Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestiek! Egyetértenétek,...

Budapestiek! Egyetértenétek, hogy az Üllői úton a Corvin környékén a biciklisávot állítsák vissza buszsávra, hogy a reptéri busz (100E) ne álljon dugóban?

Figyelt kérdés

A 3-as metró felújítása alatt az Üllői út egy-egy szélső forgalmi sávjából buszsáv lett, amit a metrófelújítás után átváltoztattak a világ legszélesebb biciklisávjává.


Ha már szégyenszemre nem vezet kötött pálya a repülőtérre Budapesten, legalább kiszámítható tömegközlekedés összeköthetné a belvárossal. Vagy a biciklisáv a legfontosabb közlekedési beruházás egy több milliós városban, noha az Üllői úttal párhuzamos utcák (Tűzöltó u., Tompa u.) teljesen alkalmas biciklizésre?


aug. 12. 12:01
A kérdező szavazást indított:
Igen. Ha már szégyenszemre nem vezet vasút a reptérre, legalább
Nem, mindig a biciklisáv a legfontosabb
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Rendszeresen járok arra, az Üllőin nagyon kevesen használják a biciklisávokat.
aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Én mindig bicajjal járok, és hála a kormánynak nincs pénzem repülni. Szóval egyelőre jó így. Majd ha lesz rendes fizetés, amiből az ember időnként nyaralni is mehet, jöhet a reptéri busz. Ja igen, és ha többen járnának bicajjal, nem lenne dugó, akkor a busz is mehetne nyílegyenest az araszolás helyett.
aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fsms ***** válasza:
63%

kérdező: kérlek segíts nekem a Fidesz "tizensok" éves uralkodása miért nem sikerült vasúti összeköttetést kialakítania, mint bármely normális európai városban????

Tipikus fideszes hangulat keltés ahelyett, hogy bármi problémát megoldana.

aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
semmiképpen sem. tessék vasutat építeni a repülőtérre, mint minden országban a harmadik világon kívül.
aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
59%
Ki kell tiltani az autókat, és mindjárt nem lesz dugó.
aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy kérdező, oszt' a Tűzoltó utca végén hogy menjenek tovább a biciklisek a belváros felé? Betereled őket a Nagykörút - Üllői út kereszteződésbe balra kanyarodni? Remek tervnek hangzik, látszik, hogy lövésed sincs a témáról.
aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3 Csak egy magyarázata lehet a kérdésemnek, hogy hangulatkeltő fideszes vagyok... Jól van, te se vagy okosabb, mint a narancs szektások!


#6 Mit tudom én. Tűzoltó utcáról át a Nagykörút túlsó oldalára - Tompa utca folytatásán Bakáts tér - Ráday utca - Kálvin tér például? Ráday utca nagyon jól járható biciklivel, Kálvin tértől meg a belvárosban bármerre mehetsz biciklivel.

aug. 12. 13:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, azt mondanám, igen, legyen, igazad van... de mivel az a busz nem tartozik hozzá a földi halandók által igénybe vehető közszolgáltatáshoz, nagyjából annyira érdekel a sorsa, mint az araszoló emeletes turistabuszé, meg a taxival járkáló primadonnáé. Mi több, még a "vasútmegépítésig tartó reptérkiszolgálási kényszeridőszakot" illetően is megkérdőjelezem, hogy mért pont úgy van megoldva ez a dolog, ahogy. Ha meg másképp volna megoldva, akkor eleve tárgytalan ez a téma.

Ha azt kérdezed tőlünk, válaszolóktól, hogy mi lenne, ha mi lennénk a döntéshozó úristen, akkor az lenne, hogy eleve a másik nyolc körülmény is másképp lenne, és akkor eleve nem itt kéne belenyúlni a problémába.

aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vonat és metró sem megy ki a reptérre a belvárosból?

Szégyen.

Talán a taxislobbi elérte, hogy soha se legyen normális tömegközlekedés a reptér és Bp belváros között.

aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

#7 "Mit tudom én."


pontosan. :)

aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!