Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz szerinti az “átlag”...

Fidesz szerinti az “átlag” bruttó 640.000 ft -os bért valójában a magyarok hány százaléka keresi meg?

Figyelt kérdés

Vagy annál többet?

Főleg ha fideszes politikusokat, vállalkozásokat le számítjuk belőle.



aug. 26. 14:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan vesszük, akkor a lakosság kb 20 %-a keres ez felett, 10 % meg 1 millió felett a csillagos égig. Ha nem hivatalosan, a zsebbe kapott pénzekkel akkor 60 %. Sokakat húz az építőipar és nagyon torz, hogy minimálbéren vannak sokan, zsebbe meg kapnak még 5-600ezer forintot.
aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
10-es azért a 0.1 %-nál több... a politikusokon kívül, pénzügyi bankszektor, informatika telekommunikáció és szolgáltatások (bár ott nem biztos, hogy épp hivatalosan), de ezek a fizetések több év tapasztalattal átlagosak. Ha azt vesszük, akkor az én munkahelyem teszi ki az egész 0.1 %-ot, mert nálunk csak senior pozíciós informatikusok dolgoznak ilyen van ennél magasabb bérért...
aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

„zsebbe meg kapnak még 5-600 ezer forintot”

#11: és ez hogyan lehetséges? Még ma is sok magyarországi cégnek van számottevő nem számlázott (tehát fekete) bevétele? Mely ágazatokban megy ez elsősorban?

aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Pl ez ma a pedagógus átlagkereset, amit mindenki lenéz szal elég sokan
aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
13: asztalos bútoripar, festő mázoló, inkább úgy irom teljes építőipar. Volt párom faterja építkezéseken dolgozott pl bontási munkákon, szerintem egész életében zsebbe kapta a fizuját. De sorolhatnám napestig, mezőgazdaságban sokan még bejelentve sincsenek minimálbérre se..
aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

10-es: "Max az 5-8% keresi meg az “átlag” bruttó 640E ft-ot. Bruttó 1.500.000 ft felett meg kb 0,1% keres itthon. Kinek mit intézett a kormánya"


Mert szerinted a kormány meg Orbán tehet arról, hogy te mennyit keresel? :D. Imádom, hogy mindig mindenér ők a hibásak. Nem te.

Érdekes, van nem egy meg nem kettő ember, aki elég jól éldegél az országban. Érdekes, én fizetésem is bruttóban millió feletti. Hát ez meg hogy lehet?? Ja, hogy teszünk érte... Az más.

Az, hogy mennyit keresel, nagyban rajtad múlik és a képességeiden, kreativitásodon, tanultsáodon, gondolkodásodon, kitartásodon. Nem Orbánon, meg a kormányon. Ha valamiben jó vagy, vagy valamit jól csinálsz és van rá kereslet, azt meg fogják fizetni.

aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%
16-os: részben Orbán is "tehet" meg Gyurcsány is. Mert a fiatalokat, jó szakmunkásokat elüldözték az országból, ami munkaerőhiányt és béremelkedést okozott, közben verik a mellüket, hogy ilyen meg alacsony a munkanélküliség. Nekem középiskolás / egyetemi osztálytársaim saccra 80 %-a elment az orszgából és igen, én is bruttó millió felett keresek, csakhogy ők meg kb a háromszorosát. Van egy klasszikusom, ami ilyenkor eszembe jut. A cégünknél is már egy éve kerestek valakit egy pozícióra, majd valaki ajánlotta németországi barátját. Felhívták és mondott egy bruttó 3.5 milliót, néztek a cégnél, mint a moziban, erre a srác annyit mondott, itt kint ennyit keresek, ha ezt itthon is megadjátok, akkor esetleg hazamegyek...
aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#15: és ez ellen (a fekete bevételek és a fekete foglalkoztatás ellen) miért nem lép fel több ellenőrzéssel az orbáni állam?
aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18: Szerinted honnan lenne erre kapacitás, amikor a Fidesz ahol csak tudja leépíti a hivatalait... Nemrég voltam a NAVnál és egy átlagos hétköznap vagy 30 ember állt sorba az irodában, ügyintézők fele sehol (vagy szabadság vagy nincsenek is).

Még az jutott eszembe, hogy mondjuk 10-15 éve nagyon sok rendőrt láttam az utakon, traffipax vagy rutinellenőrzések. Manapság egy évben talán egy rendőrautót (se) látok parkolni valahol mert már rendőr sincs meg kapacitás se ilyen munkákra...

szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!