Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán rezsim azért zülleszt...

Az Orbán rezsim azért züllesztette le az olimpiai sportokat a foci szintjére, hogy. ne kelljen sokszor 50 milliót és sok életjáradékot fizetnie?

Figyelt kérdés
aug. 3. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

#1 Hagyd! Fogalma sincsen arról mi történik az olimpián, sportot is csak tesiórán látott életében.

Csak teljesítenie kell a darabszámot kiírt hergelő kérdésekben, és most jött rá, hogy le van maradva.

aug. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem.
aug. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Gratulálok a "kérdéshez"!

Az olimpiát nem magyarok züllesztették arra a szintre, amivé vélt, - egyik magyar politikai erőnek sincs túl sok köze ahhoz, hogy a sporthoz már-már köze sincs a valaha legrangosabb sportéleti megmérettetésnek.

Ami az életjáradékot illeti:

Az olimpikonokat és a politikusokat kivéve senkit nem szokás azért egy életen át kitartani, mert egyszer az életében jól teljesített valamit!

Én ezt egy súlyos társadalmi igazságtalanságnak tartom!

Számolatlan alkalommal bizonyítottam olyan szinten a munkáltatómnak, amelyért ilyen-olyan elismeréseket kaptam, még sem részesültem abban a kegyben, hogy életem végéig jutalmazzanak ezért - és ez így van rendjén akkor is, ha bánom, hogy ezzel nem tudtam több életre bebiztosítani a leszármazottjaim jövőjét! Érdekes módon amikor családok tízezreinek életét tették tönkre a 96-os törvénnyel, akkor azt társadalmi igazságérzetként le lehetett nyomni az emberek torkán, - magától értetődő számomra, hogy akkor ezt is le lehessen, (hogy ne tartson ki a társadalom senkit egy életen át egy egyszeri teljesítményért)!

aug. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

3, nem egy magyar sportoló jelezte ilyen-olyan módon, hogy olyan realitásoktól, teljesen elrúgadszkodott elvárások vannak velük szembe, amik teljesithetetlenek. Kb, minden sportolónkat éremesélyesként küldtük ki, miközben a látványsportokat leszámitva, már a sportban sincs meg a megfelelő infrastruktúra a felkészüléshez, de, már ott tartunk, hogy a látványsportokkal is problémák vannak, lásd Milák Kristóf esetét.

És egyébként az sem teljesen igaz, hogy nincs köze a magyar politikai erőnek az Olimpia minőségére, mert Fürjes Balázs NOB tagként, beleszólási joggal rendelkezik az Olimpiát érintő döntésekkel.

Annyira könnyű másokat kritizálni, de, hogy sajátmagunkban keressük a hibát és javitsunk rajta...

aug. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

#4

Mert mi kellene legyen az elvárás? A 16.-ik hely? Minden magyar résztvevő tiszteletet megkapja, függetlenül attól, hogy mi jön össze, a ekkora országhoz képest, én örülök, hogy van kinek szurkolni. Nem tudom, hogy lehet valaki akkora gyökér, hogy itt is fanyalog.

aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom, hogy lehet valaki akkora gyökér, hogy itt is fanyalog."


Én úgy tudom, hogy a magyar olimpiai bizottság jelöli ki véglegesen, hogy kiből lesz olimpikon végül.

aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

#6 Rosszul tudod.

Olimpiára az mehet ki versenyzőnek aki ELŐTTE teljesítette azt a szintet ami miatt indulhat az Olimpián. Olyan ellenőrzött nemzetközi versenyeken kell olimpiai kvalifikációt szereznie amik pontosan mérni tudják a képességeit.

Akkor van döntési joga a MOB-nak, ha egy adott sportágban többen is elérik ezt a szintet és választani kell közülük, hogy ki kerüljön be a magyar csapatba. Pl. lehet, hogy 4 versenyző is szerez kvalifikációt az adott sportág adott típusán, de csak 2 mehet ki abban a számban - ilyenkor döntenek melyik 2 legyen. De nem a MOB jelöli ki, hogy akkor 400m vegyesen a Kiss Miklós induljon, hanem ha Kiss Miklós versenyzőként el tudott érni olyan eredményt az olimpiát megelőző évben amivel teljesítette az induláshoz szükséges szintet, akkor bekerül az olimpiai csapatba. Ezért nem azonos létszámmal kerülnek ki minden olimpiára magyar versenyzők és ezért van, hogy adott futamban, vagy versenyszámban több magyar is indul egyszerre, másban meg nem vagyunk ott, mert ott nem sikerült magyar sportolónak teljesíteni az olimpiai indulás feltételeit. Most 180 magyar sportoló van ott az olimpián 20 sportágban, 2021-ben 173 versenyző volt 22 sportágban, 2016-ban meg csak 156 versenyzőnk volt az olimpián.

aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Ellenzékieknek semmi nem tetszik, csak ha a messiásuk gatyába xarva garázdálkodik.
aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Vagy az ha valami idegen ember lesólja ami itthon van vagy épp elérik, hogy jó sok pénzzel megbüntessenek, netán valamiféle más módon kárt okozzanak az országnak. Akkor is nagyon tudnak tapsikolni.

Pont ezért nem kell foglalkozni azzal amit gondolnak. Bármit is csinál ez a kormány az nekik semmiképpen nem tetszik és azonnal az ellenkezőjét követelik, akkor is ha előtte 2 másodperccel épp ők akarták, hogy az történjen.

Arra kell figyelni, hogy ha valami ellen nem kezdenek el azonnal tiltakozni, nem siránkoznak, nem őrjöngenek miatta, akkor ott valami gond lehet és gyorsan utána kell nézni, mert ezen ritka esetekben valami rejtett veszély van számunkra ami másképp okoz majd nekünk gondot.

aug. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!