Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyaroszágon ezt szokást ,...

Magyaroszágon ezt szokást , hogy minimál bérre jelentenek be és fölé kapsz boritékot feketén sose lehet eltőrőlni?

Figyelt kérdés
Kamionozok az összes cég ilyen. De régen voltam más szakmába is ott is az volt. És kapaszkodjatok meg Waberelsznél is amibe Fideszes tulaj van ott is ez megy. És ami legduevabb amikor hitelre szorultam simán adott bank , mert látta hogy két utalás jön a bankszámra és mondta a nő , hogy bankok ezt pontosan tudják ezért hiába alap fizu minimál bér ha megfelelő összeg jön havonta hitelképesnek nyilvánítanak.
szept. 10. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Reméljük idővel el lehet, de ahhoz az kellene, hogy ne adóztassák agyon a munkaadókat.
szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ilyen a rendszer.
szept. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
"Waberelsznél" nem megy két utalás csak egy és nincsen semmilyen boríték. Meg aki ott dolgozik azok le tudják írni a cég nevét. Szóval ez eléggé félresikerült kamu kérdés.
szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De milyen két utalás? A fekete pénzt kp adják, abból nem lát a bank semmit. A bank csak a hivatalosan ellenőrizhető fizut veszi alapul, amit a bankszámlán lát.
szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még a végén valamelyik képviseló elolvassa és elhiszi, majd csinál egy beadványt, hogy megemelik a még jobban az adóterheket. Amik már így is magasak.

Amúgy döntsd már el, hogy boríték, vagy második utalás.


Inkább jellemzőbb az, hogy egyes vállalkozók azt sem fizetik ki ami jár, arra hivatkozva, hogy őket sem fizette még ki a megrendelő. Utána alkudoznak, hogy majd a következő hónapban esetleg kifizetik az elmaradást is.

szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Vagy pl adnak alap minimálbért és mindenféle jelenléti bónusz meg egyéb neveken minden hónapban adnak pluszt. Kivéve szabadság, betegség alatt...


Szerencsére sosem dolgoztam ilyen helyeken, mindig a teljes bérem adózott és az volt a szabadság alatt is.

szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, nagyon látszik hogy kamu a kérdés.

Egy munkaadó sem olyan hülye, hogy havonta átutalással adja oda a zsebbe pénzt, mert azzal követhető hogy ki fizette. Bizonyítható lenne a csalás egy szimpla banki kimutatással.

szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A zsebbe menő pénznek pont az a lényege, hogy nem utalják, hanem kp-ben adják a kezedbe, hogy ne legyen nyoma.

Te kis "waberelszes"! :-)))

szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

#7 marhaság. Én is wise-on, meg revolutom kaptam a "borítékot".

Azokra sem látnak rá, meg van még egy rakás ilyen alternatíva...

szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor okoskáim második utalást ugy kaptam mint üzemanyag megtakarítás de közbe az volt a bérem másik része. Dehát itt mindenki kamionos meg okos :)
szept. 10. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!