Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bevezetik Magyarországon...

Ha bevezetik Magyarországon is a sorkatonaságot mint Szerbiában tervezik, akkor a külföldön élő magyaroknak is kötelező lesz hazajönni katonáskodni?

Figyelt kérdés

2026-ig szerintem ez a veszély nem fenyeget, hiszen választást kell nyerni. De a 2026-os 2/3-dos győzelem után én nem vagyok megnyugodva afelől, hogy ne vezetnék be nálunk is a sorkatonaságot. Eleve az is érthetetlen, hogyha egyszer háború ellenes a Fidesz, akkor miért plakátozta ki az országot tartalékosokat toborzó plakátokkal? Miért költ ennyit harcászatra és a honvédelem megerősítésére? Furcsa dolgok ezek.


Ha addigra már nem Magyarországon fogok élni, akkor rám már nem lesz érvényes a sorkatonai kötelezettség, ha esetleg bevezetnék?


szept. 11. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

"Eleve az is érthetetlen, hogyha egyszer háború ellenes a Fidesz, akkor miért plakátozta ki az országot tartalékosokat toborzó plakátokkal? Miért költ ennyit harcászatra és a honvédelem megerősítésére?"

Ha ellenzed a rablást, miért zárod kulcsra a bejárati ajtódat esténként?

szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pont valami ilyen barom indokot fognak elővenni, ha a sorkatonaságot akarják majd visszahozni. Meg még azt is bedobhatják, hogy Svájcban is van meg stb. semmitől sem kell tartani.

Mintha bármit is számítana az a néhány tartalékos az oroszokkal szemben.

szept. 11. 15:12
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha magyar állampolgár vagy akkor igen, külföldről is haza kéne jönnöd. Ha van más állampolgárságod, akkor lemondhatsz a magyarról, és akkor kell.
szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*NEM kell
szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Menne haza a rosebb.
szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor a szerbeknek is haza kéne menniük külföldről? Csak mert pl. Bécsben a legnagyobb külföldi kisebbség a szerb. Kétlem hogy mindenki fogná és otthagyná a jó életét és visszamenne a koszos putris Szerbiába katonának. Gyakorlatilag senki se fog menni.
szept. 11. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét részletek majd idővel kiderülnek, de a szolgálatot megtagadni bűncselekmény, így technikailag eljuthat odáig a dolog, hogy az osztrák rendőrség tartóztat le miatta, és hazatoloncolnak.
szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

"az osztrák rendőrség tartóztat le miatta, és hazatoloncolnak."

Az osztrákok szerintem nem olyan hülyék, hogy a jól dolgozó, az országuknak hasznot hajtó magyarokat kiebrudalják az országukból. Főleg azután nem, ahogy a magyar kormány viselkedik Ausztriával szemben már évek óta.

szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy a részletek kiderülnek a jövőben, de technikailag nem lehetetlen. Plusz egy csomó egyéb problémát is el tudok képzelni, pl. mi van ha lejárnak az irataid? A magyar konzuli szolgálat sem lesz túl segítőkész egy magyar törvények szerinti bűnözővel szemben. Egész életedben bujkálni fogsz a hatóságok elől?
szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akik kimaradtak anno a sorkatonaságból, úgy tudom, a legidősebb korosztály kb. 44 éves (tudom, mert van a családomban ilyen pasi).

Ha bevezetik, szerintetek elkezdik behívogatni őket is sorkatonaira?

Vagy kimaradt egy korosztály, és ennyi? (Azt tudom, hogy a szomszéd pasi most 46, és ő még volt. Rokonom 44 éves, ő már nem volt.)

szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!