Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki elégedett a kormány új jog...

Ki elégedett a kormány új jog szabályával az iskolákban?

Figyelt kérdés
Én nagyon örülök hogy az iskolákban nem lehet telefont használni és más okoseszközök sem.

szept. 3. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Köszönjük család barát kormány
szept. 3. 21:24
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A kormány, úgy hírlik, nagyon elégedett magával! :))))
szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Köszi, hogy elmondtad a véleményed. További kellemes estét kívánok Neked!
szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Bemásolom ide egy másik válaszom:



Most már hogy megvolt 2 nap elmondhatom hogy 1-2 gyereken kívül senki nem adta le a telefonját, és szinte ugyanúgy használtuk mint eddig. Vannak akik beadták a régi/másodlagos telefonjukat, vannak akik csak azt mondják hogy nincs náluk telefon. Nem csak nálunk van ez, már most ugyanúgy tele van a TikTok sulis live-okkal, mint tavaly. Nálunk nem, de másik osztályoknál volt táska kutatás is, de az sem bizonyult hatékonynak, mivel egészen kreatív módokat találtak ki a "csempészésre" (még a kisebbek is) és a telefonok nagyobb részét sikerült bevinni. Arról nem is beszélve, hogy nincs is idö mindenkit átnézni.

Hallottam róla, hogy rengeteg helyen akik mégis beadták a telefonjukat azok vagy súlyosan karcos, esetenként repedt, törött állapotban kapták vissza, vagy sehogyan mivel elkeverték/ellopták. Már a legelsö nap összeadva többmilliós károk keletkeztek.

És arról is hallottam hogy több száz iskolában maga az igazgató és a tanárok is ellenàllnak, és egyátalán nem is veszik el a telefonokat a diákoktól.

Összességében egyátalán nem értek egyet a rendelettel, a kivitelezéssel meg még annyira sem, éppen ezért nem tartom be én sem.

Amiért (szerintem) baromság az egész:

- Általánosságban teljesen alapvetö dolog hogy minden embernél minden idöben ott van a telefonja. Így vagyunk elérhetök, ez köt össze a világgal.

- A tanórákon is rengeteg mindenhez kell használni telefont. Például: online dolgozatok, kahoot, learning apps, az órarendek is csak a krétán vannak fent, beleértve azt is ha bármilyen utólsó pillanatos, fontos változás van (ami a súlyos tanárhiány miatt elég gyakran fordul elö.)

A biztonság: Ha valakihez mentöt kell hívni mert rosszul van (ami egy iskolában gyakrabban történik mint gondolnánk), ha bemegy egy támadó az iskolàba, ha mondjuk valakit bántanak a társai és bezárják valahova, vagy ha valakinek valami valóban fontos dolgot kell megbeszélnie a szüleivel akkor mit fog csinálni? Telefon nélkül le van választva a külvilágról. Ha mondjuk valami tragédia történik vagy meghal valaki a családban, hogy fogja tudni a gyerek? Ha valakinek az egészségügyi àllapota miatt folyamatosan mérnie kell a vérnyomását, pulzusát, vércukor szintjét, vagy bármi mást, amit okostelefonnal vagy bármilyen okoseszközzel tud csak megtenni, akkor mi lesz?

Arról meg nem is beszélve, hogy nemrég kb 3 hónapja kaptunk ingyenes laptopokat. Most ezek is be lettek tiltva. Akkor bizonyára ezzel csak az volt a kormány célja hogy a 30ezres laptopokat behozassák 400ezerért, és szokás szerint ebböl is tudjanak jó sokat lopni.

Másik kérdés, hogy senki nem vállal felelösséget a telefonokért.Ez a rendelet alapból ellent mond minden magántulajdonhoz kapcsolódó törvényhez tehát gyakorlatilag az egyik törvény üti a másikat, aminek így semmi értelme nincsen. Arról nem is beszélve hogy 300e forint felett egy telefon nem csak értéktárgynak hanem vagyontárgynak is számít, és ez akármennyire is idegesít 1-2 embert rengeteg gyereknek, (köztük nekem is) ér annyit vagy többet is a teledonja. Ezért a telefonért pedig kisebb korban a szülök, nagyobb korban (mint például nálam) maga a gyerek keményen megdolgozott a tanároknak pedig semmi joga nincs ahhoz hogy ezt elvegyék vagy adott esetben kárt tegyenek benne.

