Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány vagy Orbánnál volt...

Gyurcsány vagy Orbánnál volt roszabb helyzetbe az ország?

Figyelt kérdés
Gyurcsány kormány megbukott lopott csalt. De valahogy 60-70ezres minimal bérre 10millio volt egy panel. Most 150ezresre 50millio. Szerintem kaja árak minimal bérhez viszonyitva talán rosszabbak. Ugyanugy hitelekből élünk raadásul keletiekből. Máv az akkor is rossz volt meg most is. Ti melyiket valasztanatok ha visszanézitek az időt? Lassan visszasirom Gyurcsányt...
aug. 25. 11:39
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Hát igazatok van. Csak fájo hogy europa közepén ide jutottunk. Cseh életszinvonal jobb lenne. Vagy egy fix nem ingadozó forint, kisebb inflációval.
aug. 26. 17:59
 22/22 anonim ***** válasza:
46%

#18

„Azért, mert vannak ingatlan kategóriák, típusok, amelyeknek alig változott a m2 ára. S sokféle, még a lakás kategórián belül is többféle ingatlan van. A KSH adatai között nem látod a módszertant és a részleteket, az egyes ingatlanok adatait.”

A KSH ki szokta írni, ha módszertani változást történt, mivel itt nincs ilyen feltételezhetjük, hogy nem történt módszertani változás. Bár megjegyzem, a módszertani változások nem szoktak jelentős eltérést eredményezni, olyan durvát nem, hogy 3,5x-ös árnövekedést mutat 5x-ös helyett.

Egyáltalán miféle módszertani változás idézhet elől ilyen jelentős mértékű torzítást?

A helyzet az, hogy van egy nyilvános statisztika az ingatlanárakról, ami nem azt mutatja, amit a te szájízednek megfelelő, ezért most próbálod megmagyarázni olyan módszertani változtatásokkal, amiknek a létezésére semmi bizonyíték.


„Van saját statisztikám, sokkal részletesebb, pontosabb adatokkal és köszönöm, de azt veszem alapul, annak hiszek.”

Én meg nem láttam ezt a statisztikát, mondani meg bármit lehet. Nekem is van ilyen statisztikám, az 2,5x-es árnövekedést mutat. :)


„Ha nekem nem sikerült védenem az eredeti állításomat, akkor hogy lehet, hogy az eddigi, általunk üzemeltetett ingatlanportálon 14 év alatt felbecsült több, mint 10 000 ingatlan árai alapján kijön az az 5x-ös átlagos áremelkedés?”

Meg tudnád mondani, hogy melyik ingatlanportálról van szó?

Én találtam egyet, ott is kb 3x-os árnövekedésről van szó, még az általad kiemelt tégla és panellakások esetén is.

[link]


„De, jössz te, és majd megmondod a fotelból és itt döngeted a melled, hogy te győztél. Álmodj királylány, hogy egy másik klasszikust idézzek :)”

Itt pont nem én vagyok a fotelból megmondós. Én vagyok az, aki mindenki számára elérhető statisztikákra hivatkozik, nem csak egy bemondott értékre, mint a tiéd. Te mondod meg a fotelből 0 fedezet nélkül, hogy márpedig ennyi, mert vannak adataid, meg statisztikáid, meg ezzel foglalkozol, az ingatlanportálotok 14 éve vezeti.

Ha valóban 5x-ös az árnövekedés, miért nem támasztja ezt alá SEMMI? Egyetlen ingatlanokkal foglalkozó portál, cikk sem? Miért nem tálal ki a ti ingatlanportálotok, vagy akár a többi, hogy „Ácsika, mi azt mértük, hogy 5x-ös!”


„Az emberek is látják, hogy mennyit nőttek az ingatlanok árai, a saját szemüknek fognak hinni. Márpedig a legtöbb ember panaszkodik az ingatlanok áraira és hogy egyre elérhetetlenebbek számukra.”

Az emberek három dolognak az ára miatt panaszkodnak a legtöbbet: ingatlan, kenyér, üzemanyag. Márpedig az üzemanyag a növekedése kb 2,5x-ös. De ha már emiatt is panaszkodnak, akkor semmi meglepő nincs abban, hogy az ingatlanárak miatt meg pláne panaszkodnak, akár 3x-os, akár 5x-ös a növekedés.

