Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnám az ősfideszes...

Hogy tudnám az ősfideszes rokonaimat kultúráltan meggyőzni arról, hogy egyáltalán nem azt képviseli és csinálja a párt, amit gondolnak róla?

Figyelt kérdés
Mindketten intelligensek, de van mivel Erdélyiként hozzánk nem sok ellenzéki impulzus jut el, így nehéz normálisan politizálni.

szept. 6. 09:02
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
62%

Aki élt Ceausescu alatt Romániában, és igazi magyarnak tartja magát, az vagy nem szavaz, vagy nem az Orbán-féle diktatúrára, hanem bármely ellenzékre szavaz!

Igazi székely nem szavaz egy elnyomó elmebetegre!

szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
38%

A valóságról szeretnéd meggyőzni őket???

Érdekes, mert ahogy látom itt Magyarországon többféle alternatív valóság létezik...

Azt most én nem tudom megmondani, hogy melyik áll a tényleges valósághoz legközelebb, de mindenki döntse el maga.

szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
62%
Erdélyi lakosokat sehogy, mert az erdélyi lakosokat nem érintik Orbán Viktor intézkedései. Nem Magyarországon laknak, nem magyarországi fizetésből élnek és nem Magyarországra adóznak. Nem Magyagyarországon fognak iskolába / kórházba menni, tehát nem látják a valós helyzetet Magyarországon.
szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%
#11 csak, ugye ennek ellent mond a valóság
szept. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%

#6

"A magyar baloldal meg nyíltan nemzetellenes és globalista."

Ezzel szemben a valóság az, hogy Orbán adta el Mo.-ot a kínaiaknak, ők támogatják az oroszokat és ők hoznak be folyamatosan kizsákmányoló multikat.

szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
67%

Orbán a magyar Ceausescu!

Ép elméjű ember nem szavaz rá!

szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%

Lassan, türelemmel és sok alternatív tájékoztatást eljuttatva hozzájuk. Nehéz felvenni a versenyt a rogáni propaganda-gépezettel, mert borzasztóan agymosó hatású.


Sajnos a magyarországi vidékiek és a határon túliak a legkitettebbek ennek, mert nem jutnak el hozzájuk sem ellenzéki, sem független, kereskedelmi orgánumok, csakis a propaganda, ami egy alternatív valóságot kreál.


Az is nehezíti a helyzetet, hogy elszigetelten élnek, ezért vagy csak a saját kistelepülésük valóságát ismerik, vagy egyáltalán nem ismerik a magyarországi valós közállapotokat - úgyhogy nekik aztán tényleg azt hazudik a propaganda, amit csak akar.


Én nagy erőfeszítéseket tettem a szüleim esetében, félsikerrel: anyámat meggyőztem, apámat nem (ő fideszes maradt).


Sajnos átmosták 14 év alatt az agyukat, mindent elhisznek.


Apám pl. azt mondta, miattam fideszes, hogy ne legyenek migránsok. Mondom neki, de hát apa, mi Romániában élünk, ember, Románia meg befogadta a kvótamenekülteket 2014-ben!!! Látsz az utcán szaladgálni arabokat? Lettek No-Go-Zónák, terrorizmus, bűnözés???? Hát nem látod, hogy hazugság az egész????


Na ezen a pontom anyámnak leesett a tantusz, hogy tényleg mekkora bullshit ez a migrációs maszlag, de apám csak erőltette, hogy nem-nem, Orbánnak akkor is igaza van.


Van az a generáció, amelyik a megrögződéseiről nagyon nehezen mond le... Ettől függetlenül fontos, hogy te biztosítsd, hogy a rogáni propagandával ellenkező hírek is eljussanak hozzájuk!

szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
17-es, nagyon köszönöm, zseniális válasz. Egyébként kb milyen korban sikerült és nem sikerült meggyőzni a szüleidet?
szept. 7. 12:04
 19/31 anonim ***** válasza:
50%

18. Apám akkor 63 éves volt, anyám 60. Abból indult ki a vita, hogy én miért nem szavazok és ők szerintem miért ne szavazzanak magyarországi választásokon.


Végül az lett az eredmény, hogy én nem szavaztam elvből, ők viszont leszavaztak - de anyám azt mondta, arra szavaz, akire én szavaznék. Az akkori LMP-t mondtam, arra is szavazott.

De apámat nem lehetett meggyőzni, ő természetesen a fideszre szavazott... A következő választáson már le tudtam anyámat beszélni a szavazásról is.


A tágabb családban is van pár nagyon harcos fideszes - de nem adom fel!


Amivel anyámnál győzni tudtam, az az volt, hogy megmondtam: ha itt olyan világ lesz, amilyet Orbán Viktor akar, akkor ÉN KIMEGYEK NYUGATRA és ott fognak élni az unokáik a "migráncsokkal", sokkal boldogabban, mint itt, a migráncsmentes diktatúrában!


Megmondtam: értsék meg, hogy ami az ő koncepciójuk, az nem az én generációm koncepciója. Nem a migránstól félek, hanem a diktatúrától és PONT.


A szabadság fontosabb mint a túlhangsúlyozott "biztonság", ezt a Ceausescu-rendszerben megtanulhatták volna 20 év biztonságos lelki-szellemi-fizikai NYOMOR alatt! Nem építhet ki senki teljhatalmat arra hivatkozva, hogy ő majd megvéd ezzel a hatalommal, mert ez ugyanaz, mint Ceausescu, aki megvédett az imperialistáktól (akik nem is támadtak), cserébe nem volt még élelmiszer se, csak a nyomor és az elnyomás "biztonsága"...

szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
80%

Mondjad azt, hogy Orbán egy mini Ceausescu.

Benyal az oroszoknak. Azt is mondhatok, hogy Szlovákiában olyan jelöltet támogat, akit egyszer elzavartak, mert oknyomozó újságírót és a barátnőjét nyíratta ki.

Azt is mondhatod, hogy valódi magyar és jobboldali sosem lesz az oroszok barátja, Orbán meg Putyin se**nyalója.

Ha jön a Gyurcsány semmibe nézte az Erdélyieket mond, hogy Gyurcsány Viktor barátja, ha nem az lenne, akkor már rég ellenne számoltatva.

Kérdezd meg, hogy hányszor látták az M1-en Gyurcsányt szidni? Max, évenként egy kis öszödi beszéd, bezzeg Vona iszlám terrorista, MZP szétlövetné a magyarokat Ukrajnába meg a felesége gyerekgyilkos, Magyar meg nőverő, bezzeg Gyurcsány nincs valóban támadva.

Azt is mondhatod, hogy Orbánék falaznak a pedofiloknak. Mond, hogy pedofil, orosz nyalonc emberre sosem szavaznál.

A valódi jobboldal szégyen Orbán.

szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!