Biztos lesz sok öreg nyugdíjas akiket ez az üzenet vagy az egész szituáció idegesít (föleg hogy most bebizonyosodott hogy a fiatalokat nem tudják elzárni a külvilágtól, és nem tudják elvenni azt ami az övék), és majd jönnek azzal, hogy "az én idömben sem volt telefon". Nekik üzenem hogy 2024 van, nem 100 vagy 50 de még csak nem is 20 évvel ezelött élünk, hanem MOST. Nem akarunk visszamenni a középkorba, igaz? Elöre megyünk, nem hátra, igaz?

Akik hozzám hasonlóan diákok azoknak ezt javaslom:

- Semmiképpen ne adjátok be a telefonotokat. Mondjátok azt, hogy nincs nálatok. Ha ezt nem hiszik el, adjatok be egy régit. Ha átkutatnak és nem tudtok ellenállni, ne a táskába tegyétek, hanem mondjuk a ruhátok alá vagy a cipötökbe. Hallottam az ország más pontjairól olyan próbálkozásokat hogy "jelzavarókkal" próbálják blokkolni a téreröt/mobilnetet az iskolákban. Bár egy telefon net és térerö nélkül is funkcionálhat, nagyon fontos hogy az ilyen eszközök használata/birtoklása ILLEGÁLIS. Ha ilyet tapasztaltok azonnal értesítsétek telefonon a telefon szolgáltatótokat, ök pedig feljelentést fognak tenni az iskola ellen. (A telekom száma 1414; A yettel száma 1220; A vodafone száma 1270)

- Ha tehetitek mindenképpen gyertek el és vegyetek részt a tüntetéseken.

- Ha valami miatt mégis arra kényszerültök, hogy beadjátok a telefont MINDENKÉPPEN legyen rajta egy jó minöségü tok, jó minöségü üvegfólja, és jó minöségü kameravédö-fólia. Inkább legyen drágább de védjen jobban. És NAGYON FONTOS hogy legyen rajta egy legalább 6 jegyü PIN kód. Ne használjatok feloldómintát, arcfelismerést (face ID-t), vagy ujjlenyomat olvasót (touch ID-t). És állítsátok be hogy a lezárt képernyön ne jelenjenek meg az értesítések. a SIM kártyátokon is külön legyen egy legalább 4 jegyü kód, végül leadás elött pedig kapcsoljátok ki a telefont. Mindezt a sérülés, lopás, vagy a "kiváncsiskodás" elkerülése érdekében nagyon fontos megtenni.

ui: Bocsánat az elírásokért/ a hosszú ö/ü betükért, nem magyar nyelven van a telefonom, így ezeket nem tudom beírni.

ui: Ha valakit érdekelne ez az információ, 17 éves fiú vagyok, és gimnáziumba járok 11. osztályba.

szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.

Aki lusta olvasni: Szerintem baromság és teljesen irreális az egész, betartatni meg úgysem tudják sehol.

szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fsms ***** válasza:
100%
Nem vagyok elégedett. Nem old meg semmit.
szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nálunk nem, de másik osztályoknál volt táska kutatás is"

Ha az én gyerekem személyes holmiját kutatnák át a tanárok, én biztos feljelentést tennék. Ehhez NINCS joga egy pedagógusnak. MAXIMUM az iskolaőrnek, HA fennáll a gyanú a törvénysértésre.

szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktor! Elégedettségében magához is nyúlt állítólag - csak nem találta, amit keresett, a zsírpárnák között... :))))
szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Hülyeség ez a rendelet. Mivel normális ember nem adja le a drága telefonját, hogy... mert szerintem féltik a karctól, hogy elvész, ellopják, megütődik. A telefon leadás olyan, mintha a bugyidat kellene leadni a tanárnak.


Egy rezsim így intézi a dolgot, teljesen világos és egyértelmű. Normális kormány egy kompromisszumos megoldást talál, hogy a telefon csak attól legyen beszedve, aki megsérti az új házirendet, de az a gyanúm, hogy ez a dolog másról szól, nem csak gumicsont, más célja is van.

szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én csak részben vagyok elégedett. Sajnálom, hogy a testi fenyítést nem vezetik vissza.
szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!