Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lesz még ilyen primitív...

Meddig lesz még ilyen primitív, múlt századi szinten az oktatás?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy az tankkönyvből tanítanak, amit cipelni kell (de még csak nem is olyan amerikai folyosó szekrényes módon), füzetbe írás tollal, ceruzával.


Ma már mindennek digitálisnak kellene lennie, laptop, a tanár e-mailbem elküldi az anyagot, a tankkönyvek digitális, pdf formában letölthetők, stb.


És a kedvencem, ami a világ legnagyobb időpazarlása a jegyzetelés, tehát a tanórát arra pazarolja a tanár, hogy tollbamondás jelleggel leírják zanásítva egy füzetbe azt, ami a könyvben is benne van.


Az órának az előadás lenne a lényege.

Tehát, hogy a tanár előad, a diákok hallgatják, értelmezik, nem pedig jegyzetelnek, mint egy gépírónő.


aug. 30. 01:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

hát mondjuk középsulitól lehetne hasznos.

alsóban el kell sajátítani a tudást.

aug. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Hehe, hát ebben a húgyagyú országban még sokáig, ugyanis, ha esetleg még nem hallottál róla, a diákoktól el akarják venni és tiltani a mobilnetezni képes eszközöket a suliban.
aug. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Remélem sokáig.
aug. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon még legalább 500 évig.
aug. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha a zembereken múlik, akkor az már így is marad.
aug. 30. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Azért a fizetésért a tanárok sem fognak megszakadni, hogy nagyon “kreatívkodjanak” órán, egyszerűbb nekik vázlatosan ledarálni ami a könyvben van, aztán szasz.
aug. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

"És a kedvencem, ami a világ legnagyobb időpazarlása a jegyzetelés"

A mai napig hálás vagyok a gimnáziumi történelemtanáromnak, hogy megtanított úgy jegyzetelni, hogy az átlátható, később is érthető legyen és segítse a tanulást, mikor nagyobb mennyiséget kellett megtanulni és szintetizálni. Egyetem alatt is így jegyzeteltem az előadásokat meg a több száz oldalas tankönyveket is.

Inkább az a baj, hogy a tanárok nagy része nem tanít meg normális jegyzetet készíteni.

Ami a digitális tankönyveket illeti, szerintem inkább az lenne a jó, ha lenne papír és online verzió is (egyébként sok tankönyv megvan online). Én pl könyvből sokkal könnyebben tanultam és tanulok most is, kiülve a kertbe egy fa alá, mint egy nyomorult monitort bámulva. De kinek mi, nem vagyunk egyformák.


"Tehát, hogy a tanár előad, a diákok hallgatják, értelmezik"

Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb tanár csak annyit tud a szaktágyáról, ami a tankönyvben le van írva. Akár fel is olvashatná onnan, nem lennénk előbbre.

aug. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

A múlt században általában magasabb szinten volt az oktatás, bár akkor is voltak hülye kísérletek, amelyeknek rossz lett a kimenetele. Például a szóképes olvasástanítás sok diszlexiást eredményezett.

Most lebutított, leszűkített tananyagot tanultok, nagyon sok dolgot kivettek belőle, hogy alkalmazkodjanak a buta, tanulni nem akaró többséghez.

aug. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert mit csinálsz, ha írni kell, amikor hosszan tartó áramszünet van? Lassan rajzolgatod a betűket, mert nem tudsz folyóírással írni?

Jegyzetírás közben is tanulsz, ami gépelés esetén nem működne.

aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Csak azért, mert az utolsó 30 évben ekkorát fejlődött a technika, felelőtlenség lenne több száz év tudását, tapasztalatát sutba vágni, különös tekintettel arra, hogy egy komoly, nagy erejű napkitörés, egy szuperfler, ha pont telibe találja a Földet, ennek az egész technikai robbanásnak lőttek, - mobiltelefonostól, tabletestől, internetestől együtt - megy az egész a kukába. Tehát írni, olvasni, jegyzetelni, beszélni, tanulni megtanulni, az emberiség hosszútávon történő fennmaradásának és további fejlődésének a kulcsa!
aug. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!