Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugyanannyi műanyag palackot...

Ugyanannyi műanyag palackot vesztek mióta a kormány ezen is nyerészkedni próbál?

Figyelt kérdés
Macerás gyűjteni, különösen eredeti állapotában, sok helyet is foglal. Meg 100-150 ft helyett hírtelen ez is 250 lett átlagban…

aug. 15. 08:07
A kérdező szavazást indított:
Lényegesen kevesebbet azóta.
Ugyanannyit, bármekkora macera és drágulás is.
Azóta többet, mert így félre is lehet tenni, legalább az 50ft-ot.
14 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanannyit veszek. Szerencsére nem drágult (azt már jóval előbb megtette) és sok helyen ahol nem automata kassza van, időnként elfelejtik felszámolni az 50 Ft-ot, úgyhogy ingyen pénz. Természetesen viszem vissza őket. Az a taktikám, hogy nem gyűjtöm sokáig, akár egyet is visszaviszek, így nem kell nagy mennyiségben tárolni, meg úgyis kimozdulok, nem döglök otthon egész hónapban, akkor tudom vinni. Aztán ha úgy van, utalással kérem és nem vásárolok, a boltnak így is jó, mert jutalékot kap érte.
aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mad Max2 ***** válasza:

Én ugyanannyit vezsek


Visszaváltom és kész.


A mol/fidesz a hülyékre épít akik lusták visszaváltania palackokat.

aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eddig sem vettem sokat, vizet a csapból iszom, max. sört szoktam venni.
aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Ez is csak Lőrinc zsebét gazdagítja.
aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom leszokok a visszaváltós xarokról. Vettem két dobozos ízesített sörszerűséget, a számlán látom rádobták a plusz 50-et. Több napos autós túrára mentem, két napig rakosgattam az üres dobozokat, vigyáztam rájuk mint a hímes tojásra, harmadnap valahogy rákerült egy táska, és kilapultak. Itt baxtam fel az agyamat és eldöntöttem, hogy bubis ásványvizem lesz majd a szódagépben forrásvízből, sört meg iszok csapoltat, vagy van olyan külföldi dobozos sör amin nincs 50 Ft plusz. Különben is legalább 15 km-re van tőlem a visszaváltó, faxom fogja 1500 Ft benyáért visszavinni azt a pár dobozt amit elfogyasztok. Persze ha nagyfelhasználó lennék, akkor más lenne a helyzet, de akkor is macera lenne az egész, főleg úgy hogy eddig összelapítva mehetett a szelektívbe.
aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kénytelen vagyok.
aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Az a baj, hogy a rendszer kontraproduktív és ígyis-úgyis te fizeted a fenntartását, vagy így vagy úgy. Ha kevesen váltanak vissza, azt a pénzt benyeli a mohu, ez köztudott. Ami nem annyira, hogy ha sokan váltanak vissza és nem marad meg az 50 Ft-juk, szépen megemelik az ERP díjakat a gyártók felé, amit ők természetesen áthárítanak. Szóval vagy az 50 Ft-ot nyeled be és nem váltod vissza, vagy visszaváltod de a termék maga drágább lesz, így otthagyod az üzemeltetés árát vagy így, vagy úgy.
aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-vagyok, meg is rendeltem a szódagépet, már ki is találtam, patron helyett 10 kg-os CO2 palackról fogom tolni, így szódával locsolhatom a kertet is. A fogyasztás meg remélem annyira vissza fog esni, hogy elgondolkodnak majd, mint a vasárnapi boltzárnál. Ott is nyekegtek-nyökögtek mindent, aztán csak kibökték, azért szüntették meg, mert 3%-al visszaesett a tudatos vásárlás miatt a multik forgalma. Itt is egy csomóan elkezdenek majd tudatosan vásárolni, mert az átlag ember lusta, és nem szereti a plusz nyűgöt, ezért belátja, hogy ásvány víz helyett jó lesz a faluszéli forrás vize is, sörből se kell hülyére vedelnie magát otthon, amikor sokkal jobb egy frissen csapoltat a vendéglőben, társaságban legurítani. Nyilván nem fog mindenki így tenni, de ha már 5-10%-al csökken a forgalom, már sikítani kezdenek a boltok, és találnak majd valami kibúvót.Most pl a Lidl-ben vettem külföldi sört, azon nem volt 50 Ft, de éppenséggel az utóbbi időben legalább 50%-al feltolták mindennek az árát, akár engedhetnek belőle 50 forintnyit is. Néztem a kedvenc facsart narancslevemet két éve még 499, majd 799, tegnap 999 plusz 50 Ft. Amikor 499 volt, kartonszámra hordtam, 799-nél amikor akcióban volt, és akkor is módjában, 999+50-ért ott rohadjon meg rájuk.
aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanannyit. Egyet se...!
aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt csinálom, hogy a PET palackról levágom a vonalkódot, és ezeket a papírokat gyűjtöm, kevés helyet foglal és végülis így kapok valamit az 50 Ft-ért, élhetek a gyűjtési mániámnak :)


A palackot összetaposom, hogy kevesebb helyet foglaljon, ahogy kell, és a szelektív kuka helyett a vegyesbe dobom, elvégre megbüntetnek, és minek minek jópofizzak ha kifizettették velem?


Ez az érzés kárpótol azért, hogy a MOL nyerészkedik rajtam.

aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!