Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal és a jobboldal...

A baloldal és a jobboldal ciklikusságában ez egy örök természeti azonosság lenne?

Figyelt kérdés

A jobboldal maga az evolúció, a természeti törvények, emberi ösztönök (kapitalizmus) és minden, ami ezzel párhuzamos. Nem moralizál, működő dolgokra épít. Elfogadja, hogy a dolgok úgy működnek, ahogy. Ha ítél, akkor azt erővel és hatalommal teszi, ugyancsak a természeti törvényeknek megfelelően.


A baloldal pedig a valóságtól elrugaszkodott idealizmus, a hisztis, néha durcás kisgyerek, aki nem kapja meg a csokit, mert anya nem szüretelt eleget a pénztermő fáról és akit a gonosz diktátor anya rákényszerít, hogy vegyen részt a házimunkában vagy legalább az iskolai leckéjét írja meg. Akivel elbánik az igazságtalan iskolai rendszer, ahol nem elég, hogy hátul van a tornasorban, de még a tanár is pikkel rá.


A történelem során pár döccenőt leszámítva mindig is jobboldali, természeti törvényeknek megfelelő hatalom uralkodott. Akár a 80-as évektől terjedő angolszász, amerikanizálódott "kultúra", akár mostani változata, a woke, BELÜLRŐL nézve, a hatalom birtokosai és az eszmerendszer haszonélvezői számára bizony kőkemény jobboldal, kőkemény diktatúra a maga módján. A módszerek változnak, az alapelvek sosem.


Gazdaságilag és kulturálisan hódít, KIFELÉ a peremvidékek irányába, minél közelebb van egy térség az epicentrumhoz, annál inkább destabilizál a saját hasznára. Mint a természetben olyan fajok, amelyek belepetéznek más fajok egyedeibe és annak erőforrásait gazdatestként használva szaporodnak és terjednek.


Szóval ez a baloldal-jobboldal, libsi, náci, diktátor meg akármilyen viták értelmetlenek ezen a szinten, hiszen valójában minden országnak, régiónak, szövetségnek, nagyhatalomnak megvan a saját belső irányítása. A nyíltan jobboldal és a nyíltan baloldal már egyfajta segélykiáltás, mikor a rendszer integritása, a status quo veszélyben. Mivel a néplélek és a politikai paletta, annak százalékos eloszlásával együtt mozog, akárcsak piaci viszonyok között az albérletárak és az ingatlanárak, egymást lekövetve, maximum gyengülő vagy erősödő tendenciákról beszélhetünk.


Mivel Nyugat támadás alatt áll, erősödnek a nyíltan jobboldali szólamok. Éles helyzetben nincs helye ájtatosmanóskodásnak. Ha kenyértörésre kerül a sor és nincs win-win, csak vagy-vagy, akkor meg kell nevezni egy vagy több jól körülhatárolható ellenségképet. Hogy ez most Eurázsia, Óceánia, Putyin, Soros, migránsok, Soros vagy akármi, az tökmindegy.


Az olyan, hogy mit adjunk jutifalatként a lónak, az egyik a répát szereti a másik a kockacukrot a harmadik meg a zabot.


Amikor pedig békeidők vannak, uborkaszezon, akkor törvényszerűen barátságossá és kifelé nyitóvá (win-win alapon vagy ha az nem jön össze én nyerjek, a többi meg kit érdekel alapon) válnak az emberek is és a hatalmak is. Főleg minél nagyobb érdekük van benne.


A barátkozós etnikai kisebbség, akiről a tizedik mondata után kiderül, hogy valamit rád akar sózni, legyen az telefon, elfbar vagy használt kocsi meg nagyon érdeklődik, hogy hol dolgozol, mennyit keresel, nős vagy-e, telefonálhat-e a telefonodról, kifizeti, stb.


És a multikulti, befogadó hatalmi szövetség között lényegében nem sok különbség van.


Vagy a sitten a cellatársad, aki seggberak, de megígéri, hogy innentől csak ő teheti ezt, mindenki mástól megvéd. Vagy mikor ugyanezt a Habsburg uralkodóház teszi Nyugatról, vagy Szulejmán keletről, az egyik vasutat épít, a másik mecsetet, itt is lényegében ugyanaz a működési mechanizmus.


Szóval aki ezekkel a természeti törvényekkel, alapelvekkel tisztában van (politikus főleg, akinek döntési jogköre van a tömeg nevében) ott többé-kevésbé jól prosperál az alá tartozó közösség vagy annak nagyrésze. Ahol viszont rosszul, ott önként megy bele a csapdába, szalad neki a pofonnak az adott rendszer/közösség.


