Meg fog szűnni a rezsicsökkentés teljesen, most hogy elvileg januártól leállítják az Oroszországból jövő olaj és földgáz tranzitot?
https://www.youtube.com/watch?v=ZQt8YsJ1Buw
Meg lehet érteni az ukránok döntését, hiszed vérontást finanszírozunk azzal, ha az oroszoktól veszünk energiahordozókat. Mint minden más Európai országnak, nekünk is ki kellene építenünk az energiaellátást máshonnan, hogy ezzel is fellépjünk a háború ellen. Egy háborúhoz pénz kell, amit jelenleg mi is fizetünk Putyinnak pusztán a fogyasztásunkkal.
Kérdés az, hogy az energia diverzifikálás bizonyára költséges lesz. Van-e arra pénze a magyar államnak, hogy továbbra is fenntartsa a rezsicsökkentést ebben a formában? Vagy rá kell terhelnie ezeket a költségeket a háztartásokra?
#4 Mivel konkrétan kevesebbet kellett fizetni 2013-ban mint 2012-ben és azóta sem változtak az árak az átalányfogyasztás mértékéig, aki ilyet leír, hogy "Sose volt ilyen, hogy rezsicsökkentés. " az teljesen hülye.
2012.12.22
"Megjelent a Magyar Közlönyben az a Németh Lászlóné által jegyzett miniszteri rendelet, amely alapján januártól 10 százalékkal csökken a lakosság számára a távhő, a villamos energia és a földgáz ára."
"Az energiaárak az utóbbi évtizedekben az inflációnál jóval nagyobb ütemben nőttek. Bár a lakossági energiaárak még most is messze elmaradnak a piaci áraktól, a hónapról hónapra érkező számlák sokaknak így is megfizethetetlen terhet jelentenek.
Az áram ma 63,5 százalékkal drágább, mint tíz évvel ezelőtt. A vezetékes gáz 108,2 százalékkal, a távhő 77,5 százalékkal drágult. Emellett persze nőttek a fizetések is, de kisebb ütemben: míg tíz évvel ezelőtt az egy főre jutó kiadásnak még csak átlagosan 18-19 százaléka ment el lakásfenntartásra és háztartási energiára, addig mára ez az arány 23 százalékra nőtt."
2013.11.01.
"November 1-jétől 11,1 százalékkal csökken a gáz, az áram és a távhő ára. "2012. december 6-án jelentette be Lázár János, hogy 2013. január 1-jétől tíz százalékkal csökken a lakossági gáz és villamos energia ára.
2013. július 1-én csökkentek a víz- és csatorna, valamint a szemétszállítási díjak, emellett olcsóbb lett a szennyvízszippantás, a PB-gáz és a kéményseprés is.
Április 29-én döntött a parlament a víz- és csatorna, valamint a szemétszállítási díjak tízszázalékos csökkentéséről július 1-jével. A jogszabály értelmében a víz- és csatornadíjak a januári összeghez képest csökkentek tíz százalékkal, míg a szemétszállításért - 2014. december 31-éig - a 2012. áprilisi ár legfeljebb 4,2 százalékkal megemelt összegének 90 százalékát kérhetik el a szolgáltatók. A fideszes Németh Szilárd és Ékes József javaslatára elfogadott törvény alapján a díjcsökkentést kötelező feltüntetni a számlán. Ha ez elmarad, a szolgáltatónak tízezer forint kötbért kell fizetnie a fogyasztónak.
Június 21-én döntött a parlament a szennyvízszippantás árának 10 százalékos csökkentéséről. A döntés értelmében július 1-jétől a szennyvízszippantásért mindenütt tíz százalékkal kevesebbet kell fizetni a január 31-i árakhoz képest.
Június 3-án fogadta el a parlament a földgáztörvény módosítását, amelynek értelmében július 1-jétől a vezetékes, a tartályos és a palackos propán-bután- (PB-) gáz is hatósági áras és 10 százalékkal olcsóbb lesz."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!