Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetene megszüntetni...

Hogyan lehetene megszüntetni a túlmunkát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 04:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a munkanélküliség elsőszámú oka a gyárak eladása volt. Ám van még két komoly problémát okozó tényező, ezek az álláshalmozás és a túlmunka. A meglévő dolgozókat gyakran kényszerítik erre. Én személy szerint hallottam már a "Akkor holnaptól nem kell jönni" mondatot is emiatt. Mindenkinek jobb lenne, ha a dolgozók 8órát dolgoznának és a munkanélküliség csökkenne az emberek megszakítása helyett.
2010. nov. 2. 04:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ekkora a munkanélküliség,addig sehogy! A vállalkozók úgy használják ki az embereket,ahogy akarják!
2010. nov. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem a munkanélküliség elsőszámú oka a gyárak eladása volt."

Ez igaz. Csak éppen ha még mindig az lenne, hogy mindenkinek van munkája, akkor 10 IMF-hitel sem lenne elég a veszteséges állami cégek finanszírozásához. Ugyanis kb az összes állami cég veszteséges volt, mivel 2x annyi embernek adott "munkát", mint amennyi reális volt.


"van még két komoly problémát okozó tényező, ezek az álláshalmozás és a túlmunka."

Másodállás nélkül is sokan éhenhaltak volna már. Illetve általában a másodállás egyébként sem teljes állás, nem is lehetne bírni. A cégeknek meg nem mindig van szükségük túlmunkára. Jobb lenne, ha havi 4 napra felvennének valakit? Nem. Plusz ott van az, hogy lehetőleg nyereségesen kéne termelni, mégpedig minél nagyobb nyereséggel. Ha nem így áll a vezetés hozzá, akkor hamar csődbe fog menni a cég. A karitasz munka szép és nemes, csak nem lehet belőle megélni.

2010. nov. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Magyarországon arról szól a piacgazdaság, hogy 3-4 ember munkáját ellátni egyetlen balkáni "fizetésért".

Ha nem tetszik, mehetsz, - ezzel tudatosan él vissza a vállalkozói réteg is, és az állami szektor is.

2010. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14:57 +


Mennyi - és milyen szépen hangzó - "törvényünk" van, ami csak arra van, hogy az EU-t megnyugtassa a sok kártevő, - valójában egytől-egyig leszarja az összeset mindenki.

2010. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha nem tetszik, mehetsz, - ezzel tudatosan él vissza a vállalkozói réteg is, és az állami szektor is."


Épp erről szól a kérdés. Hogyan lehetne ezt megszüntetni?

2010. nov. 2. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!