Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik egyesek a...

Miért ellenzik egyesek a telefontilalmat, amikor a gyerekek már úgy rá vannak függve a telóra/tabletre/gépre, mint a drogos a heroinra?

Figyelt kérdés
Hogyan fognak tanulni majd dolgozni, ha ilyen telófüggőségben nőnek fel? Hogyan tudnak figyelni a suliban, ha órán telóznak?

szept. 3. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Lehet el kellene gondolkodni 2024-ben azok, hogy ezeket integráljuk az oktatásba mert ezek már mindennapi eszközök...
szept. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Az a gond, hogy ezt nem augusztus 25-én kell kitalálni, hogy szeptember 2-től mobil tilalom van.


Kitalálhatták volna márciusban, hogy minden iskola kitalálja, hogy fogja megoldani.


Vagy minden iskolának a sjaát hatáskörébe tenni, hogy kezeljék ezt ahogy ők a legjobbnak látják.

Ennek a központilag megmondjuk és ugyanaz a jó mindenkinek hozzáállás a másik probléma.

szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Mert tiltással, még soha, egy "probléma" sem lett megoldva.

Alapjába véve nem a telefonhasználat a problémás, hanem a közösségi média és az, hogy bizonyithatóan figyelemzavaros társadalom lett tőle. Azt kellene megoldani, hogy társadalmi szinten ne legyen ez probléma és nem a gyerekekre rászállni mégjobban.

Jelen pillanatban úgy akarunk tüzet oltani, hogy nem nézzük meg, hogy mi a tűz forrása, csak rádobunk valamit, de még a leghlyébb tűzoltó is tudja, hogy egy elektromos tüzet, nem jó ötlet vizzel oltani, mert mégnagyobb kárt okozol vele.

szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

3as vagyok, azt meg kihagytam, hogy jelen pillanatban ott tart ez az ország, hogy se gyerek nincs, se, aki elvegye azt a rohadt telefont.

Megint egy álproblémát találtak, amit "sikeresen" megoldottak, csak, hogy a valódiakkal, senki sem foglalkozik.

szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Ezeknek a tiltásoknak soha semmi értelmük nem volt. Pláne 2024-ben. Már 11 éve is elvárás volt az egyetemen, hogy nézd a telódat, legyél elérhető. Rengeteg oktatási tananyag digitális, elvárás hogy legyen telefonod. Mi a fa*szért kell ezt az országot ennyire lebutítanibés visszavinni a középkorba?
szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen más pedagógia módszerek hatásosak ott ahol az a cél, hogy hátrányos helyzetűek a tankötelezettségükig (16. életév betöltése utáni tanév végéig) az általános iskolát elvégezzék, mint egy elit gimnáziumban.


Ezért az államnak jogszabályban elég lenne arról rendelkeznie, hogy az iskolák házirendben a mobil használatot is szabályozhatják, ennek során mit tehetnek meg.


Egy elit gimnazistát nem úgy kell oktatni, hogy értelmetlenül korlátozgatják. A jövő szalagmunkását igen.

szept. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Hogyan fognak tanulni majd dolgozni, ha ilyen telófüggőségben nőnek fel? Hogyan tudnak figyelni a suliban, ha órán telóznak?"

Egyetemen kötelező telefont vagy laptopot hordani magadnál, veszprémi Pannon egyetemen pl minden előadás előtt írtunk egy gyors ZH-t mobilról, moodle felületen. Előadó teremben, tehát nem volt helyi gép amiről meg tudtad írni, vagy telefon, vagy laptop kellett hogy nálad legyen. Más órákon szintén használtuk, de neptun nélkül is igen nehéz az egyetemi élet (igaz, azzal is :D).

Én dolgoztam gyártósoron a Videotonnál, telefonon értesítettük a főnököt vagy a munkatársakat ha valami probléma volt. Dolgoztam árufeltöltőként is kb 2 hónapot, ott is nálam lehetett a mobilom és telefonálhattam is munkaidőben, az volt az egyetlen feltétel hogy ne a vásárlók előtt, hanem vonuljak hátra a raktárba.

Ez a mai modern világ, okoseszközök és telefon nélkül már nem lehet élni. Sokak már egyenesen telefonnal fizetnek, bakkártya sincs náluk, és akkor egyik hétről a másikra a kormány minden digitális és okoseszközt kitilt az iskolákból?

Én most teszem fel a kérdést, hogy ha a gyerek még középiskolába sem vihet be semmilyen digitális eszközt, akkor kikerülve a modern világba, ahol a digitális eszközök használata már elvárt, mihez fog kezdeni magával? Digitális analfabétákat nevelünk, aztán majd lehet csodálkozni ha a munkaerőpiacon nem tudnak teljesíteni, meg nem tudnak egy google keresőt használni. Ez konkrétan visszafejlődés.

szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Várható volt ez a dolog, csak figyelni kellett volna a jelekre. Ispán, vármegye... (középkori elnevezések)


És ez még csak a kezdet, hamarosan minden diáknak kék köpenyt kell viselnie, és kirakni Orbán Viktor miniszterelnök úr szobrát az iskolaudvarra, portréját pedig kiakasztani az osztályterem falára.

szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hollófernyiges ***** válasza:
88%
Ez lesz abból, ha egy nyugdíjas rendőrre bízzák az oktatásügyet.
szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert te heroin függő vagy, még a diákok nem lesznek telefonfüggők automatikusan.

És úgy fognak dolgozni, hogy ma már kb. elengedhetetlen a telefon használat. Annak sokkal több értelme lenne, hogy normális módszereket találnának ki a mobilhasználat gyakorlására.

szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!