Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógus szakszervezet...

Árokpart kérdése:

A pedagógus szakszervezet PDSZ miért csinál akkora problémát a mobiltelefonok tiltásából abból a szempontból, hogy reménytelen a helyzet, holott ha teszem azt egy adott suli nem szedné össze reggel a mobilokat kívülről ki ellenőrizné azt?

Figyelt kérdés
Azt furcsállom, hogy a tanárok közül tartják kényszerhelyzetnek ezt a problémát, holott tulajdonképpen rajtuk fog múlani, hogy mit tesznek. Ők vannak ott a suliban az igazgatótól elkezdve az összes tanárig. Azt értem és természetes, hogy a szülők és a diákok tiltakoznak, viszont a a tanároknak okafogyott, mert úgyis az adott intézmény fogja eldönteni a gyakorlatban úgyis, hogy tiltani fog vagy sem. Lényegében a tanároknál és az adott intézményeknél van a labda lényegében nem?
aug. 10. 22:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
8: Neked mindennel problémád van, de a többséget ez nem nagyon érdekli.
aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
10: A britek is Pintér Sándortól veszik az ötleteket vajon?
aug. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Én tanári pályára készülök és én sem értek egyet a telefonok kitiltásával. Egyrészt nem tartom megvalósíthatónak, másrészt tudom, hogy milyen egy gyerek/kamasz. Én abban az időszakban tanultam közoktatásban, amikor már voltak mobilok és vannak tapasztalataim a témával.

Kezdjük ott, hogy oké, beszedjük a mobilokat. Ki vállal érte felelősséget? Tehát, hogy mindenki a sajátját vegye vissza, ne essék baja semelyiknek, ne legyen ellopva semmi. Mert ha senki nem vállal felelősséget, úgy erősen etikátlan arra kötelezni bárkit is, hogy valami rohadt drága cuccot adjon oda. Másrészt meg én tanárként speciel nem szívesen vállalnám a felelősséget egy osztálynyi gyerek mobiljáért minden áldott nap, mert amúgy lehet, hogy több milliós tételről van szó.

Másrészt meg ez a tiltás olyan, hogy aki szabálykövető, az betartja, aki nem, az meg kijátsza. Lead egy másik telefont, azt mondja, hogy otthon van, stb. Felesleges.

Akkor ott van az, hogy ha le kell adni, és biztosra akarunk menni, hogy mindenki a sajátját veszi át nap végén, akkor azt adminisztrálni kell reggel-délután. Felírni a telefon típust, az ismertető jegyeket, meglévő sérüléseket, stb. Ami kva sok idő lenne szerintem. Nekem nonszensz, hogy menjen be mindenki egy órával hamarabb csak ezért, mint ahogy egyébként kezdene a tanítás, mag aztán maradjon is tovább, pont ezért.

Azzal meg nem értek egyet, hogy a gyerek ne telefonozhasson szünetben, lyukas órában. Nem minden iskolai közeg olyan, hogy te ott barátkozni akarsz. Én pl általánosban nem beszélgettem szünetekben, mert nem jöttem ki jól az osztálytársaimmal. Nem volt meg a közös hang, közös téma. Ezen az se segített volna, ha elveszik a telefonomat, mert akkor maximum nem pdf könyvet olvasok a telómon, közbe fülesen zenét hallgatok, hanem rajzolok, és MP3 lejátszóról hallgatom a zenét.

Azzal sem értek egyet, hogy a telefonozást ilyen ördögi cselekménynek állítsuk be, ami biztos, hogy nem lehet értelmes tevékenység. Én pl a telefonon figyeltem az órarendet, néztem a krétát, olvastam, akár kötelező olvasmányt, néztem zanza tv-t a doga előtti szünetben, azon voltak meg pdf-ben az érettségi tételek, amiket kidolgoztam. Másrészt meg volt olyan, hogy telefonálnom kellett, mert mondjuk időpontot kell kérni valami orvoshoz, és anyám nem csinálja meg, mondván, hogy már 16 vagy, oldd meg. Miért is ne telefonálhatna a tanuló ilyen ügyben szünetben, lyukas órában? Ez olyan, hogy tanítás előtt még túl korán van, nem tudod intézni, nyolcadik óra után meg túl késő, és azért nem veszik fel a telefont. Akkor ilyenkor mi legyen?

