre volt már példa a történelemben.
8/8 anonim válasza:
4-es!
Egy esetleges háború megindításáról a parlament dönthet.
Ha a jelenlegi szlovák kormány háborút akarna indítani, akkor hiába szavazná meg a Smer, a Hálás és az SNS, az egyszerű többség nyilván nem lesz elegendő, ellenzéki támogatásra lesz szükség.
Persze ez valójában még ennél is bonyolultabb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!