Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak miért támogatják...

A baloldaliak miért támogatják a Demoratikus Koalíciót, ha a közgazdászok, politológusok szerint a DK sosem volt baloldali, hanem neoliberális?

Figyelt kérdés

aug. 12. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Aki a dk-t támogatja az a fideszt támogatja. Minde a kettő ebenguba.
aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Az átlag szavazó nem politológus. Ami azt mondja, hogy nemzet meg kereszténység, az neki a jobboldali, aki meg azt, hogy Európa és demokrácia, az a baloldali.
aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert még mindig ők vannak a magyar politikai palettán a leginkább balra. Ami nagyon szomorú, és ezért tartunk itt. De nyilván nem azokra fognak szavazni, akik már annyira jobbra vannak, hogy nekik még a fidesz is kommunista.


Egyébként nem minden baloldali szavaz rájuk, már elég kicsi, 8% körüli a támogatottságuk. A baloldaliak nagy része el sem megy szavazni, listára én sem szoktam, csak ha az egyéni képviselőjelölt megüt egy szintet.

aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
„A baloldaliak nagy része el sem megy szavazni” – elég szomorú, ha ez tényleg így van. Egyébként nem a DK van leginkább balra, hanem az ISZOMM ( [link] | [link] ), a Munkáspárt ( [link] ) és az MSZP-Párbeszéd.
aug. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az ISZOMM szerintem nincs a palettán, a nevüket is úgy választották meg, hogy még véletlenül se lehessen őket komolyan venni. Szanyiról meg annyit, hogy esze ágában nem volt kilépni, amíg EP-képviselőként benne volt így a tutiban. Aztán amikor már nem lett EP-képviselő, már rögtön rossz volt neki minden. Ennyire lehet ők kb komolyan venni. A Munkáspártról meg mindenki tudja, hogy nosztalgiapárt.


Igazad van, az MSZP és a Párbeszéd balabbra vannak a DK-tól, de ez mára már egy csomag, szó szerint az volt az EP-választáson. Őket már egyben értelmeztem, de egyébként jogos, hogy ezt hozzátetted.

aug. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Létezik még egyáltalán az ISZOMM? Az EP-n már aláírást sem próbáltak gyűjteni. Meg őket valahogy soha senki nem vette komolyan, már a nevük miatt sem.
aug. 13. 00:07
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm, itt Európában az összes magát baloldalinak nevező párt neo-liberális.
aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 Azért ez nem igaz, a díjmentes gyermekétkeztetés, ami a frissen választást nyerő brit Munkáspárt egyik célja (a sok közül), nagyon nem neoliberális.
aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!