Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnétek egy ilyen együttműkö...

Örülnétek egy ilyen együttműködésnek ellenzéki oldalon?

Figyelt kérdés

Nem közös pártlistán indulnának, mint 22-ben.


Azonban,


1. Rendeznének előválasztást, hogy melyik párt a legnépszerűbb ellenzéki oldalon és csak az indulna a fidesz ellen. Ez jelen állás szerint a Tisza lenne.


1,a Mivel ez anyagilag nem lenne érdeke a nem induló pártoknak, a Tisza anyagi juttatásokkal kompenzálja őket szerződésben rögzített módon, tehát pénzben kb ugyanott lennének vagy kicsit jobban.


1,b Másrészt, hogy a kieső pártok szava is érvényesüljön valamennyire, a politikai kérdésekben az együttműködő pártok között kötelező lenne valami diskurzus, nyilvánosan vagy nem nyilvánosan. A végső döntés azonban a Tisza politikusait illetné.


2. Egyidőben választókerületi képviselőjelöltekről is előválasztást rendeznének. Ez tiszta sor, akinek a legnagyobb esélye van a fidesz jelölttel szemben, az lesz az ellenzéki jelölt.


szept. 4. 08:21
A kérdező szavazást indított:
fideszes vagyok
Nem fideszes vagyok, jó lenne de nem lehetséges.
Nem fideszes vagyok, jó lenne és kivitelezhető valamennyire.
Nem fideszes vagyok, nem lenne jó, nincs szükség rá. A Tisza egészen biztosan kétharmaddal fog győzni 26-ban.
Nem Tiszás ellenzéki vagyok, nem lenne örülnék ha a pártom így együttműködne, mert politikailag gyengébb lenne.
17 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

5. opció helyesen:

Nem Tiszás ellenzéki vagyok, nem örülnék ha a pártom így együttműködne, mert politikailag gyengébb lenne.

szept. 4. 08:26
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem, ellenzékiként a parlamenti választások bojkottálást tartanám egyedül elfogadhatónak minden demokratától.

Egy nem demokratikus szabályok szerint rendezett bohózatnál, ez csak asszisztálás a demokrácia eljátszásához, miközben, rég nem vagyunk demokrácia.

szept. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
LOL. Intézményesített korrupciót akarsz? Fizessük le, aki veszélyes számunkra?
szept. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Bármilyen diszkurzus nyitása a bukott baloldali pártokkal politikai öngyilkosság lenne.

Ha valamit, ezt megtanultuk az elmúlt 14 évben.

szept. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
8:29 Ez azért nem jó, mert a fidesz seperc alatt teremt magának ellene induló álellenzéki pártot, ha ezt eddig nem tette volna meg.
szept. 4. 08:35
 6/13 anonim válasza:
14%
Az ellenzékkel az a legnagyobb baj, hogy túlságosan széttagolt, így a szavazatok is többfelé mennek. Ugyanakkor, ezt már kétszer is bebizonyították, képtelenek együttműködni. Másrészt, olyanokra bízzam az országot meg a jövőmet, akik képesek a földhöz verni magukat nyilvános helyen, mint az ovis kisgyerek amikor nem kapja meg a cumit? Hát hol élünk
szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, teljesen mindegy, hogy, hogy hivod az ellenzéki pártokat, sőt a személyük többsége is teljesen lényegtelen.

A mai rendszerben nem fogsz tudni többséget szerezni a parlamentben, ilyen csak akkor tud előfordulni, ha 0rbán akarja.

Az éjjelente átirt választási törvény, a különböző pártfinanszirozási pénzek elosztásától a médiamegjelenésig, a faluhelyi földesurakon át, az egész ország úgy működik, hogy nincs más lehetőség.

Ez nem demokrácia, akárki is mondja, hogy 0rbán legyőzhető, 2008 óta nem vesztett egy választást sem.

Az egyetlen épeszű lépés lenne ezek után a választások bojkottálása azok számára, akik még hisznek a demokráciában.

szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

#5

Mindettől függetlenül is indíthat még egy álellenzéki pártot a fidesz. Azoknak a támogatása egyáltalán nem biztosított, mint azt gattyán esete is mutatja.

Illetve a biztos politikai öngyilkosság helyett szerintem sokkal biztosabb játék felhasználni és építeni valamit arra a 30%-ra.

szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
62%
Örülnék.
szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs együttműködés a hazaáruló dksokkal, lipótvárosi momentumos hülyegyerekekkel, stb. A Messiás erkölcsileg tiszta marad. Elpártolnának a szavazók. A többi párt már nem fontos, csak a tisza. Még a jó partok, a tisza, mh és mások sem foghatnak össze, nem csípik egymást a szavazóik.
szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!