Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak miért jó, hogy...

Árokpart kérdése:

A kormánynak miért jó, hogy sok kórházban még mindig áldatlan állapotok vannak és miért reagálnak arrogánsan, ha arról van szó és megkérdezo őket bárki, hogy mikor fognak ezek a problémák a betegellátásban megoldódni?

Figyelt kérdés
Természetesen rengeteg kórház megújult ez igaz és nem is vitatható el. Viszont ami az elmúlt pár napban napvilágott látott kórházi riportokban szereplő kórházak amilyen lesújtó állapotban vannak és nem a klímáról van szó, hanem pl. nincsenek higiéniai eszközök, egyik sürgősségi osztályon (ezt egy hölgy osztotta meg aki sajnos elszenvedte) a kukába kellett hánynia, mert nem üzemelt a Wc. Nem értem mint emberek mint embertársuknak, embertársaiknak, pártoktól függetlenül miért akarják ezt, illetve miért nemtesznek ellene, hogy végre ezekben az intézményekben is végre emberséges legyen a betegellátás. Tulajdonképpen ennyi EU-s forrás után és szinte az EU-s tagságunk óta a menedzslésről, menedzsment szemléletről beszélnek mindenhol és akkor ami az életünkről szól ott nem fontos?
aug. 21. 23:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
8-as Ha már az időseket bántod, nemcsak idős emberek járnak a kórházakban és miért ne jutna másra. Ha más országokban még Szlovákiában is jut magas szintű ellátásra és amellett másra akkor nálunk miért ne jutna?
aug. 22. 23:13
 12/19 A kérdező kommentje:
Akkor legyen nálunk is ugyanannyira finanszírozva. Mi is a nyugat része vagyunk már 34 éve.
aug. 22. 23:14
 13/19 anonim ***** válasza:

#11

"Ha már az időseket bántod, nemcsak idős emberek járnak a kórházakban és miért ne jutna másra."

80%-ban idős és betegeskedő, a GDP számára csekély mértékben hasznos emberek veszik igénybe az egészségügyet. Lehet siránkozni, hogy úristen, hogy lehet ilyet mondani, de attól még így van.


"Ha más országokban még Szlovákiában is jut magas szintű ellátásra és amellett másra akkor nálunk miért ne jutna?"

Szlovákiában sem jobb az ellátás, mint Magyarországon.

aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
13-as Attól még nekik joguk lenne emberi körülmények között gyógyulni. Nagyon fiatal lehetsz még, hogy ilyeneket beszélsz.
aug. 23. 22:06
 15/19 A kérdező kommentje:
Az emberi jogok nem azon múlanak, hogy a GDP számára ki hazsnos meg ki nem. Még te is megbetegedhetsz akkor nem tudom mit szólnál, ha így beszélnének rólad.
aug. 23. 22:11
 16/19 anonim ***** válasza:

#13 Remélem, hogy jól pofán b*sz a sors még messze a nyugdíjas éveid előtt! Kaphatsz egy "jó kis" betegséget, azután te fogsz sírni, mint az a bizonyos fürdős kva, hogy miért nem kapsz megfelelő ellátást!

Az pedig, hogy 80 %-ban csak idős emberek veszik igénybe az egészségügyet egy nettó hazugság!

aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#14-#15

"Attól még nekik joguk lenne emberi körülmények között gyógyulni."

Nem is a jogukat vitatom el, én csupán magyarázattal próbálok szolgálni, hogy miért fordítanak ilyen keveset az EÜ-re.


"Nagyon fiatal lehetsz még, hogy ilyeneket beszélsz."

Öregemberként is így fogom gondolni.


"Az emberi jogok nem azon múlanak, hogy a GDP számára ki hazsnos meg ki nem."

Én még emlékszem a Covid idején mennyit problémáztál a korlátozások miatt. Az is amiatt volt, hogy az időseket mentsük, de akkor valahogy nem volt olyan lényeges szempont számodra.


"Még te is megbetegedhetsz akkor nem tudom mit szólnál, ha így beszélnének rólad."

Mármint hogyan beszélnének rólam? Konkrétan mi olyat írtam, amivel kivertem a biztosítékot?


#16

A betyármindenit, hát mivel idegesítettelek így fel? Nyugodj meg, nehogy elpatkolj agyvérzésben itt nekem.


"Az pedig, hogy 80 %-ban csak idős emberek veszik igénybe az egészségügyet egy nettó hazugság!"

Nem azt írtam, hogy 80%-ban CSAK idősemberek. De nagyjából a ráfordítások 80%-a megy el az idősemberekre. Vagy szerinted kb. hány százalék lehet?

aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem kevesebb. A 80 %-ot elég túlzónak érzem.

Igen, kicsit feldühített a hozzáállásod az idősebb emberekhez, nem tagadom.

Azért nem gondolnám, hogy idős emberként, egy ledolgozott élet után úgy vélekednél, hogy rád már ne költsenek, a te életed már nem fontos. Lehet, hogy most per pillanat így vélekedsz, de láttam én már "karón varjút".

Egyébként az egészségügyben tapasztalható elég komoly problémák nem csak az öregeket sújtják, hanem szinte bárki szembesülhet vele, akinek szüksége van ellátásra. Magyarországon messze nem az a legnagyobb gond az eü.-ben, hogy az idősek életét pár évvel nem tudjuk meghosszabbítani (szerinted felesleges is lenne), hanem hogy az alapvető működéshez és ellátáshoz is hiányoznak a források, feltételek. Ez pedig az "aktív" korosztály tagjait is érinti, mert ők is kaphatnak pl. kórházi fertőzést.

aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Nem vélekedem úgy, hogy ne költsenek rájuk. De mivel a kérdés arról szólt, hogy miért szar az EÜ, és miért nem próbálják helyrehozni, ennek megfelelően válaszoltam, még ha a válasz fájó is sokak számára.


Gazdasági szempontból olyan területekre érdemes fektetni, amik megtérülnek. Az egészségügy ebben a listán nem áll előkelő helyen. Bár a fiatalabb, munkaképes korú emberek is lerobbanhatnak, akiket megéri helyrerakni, hogy aztán engedelmes rabszolgaként menjenek szépen vissza termelni a GDP-t, ők jóval kevésbé veszik igénybe az egészségügyet, mint az idősebb korosztály.


Az idősebb korosztály gazdasági szempontból mínuszos, őket el kell tartani. A gazdaság szempontjából az lenne a legideálisabb, ha egyáltalán nem is léteznének. De ez nem azt jelenti, hogy én úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha megszűnnének, csak leírtam, hogy ha szigorúan csak gazdasági érdekek érvényesülnének, mi lenne az előnyös.

aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!