Van, mikor akkora a túlerő, hogy felesleges küzdeni, szélmalomharcot vívni, bölcsebb dolog sodródni az árral. Vagy csendben figyelni a páholyból, ahogy két nagy marakodik a zsákmányon és mindkét rivális féllel keresni a win-win pozíciót.


Valójában nincs is két oldal. Természeti egyensúly van, valóság, realitás. Mintha azt mondanánk, hogy van a víz meg a hullám. Ha úgy tetszik a baloldal a jobboldal burjánzása. Önmagában nem létezhet, nem is tud létezni, mert a jobboldal (azaz a természeti törvények, kapitalizmus, szabadpiac, stb.) által megtermelt javakon tud vitorlát bontani.


Ellenben a jobboldal (természet) tud működött a múltban, működik a jelenben és fog a jövőben is.



aug. 13. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az emberi hülyeség örök, ezt bizonyítja ez a kérdés is, amire vagy 30 percet pazarolhattál, pedig nem sok ész kell ahhoz hogy rájöjj a természetnek semmi köze nincs az olyan szociális struktúrák váltakozásához, mint a jobb és a baloldal (ami a földbolygó életéhez képest enyhén szólva sincs régóta), hacsak nem arra gondolunk, hogy a klímaváltozás vagy a geopolitikai tényezők befolyásolhatják egy ország politikáját, de te nyilván nem erre gondoltál hiszen ez túl értelmes lenne, az ésszerű dolgok meg sokszor nem olyan szórakoztatóan misztikusok, mint az ökörségek.
aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

"A jobboldal maga az evolúció, a természeti törvények, emberi ösztönök (kapitalizmus) és minden, ami ezzel párhuzamos."

Ez pl. nem igaz. Semmilyen emberi ösztön nem szól monogámiáról, vagy arról, hogy ne feküdjenek le emberek házasság előtt.

A jobboldal általában vallásos is, ami szintén kifejezetten természet, evolúció ellenes.


"A baloldal pedig a valóságtól elrugaszkodott idealizmus, a hisztis, néha durcás kisgyerek, aki nem kapja meg a csokit,"

Szintén nem igaz, a baloldal rendszerint pont, hogy nem valóságtól elrugaszkodott, hanem kifejezetten materialista abban az értelemben, hogy amit állít, azt kutatásokkal támasztja alá.


Nem azért mondja a baloldal, hogy legyen közegészségügy, mert az milyen szép álom, mert látszik, hogy az EU-ban, ahol ingyenes, adóból fenntartott egészségügy van, ott tovább élnek az emberek átlagban, mint Amerikában, ahol fizetős.


A jobboldal pont, hogy sokszor érvelési hibák vagy hazugságok, feltételezések mentén állít valamit, rendszerint kutatások nélkül. Ez sokkal kevésbé jellemző a baloldalra, ami ma tudományos alapon működik.

aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2:

Te és kérdező is abban tévedtek, hogy behoztok egy másik dimenziót. A jobboldaliság önmagában nem jelent vallásos dolgokat, meg a párkapcsolatokról sem mond semmit. Amire gondolsz, azok a konzervatívok. A jobboldaliság nem jár feltétlenül együtt a konzervativizmussal, a baloldaliság swm a liberalizmussal, sőt utóbbi nagyon ritkán jár együtt, akiket a Fideszesek ballibnek neveznek, azok inkább jobblibek, a Fidesz meg balkonz, annak is szélsőséges.

aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ez nagyon technikai aspektus csak. Igen, technikailag létezik pl. vallásos baloldal, viszont gyakorlatban ha vitázni kezdesz vele, akkor nem a vallást fogja érvként felhozni, hanem már a fentebb is említett ilyen-olyan kutatást, pl. amikor a szegénység állam általi megtámogatásáról van szó.


Ezzel szemben a jobboldalon a vallás ténylegesen szerepel érvként, ami miatt ez a két vallásos csoport teljesen más kategória és ezért is kezeltem őket én is külön.


Másrészt, ma, akármennyire nem törvényszerű, nagyon sok minden bizony együtt jár. Akármennyire alapvetően a konzervativizmus a liberalizmussal szemben helyezkedik el, ma semmi akadálya, hogy valaki gazdaságilag liberális legyen, miközben társadalmilag konzervatív.


A fidesz kifejezetten rossz példa, mert nem baloldaliak, hanem harmadikutas fasiszták. Igazából nincs kifejezetten ideológiájuk sem, azt emelnek be intézkedésként, ami hasznukra válik.