Volt egy szavazás nem rég az oldalon arról, hogy Gyurcsány vagy Orbán alatt megfizethetőbb-e az üzemanyag, a népakarat meg azt hozta ki igazságnak, hogy manapság a kevésbé megfizethető, pedig az ellenkezője egyértelműen alátámasztható.


„A vitát te kezdted a kérdezővel és én beszálltam. Jogom volt hozzá.

Belekötöttél két adatba és leírtam, hogy szerintem nem úgy van, ahogy te írtad. Ennyi. Jogom volt ehhez is.”

Így van, jogod van hozzá, engem egyáltalán nem zavar. Ha a kérdező kamut ír, akkor leírom, és megindoklom miért az. Ha szerinted meg én írok kamut, akkor meg te írod meg hogy nem értesz egyet, és indoklod meg miért, semmi baj ezzel, ilyen az építő jellegű vita.

De érdekes ez a kettősség, hogy amikor én írtam rá a kérdezőre, meg írtam neked vissza, akkor én lettem a kötekedő, vitatkozó troll, de amikor felhívtam rá a figyelmedet, hogy amúgy te is ugyanezt csináltad, rögtön kikérted magadnak, hogy márpedig jogod van hozzá.


„Hol fölényeskedtem? Mi sértette hiú egódat?”

Amikor mondtam, hogy Gyurcsány alatt nem volt 60.200 Ft a nettó minimálbér, te meg belinkelted a forrást a 60.200 minimálbérről, hogy a gyengébbe kedvéért ki van emelve a lényeg a szövegben. De azért lehet próbálkozni ellentmondani, nem fog sikerülni.

Ó, nekem nem sértetted az egómat, én szeretem a fölényeskedést. Főleg ha a fölényeskedő a forrással pont saját magát cáfolja meg, így annál nagyobb elégtétel visszaírni, hogy nincs igaza. Szóval ilyen fölényeskedések jöhetnek bátran! ;)


„Minimálbér, akkor még egyszer: A minimálbér és azon belül annak nettója mint olyan, azaz figyelembe van véve az adott évben érvényes adó is, egy évenkénti egyszeri, egzakt adat. Nem statisztikai adat, nem valamilyen szempontok alapján ömlesztett adathalmazból született átlag, nem medián, nem bűvészkedés eredménye. De ebbe is belekötsz. Lelked rajta.”

Én is nagyon gyakran a minimálbért hozom példának, mert amikor az átlag, vagy mediánbért hoztam megkaptam, hogy az fidesz-kamu-statisztika. De minimálbért csak a foglalkoztatottak kb. 7%-a keres. Csak azért ne vegyük az átlagot, mediánt alapul mert nem neked tetsző dolog jön ki belőle? Az átlagbér számításának módszertana nem változott a Gyurcsány érához képest, ugyanannyira bűvészkedés manapság, mint akkoriban.

Egyébként túl sokat nem tudnak bűvészkedni rajta, hisz ha minden évben csalnak rajta valamit egy idő után annyit kell csalni hogy még mindig fenntartsák a növekedés látszatát, hogy az tarthatatlan lesz.

Egyébként a bérek emelkedését nézni csak egy dolog, azt is bele lehet venni a képletbe, hogy 2009 óta kb. 800 ezerrel (20%-kal) több a foglalkoztatottak száma.


„Nem akarlak belerángatni semmibe, hanem új elemeket vittem bele a vitába. A kérdés alapján jogom van és releváns is új szempontokat bele vinnem.”

Akkor miért úgy vezetted fel az új elemeket, hogy megszívattam magam a KSH-val, mintha a KSH-adatok bármiben is ellentmondtak volna nekem?


„…Magyarország a rekorder az ingatlanárak növekedésében.

Vedd úgy, hogy ezeket nem neked írtam. Nem minden rólad szól, mert különben túlértékeled magad.”

Mindegy, hozzászólok. Megvan hozzá a JOGOM, tudod. ;)

Éppenséggel Észtországban (amire gyakran mint pozitív példa hivatkoznak) jobban növekedtek az ingatlanárak az elmúlt 14 évben, de le merem fogadni, hogy ezt a „Magyarország rekorder” is olyan oldalról vetted, ami szintén 3,5x-ös árnövekedésről számol be, véletlenül sem 5x-ösről.

aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!