Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt a legrosszabb messiás...

Ki volt a legrosszabb messiás aki rövidebb-hosszabb ideig esélyes lehetett leváltani a Fideszt?

Figyelt kérdés
Az én véleményem szerint a legjobb Vona volt (Magyar Péter mellett?) Jakab is lehetett volna jó, de sok ellent mondás volt benne, akárhogy is a parlamentbe egyszer még bekerülhetne. Már csak azért mert az utóbbi évek legviccesebb és legtrololobb parlamenti bad boyos történéseit neki köszönhetjük. Ez az én véleményem ha valaki őket tartja a legrosszabb messiásnak azzal sincs bajom. Néhány éve Hadházy Ákos is alapítani akart egy új pártot azt mondjuk megnéztem volna. Fekete Győr Andrást pedig nem tudom mennyire lehetett messiásnak tekinteni. Mert a Momentum a túlzott libertalizmusa miatt már az elején is nagyon megosztotta a nép. Jobban mint a mostani nárcinak és szociál globalistának tartott Magyar Péter és Tisza vagy a túlzott Radikális MHM. Bár a 2018-as választásokon viszonylag jó eredményt értek el még annak ellenére is, hogy Vona volt akkora már a közép pont. Gondolom nem hagytam ki senkit.

szept. 1. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Bajnai Gordon
Toroczkai László
Fekete Győr András
Magyar Péter
Márky Zay Péter
Vona Gábor
Jakab Péter
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nehéz választás, de én Jakab Pétert jelöltem be, mivel ő egy utolsó suttyó proliként viselkedett.
szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
De, kihagytad Karit, Dobrevet, Mzp-t. Egyik jobb, mint a másik.
szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dobrev soha nem volt esélyes a férje híre miatt. Kari ő a 2021-es előválasztások alkalmával lemondott és át adta a helyet a többi ellenzéki összefogás politikusának. Mzp meg.. hagyok időt gondolkodni
szept. 1. 19:51
 4/6 Fingkirály ***** válasza:

El kellene felejteni a messiásvárást meg eleve az alapján politikusra szavazni, hogy az karizmatikus-e vagy sem.


A karizmatikus politikusok (pl Kossuth, Churchill, de Hitler, Sztálin, Orbán, Putyin és Donald Trump is az) nem támogatókat szeretnek maguk mögött tudni, hanem híveket, rajongókat.


Egy ország vezetése viszont nem egy kib*szott rockkoncert, nem sztárokra van szükség a vezetéséhez, hanem felelős vezetőkre.


Ráadásul a karizmatikus politikusok MINDEN esetben elkövetik azt a hibát, hogy a feltétlenül rajongó, minden fingásukra kitörő örömmel tapsoló rajongás nyomán előbb-utóbb elkezdik magukat valamiféle tévedhetetlen, megkérdőjelezhetetlen és megkerülhetetlen istennek/királynak hinni, és bárki megkérdezése nélkül dönteni és semmit nem észrevenni.


Se azt, hogy a döntésük orbitális baromság (Hitler számos döntése eklatáns példa), sem azt, hogy egyszerűen eljárt fölöttük (és gondolataik fölött is) az idő (mint pl Orbán fölött).

szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem ezek közül messiásként csak Márki-Zayt és Magyar Pétert kezelték. De a felsoroltakból nálam egy Fegyőr-Jakab csatából Jakab került ki "győztesen"... a mérhetetlen prolisága miatt (Fegyőr meg szimplán nem elég felkészült és nem elég dörzsölt).
szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vonát is kezelték olyan messiásként mint a másik kettőt. Bajnainak meg Gyurcsány árulása miatt nem volt sok esélye. A többi pedig igazából csak rövidebb ideig bírta. Jakab mondjuk 2020 környéken eléggé népszerű volt. De a 21-es előválasztáson MZP kiütötte, de még Dobrev is jobb eredményt ért el.
szept. 5. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!