Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne Budapest...

Hogyan lehetne Budapest gondjait megoldani? Pl hajléktalan problémát hogyan oldanád meg? Stb.

Figyelt kérdés
2023. júl. 29. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Alkohol és cigit nagyon de nagyon megadoztatnám.

Úgy hogy ne tudja megvenni , így el is felejtheti.

2023. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

A hajléktalanok helyett azt büntetném, aki pénzt ad nekik. (Aki ételt vagy alkoholmentes italt, azt nem.) A hajléktalanokat büntetni nem nagyon van értelme: pénzük nincs, ha beviszik őket a rendőrségre, annak meg csak örülnek, mert addig is fedél van a fejük fejett, illetve télen fűtenek rájuk.

Emellett az eszetlenül felfestett biciklisávokat visszaadnám az autós forgalomnak. Ingyenes P+R parkolókat alakítanék ki a külvárosi metróállomásoknál. A külső kerületekben sűríteném a BKV járatait, és összehangolnám az átszállásokat. Összehangolnám a közlekedési lámpákat is, mert jelenleg több a piroshullám, mint a zöldhullám. A legforgalmasabb közlekedési csomópontokban, ha van aluljáró, nyomógombossá tenném a zebrákat, és csak mozgássérült emberek használhatnák.

2023. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Lényegesen több ember és pénz ráfordításával és azzal, hogy érdemben foglalkozzanak ezekkel a problémákkal.
2023. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy.Az életszínvonal emelésével, jó oktatással, megfizethető lakhatással, kiszámítható jövőképpel.Amíg ez nincs, addig mindig tömegével lesznek elkallódott emberek, akik nem tudnak a társadalom hasznos tagjaivá válni.
2023. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy Budapest minden problémája nagyon komplex amit nem lehet csak úgy egyik napról a másikra megoldani. Pl ilyen a közlekedés. A legnagyobb problémát az agglomerációból beözönlő autó okozza, amire a megoldás egyáltalán nem triviális, mert egyszerre kellene megoldani az elővárosi vasutat, P+R parkolókat, az ország gazdaságát (hiszen máshol alig lehet megélni), a lakhatási problémát (hiszen sokan kiköltöznek az agglomerációba) és stb stb stb.


De a hajléktalan kérdés is egy komplex probléma, mert ha normálisan szeretnéd megoldani és nem csak kidobni a város határán őket, hogy menjenek amerre látnak, akkor a lalhatást, gazdaságot, prevenciót (dorogok, alholizmus, stb) és ilyesmiket kellene fejleszteni, de nyílván ez nem fog egyik napról a másikra menni.


Magyarán az országnak kell fejlődnie és akkor fog vele együt Budapest és minden más város is, mivel a legtöbb probléma nem lokális, hanem rendszer szintű.

2023. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Minden egyes problémáról könyveket lehetne írni.

A hajléktalanokat kérdezted konkrétan, nos ez egy nagyon nehéz kérdés. A legtöbben saját hibájukból kerültek az utcára. Van a társadalomnak egy olyan rétege, akiket nem lehet munkára fogni. Vannak hajléktalan szállók, de ők mégis inkább az utcán alszanak, miért? Mert a hajléktalan szállón ellopják egymástól azt a kevés kis motyót, amit kiguberáltak. Mert soknak van kutyája, és azt a szállóra nem lehet bevinni. Mert ott szabályok vannak, amiket nem akarnak betartani. Több olyan programot hallottam, ahol próbáltak nekik segíteni, a vége az lett, hogy ellopták, amit lehetett, és leléptek. Biztosan van kivétel is, de csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát, meg aki saját maga is tenni akar a saját érdekében. Aki csak azt várja, hogy őt eltartsák, hát az nehéz eset.

A túlzsúfoltság elég nagy probléma a fővárosban. De mindenki, aki értelmes oda akar menni dolgozni, mert csak ott vannak normális fizetések. Én egy dunántúli városban lakom, itt nettó 300k a fizetés egy olyan munkakörre, amire Pesten 1 milla felett fizetnek. A cégeket át kéne telepíteni másik városokba, hogy ott is legyen munkalehetőség. Ehhez fejleszteni kéne az infrastruktúrát, de ahhoz meg nincs kedvük. Ha ennyire minden cég a fővárosba akar települni, akkor meg több home office-t kéne adniuk. Sajnos még mindig a legtöbb cég ragaszkodik a heti 3-4 nap bejáráshoz. Ami munkát el lehet végezni otthon, ahhoz nem kéne bejárni, a forgalmi dugókat lehetne ezzel csökkenteni.

A külvárosban le kéne rakni az autókat, és a tömegközlekedést használni. Vannak is ilyen parkolók, de olyan horror összegbe kerül a parkolás, hogy üresen állnak.

2023. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
#6 Mondjuk nem kötözködésből, de ha valaki full csóró, az sem engedheti meg magának a háziállat tartást.Sokan azok sem, akik albérletben élnek, mivel rengeteg tulaj nem engedélyezi a kisállat tartást.Akkor miért pont a csöveseknek lenne muszáj pont kutyát tartani?
2023. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, köszi, a megjegyzést 7-es, én nem vagyok csöves, és kibírom kutya nélkül is. De szociális munkástól hallottam, hogy sok csöves azért nem megy be a hajléktalan szállóra, mert nem viheti be a kutyáját. Nekik sokszor a kutya az egyetlen társ. Nyilván nem minőségi kutyatáppal eteti, és nem hordja állatorvoshoz, gondolhatod.
2023. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a kamut, mi az a munka, amire a Dunántúlon 300-at adnak, Budapesten meg 1 milliót? Nettó hazugság, totál kiegyenlítődtek a fizetések, Veszprémben meg Győrben ugyanazt megadják, amit Budapesten, de a miskolci sem marad el sokkal tőle. Debrecenben meg a BMW nettó 900-at ajánlott arra a munkára, amire a pesti szarrágók csak 600-at, pedig az összes jelentős céget végiginterjúztam.


A csöveseket meg be kell fogni és kirakni a Hortobágyra egy rezervátumba. Lehet itt sajnálgatni őket, de egyre agresszívebbek és egyre több közteret tesznek tönkre. Minden degeneráltnak joga van mindenhez, csak a békében, tisztaságban élni szerető, dolgozó, adófizető embernek nincs.

2023. aug. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nyilván nem rád gondoltam, hogy csöves vagy.

Sok egyedülálló, kiskeresetű ember èl albérletben is.Nekik ezek szerint nem "jár az egyetlen társ" a kutya képében, hiszen még ők sem engedhetik meg maguknak.

Csak megjegyeztem ezt, hogy érezzük a kontrasztot.

2023. aug. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!