Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lesz még ilyen primitív...

Meddig lesz még ilyen primitív, múlt századi szinten az oktatás?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy az tankkönyvből tanítanak, amit cipelni kell (de még csak nem is olyan amerikai folyosó szekrényes módon), füzetbe írás tollal, ceruzával.


Ma már mindennek digitálisnak kellene lennie, laptop, a tanár e-mailbem elküldi az anyagot, a tankkönyvek digitális, pdf formában letölthetők, stb.


És a kedvencem, ami a világ legnagyobb időpazarlása a jegyzetelés, tehát a tanórát arra pazarolja a tanár, hogy tollbamondás jelleggel leírják zanásítva egy füzetbe azt, ami a könyvben is benne van.


Az órának az előadás lenne a lényege.

Tehát, hogy a tanár előad, a diákok hallgatják, értelmezik, nem pedig jegyzetelnek, mint egy gépírónő.


aug. 30. 01:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
6%
Szuperflerek nem léteznek
aug. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#9


Én jártam egyetemre is, de nem rémlik, hogy valaha is lett volna áramszünet.


De gondolom ez nagyon ritka.

aug. 30. 11:28
 13/14 A kérdező kommentje:

#10


Nem azt mondom, hogy mindent el kell törölni.


Pl matekból vagy nyelvi órákból jó ha van könyv vagy vázlat, jegyzetelés, egy matek feladat levezetése, vagy mondatelemzés.


De sok tárgynál teljesen feleslegesnek tartom, pl történelem, természettudományos tárgyak.

Ott max vaktérképnek meg rajzoknak van értelme, vagy kémiában vegyületek szerkezeti képletét felrajzolni, stb.


De pl a töri sokkal értelmesebb lenne ha csak előadás szintjén figyelné a diák egy diavetítőn.

aug. 30. 11:34
 14/14 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben végeztem logisztikai technikumot, és olyan tankönyvekből tanultunk, amik 1980-as kiadásúak voltak. Mindenféle szénbányákról és vasúti vonalaikról hadováltak benne.

És biztos vagyok benne, hogy a különböző szakmák tankönyveinek nagy része a rendszerváltás előtt íródott, és azokat nyomják újra.

aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!