Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar péter a Tisza nagyon...

Magyar péter a Tisza nagyon megtorpant! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 16. 14:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen csak most nyár van, ilyenkor szinte senki nem foglalkozik politikával, most még mindenki nyaral. Majd jövőre kampányév lesz, majd akkor talán tovább nőnek, ha elkezdenek készülni a 26 -os választásokra.
aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Ez nálad megtorpanás? Nagy baj lehet, ha már ebben reménykedsz, kérdező.
aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 felkelhetetle ***** válasza:
53%
Addig, amíg az index ( NER tulajjal) hozza le, addig nincs sok félnivalója MP-nek.
aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

A fidesz tábora is stagnál, sőt apad, hiszen már az EP-választáson is kb. 1 millióval kevesebb szavazatot kaptak, mint 2022-ben. A bizonytalanokat és az eddig apolitikus emberek egy jelentős részét is meg tudta szólítani Magyar. A fideszes magszavazókat nem is lehet elszívni, de mivel a fidesznek is - a közhiedelmekkel ellentétben - heterogén a szavazóbázisa, a többi rétegből lehet elvenni. Ez az idei szavazáson is kétféleképpen jelentkezett: pár százalék közvetlenül jött a fidesztől, és ennél valamivel több "bizonytalan", akik korábban fideszesek voltak, de az ellenzékre sosem szavaztak volna. Olyan cél sosem volt, mert mindenki tudja, hogy lehetetlen, hogy 1-2 millió fideszest elszívni, itt pár százezerről van szó, és az is számít, ha sokan el sem mennek már a fideszre szavazni, inkább otthonmaradnak. Magyaron kívül nem hogy nem tud más, még pár százalékot sem elszívni, de inkább visznek a fidesznek a szavazókat....ez a kiindulópont, ezért is voltak teljesen esélytelenek a korábbi 14 év választásain.

A fidesznek nem látom, hogy milyen lehetősége lenne Magyar visszaszorítására a lejárató kampányon kívül, ami látszik, hogy nem túl eredményes. Elkezdhetnének újra osztogatni, pl. a kínai gigahitelből (Orbán már be is jelentette a családi adókedvezmény összegének emelését), viszont ebben a gazdasági helyzetben, ilyen deficit mellett ez vabank. Így is, úgy is valahogy megszorítaniuk kell, mert más lehetőség nincs hosszú távon. A gazdasági mutatók finoman fogalmazva "szarok". Hitelt hitelre halmoznak, gyakorlatilag megpróbálnak előremenekülni a végzet elől, de ez előbb-utóbb mattot fog eredményezni. Ha Magyar most okosan kivár és üti a forró vasat (olyan témákat tart napirenden, mint pl. az egészségügy helyzete), akkor még jobban amortizálhatja a fidesz táborát. Már azzal, hogy sokszor ő tematizálja a közbeszédet és kellemetlen helyzetekbe hozza a kormányt, sokkal többet árt nekik, mint eddig bármelyik "óellenzéki" párt, mozgalom. Ellene nem fog működni a hagyományos "karaktergyilkosság" és ezt már a fideszben is pontosan tudják. Szerintem nincs jelenleg "receptjük" Magyar ellen.

aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
15: Taláv egyvalamit kihagytál. Ezzel majd most nem védeni akarom a Fideszt, de ez egy EP választás, nem országgyűlési. Erre eégsz európában kevesebben mennek el átlagosan. Most is elment szavazni 4,6 millió ember, de 2022 -ben 5,7 millióan szavaztak rájuk. Így nem lehet azt mondani, hogy 1 millióval kevesebben szavaztak rájuk, főleg úgy, hogy kevesebben is mennek el egy ilyen választásra. Szerintem is csökken a szavazóbázisuk, a lejáratásból meg már mindenkinek elege van, és az szerintem is egy tény, hogy 26 -ban jóval kevesebben fognak rájuk szavazni.
aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%
#15 Ebben igazad van, hogy az EP-választásnak kisebb a jelentőssége és kevesebben mennek el rá általában. Viszont ez volt az első olyan választás, amin a Tisza párt indult és megmutathatta a támogatottságát. MP-nek az eleve ellenzéki szavazókat és a politikailag inaktívakat kell(ene) valahogy minél jobban egyesítenie, hogy ez a tábor létszámában meghaladja a fideszét. Márpedig van szerintem legalább kb. 2 millió olyan választó, aki jelenleg inaktív, de megszólítható.
aug. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%
Elfogyott a lendület. Az elején könnyű néhány botránnyal felkelteni a figyelmet, de fenntartani még nehezebb.
aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%
Én nem bízok Magyar Péter-ben, 10-en valahány évig nem volt baja a lopással? Hajrá Kutya Párt
aug. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
31%
Kutyapàrt a legcsicskább pàrt, kb szdsz 2.nem véletlen h ugyanazok támogatjàk akik anno az szdsz ben voltak.
aug. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%
19: én a Kutyapártra szavaztam, és mennyit kaptak? 3,5 %-ot. Nagy csalódás volt. Úgyhogy 26-ban ha Magyar egy kicsit is esélyesnek tűnik, akkor tőlem várhat egy ikszet.
aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!