Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jogállam?

Magyarország jogállam?

Figyelt kérdés
szept. 2. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

Durván sérült. Tippeld meg miért lett Varga Judit igazságügyi miniszter?


Karrierért cserébe mondod azt, hogy Magyarország jogállam, miközben alapvető feltétele a hatalmi ágak szétválasztása.

szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

10 Látom nem megy a szövegértés. Nem a jogállam fogalma baromság, hanem az a mese, hogy itt nincs jogállam.

De ha már szóba hoztad akkor leírnád mi is a jogállam fogalma? Mert szerintem fogalmad sincs.

szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

#12 Alap minden jogállami elméletben a hatalmi ágak szétválasztása, ami már sérül az ügyészséggel és az alkotmánybírósággal ami volt fideszesekkel van tele, Polt, Pokol, stb.


A fidesz jogállam definícióját egy jogtudományi tanszéken sem tanítják, mert nem attól lesz valami jogállam, hogy vannak törvények, azok Észak-Koreában is vannak. Na pont ennyire értesz ehhez, semennyire. De már megszoktuk hogy a jobberek mindenhez hülyék, cserébe jó hangosak.


Egyébként a volt igazságügyminiszter Varga Judit szerint nem is definiálható a jogállam. Hazudott volna?

szept. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Megint hazudsz.

1. a hatalmi ágak szét vannak választva. van olyan uniós tagállam ahol a bíróságok közvetlenül tartoznak egy minisztérium alá, a miniszter közvetlen felettese a bíróknak, és mégis jogállam. Ahogy minden uniós tagállamban a kinevezéseket az aktuálisan kormányon levők teszik meg.

Az alkotmánybírósággal minden rendben van - most már. Korábban az alkotmánybíróság túlterjeszkedett. Ugyanis az ország legfőbb döntéshozó szerve a parlament és az alkotmánybíróságnak nincs joga felülbírálni a parlament döntését. Az alkotmánybíróság deklarált feladata, hogy a törvényességet őrizze - vagyis megvizsgálja, hogy a fennálló szerződésekkel, jogszabályokkal, nemzetközi joggal stb. egyezik-e az újonnan meghozott szabály, döntés vagy törvény. Ha nem egyezik akkor visszaküldi a parlament elé, de nem bírálhatja felül, hiszen nem döntési jogköre, hogy szerinte így kellene-e dönteni vagy sem.

2. A jogállam definícióját nem tudtad leírni, pont amiatt mert nincs egyértelműen definiálva az eu-ban, hogy mit is jelent az, hogy jogállam és mikor nem jogállam egy ország. Pedig ezzel kellene kezdeni ha a fogalmat arra akarnák használni, hogy annak megléte vagy nemléte döntsön bármiről is. Enélkül a hivatalos, elfogadott definíció nélkül csak egy szabadon használható szó. Mintha a főnököd kitalálná, hogy a jutalom attól függ, hogy te "jó" munkát végeztél-e vagy sem és azt, hogy mi ez a "jó" azt mindig ő döntené el ahogy kedve tartja.

3. Varga Judit nem ezt mondta, hanem azt, hogy nincs egy egységes definíciója a jogállamnak, nincs meghatározva, hogy mikor jogállam és mikor nem az ország. Meg van határozva? Van pontos definíciója? Nincsen. Akkor itt te hazudsz.

szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!