Az egyetemek privatizálása kifejezetten egy gazdaságilag jobboldali döntés volt, ami mögött az állam rossz gazda logika van, miközben egy ársapka vagy extraprofit adó meg egyértelműen kommunista találmány.

aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

4:

Keresztény-szocialistának hívják azt, aki keresztény elvek alapján érvel az újraelosztás mellett, azaz a vallást hozza érvként.


És nem, a jobboldal nem vallásos, csak van vallásos jobboldal is. Meg nem valláaos is van.


A gazdaságilag liberális, társadalmilag konzervatív nem hogy előfordul, de elég gyakori. Az ellentéte ritkább, de olyan is van.


Az egyetemek "privatizálása" a privatizáció paródiája, tekintve hogy az alapítványok erős állami befolyás alatt állnak. Emellett a Fidesz allamosította a magánnygugdíjakat, a közműveket, a takarékszövetkezeteket, meg még sokminden mást, hatósági árakat vezetett be, folyton a kapitalista "kizsákmányolás" ellen ad elő populista szövegeket. Tipikusan szélsőbalos párt. Fasisztának azért tűnhet, mert sokmindenben összeér a két szélsőség, de a retorikája komcsi. Nyilván nincsenek elvei, dr kb. 2006 óta ez a komcsi irány van elsősorban. Előtte 93-ig liberálisok, 93-2002 között jobboldaliak voltak.

aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

#5

"Keresztény-szocialistának hívják azt, aki keresztény elvek alapján érvel az újraelosztás mellett, azaz a vallást hozza érvként."

Kérlek olvasd szépen újra a kommentem, mert láthatóan nem sikerült felfogni.


"És nem, a jobboldal nem vallásos, csak van vallásos jobboldal is. Meg nem valláaos is van.

A gazdaságilag liberális, társadalmilag konzervatív nem hogy előfordul, de elég gyakori."

Ugyanúgy ahogy van nem vallásos jobboldali, az a kevésbé gyakori, ahogy az utóbbi mondatodban is beismerted, hogy ott mi a gyakoribb eset.


Pont ugyanerről van szó. Nyilván beszéltünk nagyon egyedi ideológia együttes mentén élő ember, de ha nem az a többség, akkor tök felesleges ilyenekről beszélni, mert elhanyagolható.


"Az egyetemek "privatizálása" a privatizáció paródiája, tekintve hogy az alapítványok erős állami befolyás alatt állnak"

A valóságban nem állnak, pont ez volt a lényege. A működésükhöz pénz kell, amit az állam ad, viszont minden döntés magánszemélyek kezében van, akik most pont véletlenül fideszesek, de kormányváltás esetén is ők maradnak.


Ennek az a lényege, hogy ha egy új kormány nem ad pénzt, akkor a fidesz tudjon ezzel a kormány ellen kampányolni, ha pedig pénzt ad, akkor legyen honnan lenyúlni.


Valójában ez nem a paródiája, hanem továbbfejlesztése. Nulla felelősséggel 100 milliárdok felett rendelkezhetsz.


"folyton a kapitalista "kizsákmányolás" ellen ad elő populista szövegeket. Tipikusan szélsőbalos párt"

A kommunikáció tök mindegy. A fidesz azzal kezdte, hogy az SZJA-t 15%-ra vitte egységesen. Ez a legszegényebbeknek 3% spórolás, de a gazdagabb rétegnek simán lehetett 21%-os spórolás is.

Ez tipikus neo-liberális döntés volt.


És egyébként a teljes családpolitika, dolgozó állam koncepciója is az. A kedvezményeket adók alapján adják. Vagyis az kap több kedvezményt, aki gazdagabb, aki kevésbé szorul rá.

aug. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"hacsak nem arra gondolunk, hogy a klímaváltozás vagy a geopolitikai tényezők befolyásolhatják egy ország politikáját, de te nyilván nem erre gondoltál hiszen ez túl értelmes lenne"


Ha úgy jobban tetszik, ebből a nézőpontból is megközelíthettem volna, de abból meg a rasszizmust hallották volna ki egyesek, gondolok itt arra, hogy indiánok, afrikaiak, ilyen-olyan bennszülött őslakosok (akik életmódja manapság nagy divat lett újra a felső középosztálybeli értelmiség körében, Rousseau óta szabadon) AMIATT engedhették meg maguknak azt a "luxust", hogy nem fejlődtek, hanem elvoltak a kényelmes langyosvízben - emiatt könnyedén le lehetett őket igázni és gyarmatosítani a fejlettebb technológiánkkal - mert ERŐFORRÁSBŐSÉG VOLT.



