Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy oldanátok meg a hajléktal...

Hogy oldanátok meg a hajléktalanok helyzetét? (Budapest)

Figyelt kérdés

Tudom ez a kérdés sokkal árnyaltabb,mint hogy "menjenek dolgozni,ilyen egyszerű" ,hisz egy 30-40 éve matt alkoholistát, vagy egy mentálisan leépült embert egyrészt nehezen lehet munkára bírna,másrészt nem is nagyon tudna már értéket előállítani,bármelyik munkahely hasznára válni.

Viszont személy szerint amit ma az ellátórendszer ad nekik csak még inkább a rendszerben tartja őket. Úgymond konzerválja a problémát.


Mi motivációja marad egy hajléktalannak kitörni a helyzetből, ha a hajléktalanszállókon a szociális munkások mindenben kiszolgálják őket, háromszor jár melegétel,ruhaosztás, ingyen gyógyszer,ingyen mosás, mellé millió segélyt tudnak igénybe venni.

Tulajdonképp az egyetlen motiváció,amiért fel kell kelniük reggel a szállón,és kimenni az az,hogy a cigire és alkoholra meglegyen a pénz, amit most az 50 forintos visszaváltós palackokkal könnyen össze is szednek.


Szerintem egyre rosszabb a helyzet, és a számuk csak nő,hisz egy csomó szegény megyéből jön folyamatosan Budapestre az utánpótlás, árvaházak öntik magukból a 18 éves szerhasználó fiatalt az utcára.


aug. 11. 10:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy erről a csövesek tehetnek. Többségük mentálisan beteg, durván. Az alkoholizmus kb. 1 millió embert érint, mégsem hajléktalanok. Nagyon sok pénz kéne egy normális lakáshoz. Bezárták az opnit is, azok utcára kerültek.

Esélyt kellene adni nekik és segítséget. Amúgy rohadt sok csöves dolgozik szerintem. De nincs havi 200k albérletbe.

aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Amikor bezárta Feri Lipótmezőt az ellátottak fele ment az utcára. Ők alkotják a mai pesti hajléktalanság felét. Háromnegyedük abszolút cselekvőképtelen. Erre jön még rá az alkoholizmus is, na meg a kábítószerek.

Szerintem egy ilyen handicap-el mindegy,hogy az illető informatikus-e vagy sem.

aug. 11. 14:55
 13/13 attilav ***** válasza:
Ferihegy 1-es terminálból hajléktalanszállót csinálnék, úgy tudom üresen áll.
aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!