Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A debreceni Civaqua program,...

A debreceni Civaqua program, hogy fogja megoldani a környék vízellátását, ha a Tiszában is alig van víz?

Figyelt kérdés
A Civaqua program lényege, hogy a Debrecen környéki erdős területek és a város vízháztartását fenntartsa, ezért a Tisza vizét a Keleti-főcsatornán keresztül vezetik el a városhoz, majd ott a környékbeli erdőket és tavakat látná el vízzel. Csakhogy a Tisza vízszintje jelenleg is rekord alacsony, és a jövőben egyre többször lesz ilyen. Mire lesz így megoldás a Civaqua? Debrecen teljesen kiszárad?

aug. 27. 10:56
A kérdező szavazást indított:
A Civaqua sehogy nem oldja meg Debrecen vízellátását, ez is csak a közpénzek eltolvajlásáról szólt.
A Tisza ritkán ilyen alacsony vízszintű, a Civaqua jó lesz.
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi vizet vezetnek el? Mennyi a Tisza átlagos hozama? Hogy fog ez működni, folyamatosan megy x liter vagy mondjuk csak akkor ha épp árvíz van vagy nagyobb a Tisza hozama? (én a másodikra tippelnék, mert az ilyen programok a vízmegtartást célozzák)


Értem én, hogy mindenki hülye és csak te vagy helikopter de az nem lehet, hogy mégis ezt valaki olyanok tervezték, csinálják akik kicsit jobban témában vannak, mint te?

aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

A Tisza vízszintje most alacsony. Volt már ilyen...

És lesz majd árvíz is, mert olyan is volt.

A Keleti-főcsatorna a maga 100 kilométeres hosszával, 2-4 méteres mélységével, 25-30 méteres szélességével bőven jelent annyi tartalékot, ami megóvja Debrecent a "kiszáradástól"!

Szerinted az indok, hogy az eseti alacsony vízállás miatt ne építsünk olyan beruházásokat, amelyek a távolabbi erdőségeket ellátják vízzel?

aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Vasárnap voltam a Vekerin, Fancsikán, és a Mézeshegyi tónál. A Vekeriben még van valamennyi víz, a kutyaúsztató már kiszáradt. (ugye május elsejére feltöltötték vízzel a választások előtt a tavat) Egy pocsolya van a közepén. Füvet már nem kell nyírniuk, mivel az is kiszáradt. Ültettek a szigetre 6 fát a tízezer fás marhaságuk miatt, mind a 6 el van száradva. A Fancsikai és a Mézeshegyi-tóban egyáltalán nincs víz. Nemrégiben ünnepelték, hogy már itt a víz a Civaqua miatt...- Hol? Napi szinten járok a Nagyerdőbe is (Nem a túristáknak szánt Stadion részhez, hanem be, az erdőbe). Minden 2. fa kiszáradva, kidőlve, annyira nincs már talajvíz se. De várjuk meg, ha beindulnak az akkugyárak, mennyire fogja bírni a Tisza? Lehet engem lepontozni, majd az idő megmutatja (sajnos), hogy tönkre lesz téve a kínai város (Debrecen), ahol már egyre kevesebb a fehér ember (:
aug. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, ezzel a programmal nem Debrecen, hanem a Debrecen körüli természetes területek vízpótlását javítják. Nem az ivóvízhez jelent segítséget.

Az első szakasz készült még csak el, a második szakasz tervezése indult 2024 tavaszán. A Tisza vizének szintjével nincs ilyen összefüggésben, a vizet meg kell emelni szivattyúzással eleve ahhoz, hogy eljuthasson a Debrecen környéki területekre utána.

Így tehát, hogy a Tisza szintje 1-2 méterrel változik, ez nem sokat számít. Majd.

aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4# Nem írtam azt, hogy Debrecen ivóvizéhez köze van. A Tisza vizéhez hogy ne lenne köze, mikor onnan kapja a vizét a Keleti-főcsatorna és abból pedig a Civaqua? Ha tartósan alacsonyszintűvé válik a Tisza amire jó esély van a globális felmelegedés miatt, nem kell sok idő, hogy a Keleti is elapadjon és akkor máris nincs honnan kivenni a vizet a Civaqvához, mellesleg a Keleti-főcsatornát a termőföldek öntözésére találták ki. Az amiről te írsz, hogy ráadásul a Keleti alacsonyabban van mint a Tócó-patak amibe belevezetik a vizet egy másik problematika, ami szintén egyébként fenntartahósági kérdéseket vet fel, mivel gyakorlatilag akkor lesz víz a Tócóban, ha szivvattyúzzák bele.
aug. 27. 12:27
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Joggal aggódik a kérdező. Olvastam Debrecen vízellátásáról, hogy problémás lehet. Évszázadokkal ezelőtt csak a város alatti talajvízrétegből kutakkal emelték ki a vizet, aztán ez már nem lett elég. Mivel nincs természetes folyója a városnak és apadozik a Tisza is, ez gond lehet.

Elsivatagosodik az Alföld a klímaváltozás miatt.

aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!