"Semmilyen emberi ösztön nem szól monogámiáról, vagy arról, hogy ne feküdjenek le emberek házasság előtt.


A jobboldal általában vallásos is, ami szintén kifejezetten természet, evolúció ellenes."


Az uralkodók, nemesek és a hatalom birtokosai csak a hangyákat tartották ezzel kordában. Ha még képlékeny, fiatal, zsenge személyiségeket korán összepárosít a társadalom, könnyebben irányíthatók és kordában tarthatók, pláne ha még szaporodnak is, mint a tanult, önfejlesztő, független és egyedülálló egyének.


Az iszlám terroristák vezetői sem olyan hülyék, mint sokan gondolják, nagyon is értelmesek és kiváló stratégák.


"mert látszik, hogy az EU-ban, ahol ingyenes, adóból fenntartott egészségügy van, ott tovább élnek az emberek átlagban, mint Amerikában, ahol fizetős."


[link]


Mi ez, ha nem gyerekes hiszti? Arra emlékeztet, mikor összevesztem 8 évesen a szomszéd kissráccal, mert az ő Twix darabja fél milliméterrel nagyobb volt.


A statisztika kontrasztnak jó, de önmagában semmit sem ér anélkül, hogy nyitott szemmel járnál a világon. Nézz már szét, hogy - celebekkel jövök, mert azokat a többség tudja hova tenni meg rá lehet keresni, ellenben hiába példálózok Mari nénivel a szomszédból.


Schobert Norbi, hányszor volt stroke-ja? És egy sportember. Nem iszik, nem dohányzik, rutinszerűen él, stb.


Ellenkontraszt: Ozzy Osbourne, Mick Jagger


És mielőtt erre következtetnél, nem az általuk képviselt életmódot népszerűsítem, csak ki merem mondani, ami Hitler óta tabutéma. Eugenika. Pontosabban: kinek mit adott a génkészlete, mindazonáltal a nagy csúcsegészségügyben, a CRIPSR meg a GMO aranykorában ugyanannyira halvány lila gőzünk nincs arról, hogy a génkapcsolók hogyan, miként, mi okból kapcsolnak ki vagy be vagy 1-1 mutáció mitől fajul rosszindulatú rákká, vagy azon túl is áttétté, mint amennyire a cigánykártyás tenyérjósnak, hogy milyen lesz a jövőd.


Mindkettő a MAGA MÓDJÁN, MAGA MÓDSZEREIVEL próbál tippelni. A felhalmozott tudása és szakmai tapasztalata okán jobban, mint bármilyen mezei randomjóska, de attól még a tény tény marad. Sötétben tapogatózik, rengeteg minden feketedoboz, még számos bevett gyógymód is abból áll, hogy input X és output Y, de a miértet és a mélyebb mechanizmust homály fedi (mint a viccben, ha letéped a bolha mind a 6 lábát, megsüketül).


"A jobboldal pont, hogy sokszor érvelési hibák vagy hazugságok, feltételezések mentén állít valamit, rendszerint kutatások nélkül."


Ez mindkét oldal sajátja, éppen mikor mit akarnak bizonyítani. Minden oldalról mindent fenntartással és alapos utánajárással kell vizsgálni.


"A fidesz azzal kezdte, hogy az SZJA-t 15%-ra vitte egységesen. Ez a legszegényebbeknek 3% spórolás, de a gazdagabb rétegnek simán lehetett 21%-os spórolás is."


Az azért megvan, hogy a piramisban felfelé egyre kevésbé kell akár munkabérért dolgoznod? Kiveheted osztalékként, benne hagyhatod, visszaforgatva a cégben, kimenekítheted alapítványba vagy tetszőleges egyházi felekezetbe, így a tőke bár nem a tiéd, de te rendelkezel felette, nem úgy, mint Átlag Józsi, aki csak a nettó 150 felett rendelkezik, a másik 100 felett egyáltalán nem, ahogy a munkáltatója által utána még befizetett 50 felett sem. Sem ő, sem a munkáltató.


Túl nagy hiszti van ilyesmik körül, mintsem amekkora tényleges jelentősége van. Az egész inkább SZIMBOLIKUS. Társadalmi üzenete van mintsem tényleges jelentősége. Az pedig pozitív, ennél már csak az lenne pozitív, ha mindenki fix összegeket fizetne fix szolgáltatásokért és akinek kevesebb van, annak mecénások pótolnák ki. Ez meg ugye mégjobban feudalizmus lenne, ami ellen huhog az ellenzék.

aug. 14. 01:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!