Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért terjedt el, hogy nálunk...

Miért terjedt el, hogy nálunk olyan jól megfizetik az IT szakembereket, amikor az átlag még félmilliót sem keres meg?

Figyelt kérdés

2021-es adat, tehát még mielőtt Ukrajna háborúba került volna:

[link]

[link]


Amint látjuk nem sokkal magasabb az ukrán béreknél, és már a cseh bérek is dupla annyiak.

És ez reális is mivel még mindig látok bruttó 400 ezres ajánlatokat NoFluffJobs-os junior fejlesztőknek Budapesti munkavégzéssel. Az nettó 250, annyiból már egy albérletet se kapsz. De nyilván azért ennyiért keresnek, mert ilyen a piac, ennyiért is találnak.

Ebben a szektorban ráadásul óriási reálbércsökkenés is volt az elmúlt években, emlékszem abban az évben amikor 26%-os volt a hivatalos infláció az országban (a valóságban annak a duplája), akkor is az országos átlag IT bér növekedés mindössze 4% volt. Az nagyon kevés ilyen infláció mellett.


Miért terjedt mégis el, hogy itthon az informatikusokat nagyon jól fizetik, amikor az átlag fél milliót sem keres meg? Lehet hogy van 1-2 ember az országban aki 1 millió felett keres, de nagyon nem ez az átlag.


aug. 5. 14:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
2
aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem keresik, nettó félmilliót az abszolút kezdőknek adnak.
aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
2021-es adattal jössz 2024-ben? Ajjaj, tudod, aki buta, azt semmikor nm fizetik meg jól.
aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Abszolút kezdőnek még Budapesten is csak bruttó 400-at adnak, már ha minden másban elég kompetens, pl. angol nyelvtudás, analitikus gondolkodás, erős alapok.
aug. 5. 14:11
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes, mert amikor 15 éve németekhez jöttem, jött velem egy informatikus, tesztelöként dolgozott otthon 700 ezerért, és volt ajánlata millióra, de ö a családjával akkor a kalandot és a külföldi tapasztalatot választotta.


Szóval furcsálanám, hogy azóta romlott volna a helyzet.


Persze akkoriban is voltak suttyó cégek, akik engem megpróbáltak 200-300 ezer bruttóval villamosmérnökként bepalizni, mert ugye így rá lehetett húzni, hogy pályát váltok.

aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, hogy honnan vannak azok a számok a linkelt grafikonon, de egészen biztosan minden valóságalapot nélkülöznek, úgy is mondhatnám hülyeség. :) Bruttó félmilliót én 2014-ben kerestem kezdőként. A valóságot sokkal jobban tükrözi a Hays Salary Guide:


[link]


Programozóként az átlag bruttó kezdő fizu 800e körül van, medior 1,2 millió, senior 2 millió. És ez az átlag, a maximum 2,5 millió körül van (bónusz és juttatások nélkül!).

aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
Br. 1,1m-től kezdődnek az ajánlatok, amiket látok/kapok és 1.8m, ami mondjuk a teteje (tapasztalat függvényében). Biztos, van aki rámondja, hogy ilyen nincs más meg, hogy ezek alacsony fizetések stb… Én ezt látom most, mint trendet abban, amiben dolgozok. Ilyen fizuval keresnek meg. S cégen belül is ezt látom. Abszolút pályakezdőként nem tudod felmérni a helyzetet, majd idővel kell váltogatni, ha nem emelnek, de ezt a szintet szerintem sok területen el lehet érni infón belül.
aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk a hays-nek azt sem hiszem el, amit kérdez. :DDD


Engem egyszer megkerestek egy szimpatikus ajánlattal, az egyik kedvenc helyemre németekhez mérnöknek, kb. a leírás alapján rákérdeztem, hogy az XY cégröl van-e szó, mert ha igen, akkor szívesen megyek.


Kb. minden ennyire passzolt, én szinte az én állásom volt, annyira passzolt, a hays meg belengetett 100 ezer euró éves bruttót (hirdetésben 92-106 köztit ígértek).

Gyanítom ez lehetett az ami miatt elutasítottak a végén, mert utána a megrendelö hónapokig hirdette az állást mire talált valakit.


Ugyaennél a megrendelönél voltam következö évben hays nélkül interjún másik pozícióra, ott 85-öt volt pofám mondani, felvettek volna, ott nekem kellett magánéleti dolgok miatt visszalépnem.

aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: a Haysnek a fenti esetkor világosan megmondtam, hogy nem keresek állást, jól érzem magam, csak az ajánlott cégnél szívesen dolgoznék, ezért másra nem vagyok nyitott, ennek ellenére havonta b...szogattak valami lehetetlen dologgal 500+ km-re.
aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert nem vettek fel egy állásra az adatok még nagyjából stimmelhetnek :P
aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!