Meg nekem kérdés az, hogy középsulisoknál hogy vegyük a tiltást. A 18 felettieknek is alapértelmezetten kobozzuk el a telefonját? Nem túlzás ez a nagykorúakkal szemben? Saját példa, de én húsz évesen kezdtem a tizenkettedik osztályt, és nem egy ilyen osutálytarsam volt. Ehhez még csak bukni se kell, csak elég egy egy később kezdett első osztály, meg egy nyelvi előkészítő/bármi öt éves képzés/. Akkor most a húsz éves felnőtt emberektől is vegyük el minden reggel a telefont?


Én ezt a tiltast akkor tartanám elfogadhatónak, ha óra elején, a padra kellene letenni. Az én időmben is ez volt, amikor volt ilyen, és egyszerűbb volt.

aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Másrészt meg én tanárként speciel nem szívesen vállalnám a felelősséget egy osztálynyi gyerek mobiljáért minden áldott nap, mert amúgy lehet, hogy több milliós tételről van szó." Tanárként ennél sokkal nagyobb felelősséged is lesz,mind milliós anyagi tételek.


" Másrészt meg ez a tiltás olyan, hogy aki szabálykövető, az betartja, aki nem, az meg kijátsza."Akkor szerinted a betörés se legyen tiltva. Aki szabálykövető betartja,aki nem kijátsztja

Vagy akkor Kreszre sincs szükség? Aki szabálykövető betartja,aki nem kijátsztha.

"mert akkor maximum nem pdf könyvet olvasok" Ìgyis kell csinalni

aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
"Miért is ne telefonálhatna a tanuló ilyen ügyben szünetben, lyukas órában?" Indokolt esetben nyilván megengedij
aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

#14

"Tanárként ennél sokkal nagyobb felelősséged is lesz,mind milliós anyagi tételek."

Ettől még nem szeretnék a meglévő felelősségem mellé milliós anyagi tételekért is felelősséget vállalni naponta. Köszi, puszi.

"Akkor szerinted a betörés se legyen tiltva. Aki szabálykövető betartja,aki nem kijátsztja


Vagy akkor Kreszre sincs szükség? Aki szabálykövető betartja,aki nem kijátsztha."

Igen, a betörés, meg a közveszélyes közlekedés az pont egy súlyban esik azzal, hogy valaki meg szeretne nézni egy kva zanzatv videót doga előtt, meg lyukas órában pdf-ben akarja olvasni a kötelezőt. Ne adj isten a szorgalmi feladatot, amihez internet kell, megírná szünetben a telefonját használva. Te se gondolod azt, hogy ez egy kategória. Normális keretek közt telefonozással senkinek nem árt a tanuló. Azt nem mondom, hogy tiktok liveoljon a suliból, de ne tegyünk már úgy, mintha erre lehetne csak használni egy telefont.


""mert akkor maximum nem pdf könyvet olvasok" Ìgyis kell csinalni"

Ki szerint? Szerintem meg had döntse már el a szerencsétlen tanuló, hogy mivel tölt egy szünetet, vagy egy lyukas órát.


#15 Vagy nem, és akkor arra hivatkoznak, hogy nincs kivételezés, mert akkor felháborodna a többi diák. Ne csináljunk már úgy, mintha most jöttünk volna le a falvédőről.

aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Nem tiltani kell, hanem nevelni kéne, hogy megtanulja, hogy mikor lehet és mikor nem."

20 éve ezzel próbálkoznak. Eredménytelenül. Más módszer kell.

aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
104-es Nem lehet a kettőt összehasonlítani.
aug. 11. 14:40
 20/25 A kérdező kommentje:
Fent van a kormány Facebook-os oldalán a Petíciónk osszátok ahol csak lehet.
aug. 11. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!