Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ide jutott a közhangulat,...

Ide jutott a közhangulat, hogy egy olimpiai ezüstérmest úgy köpködnek tömegek, mint egy anyagyilkost? Más nemzeteknél szokás ilyet csinálni, vagy ez is magyar sajátosság?

Figyelt kérdés

Már hosszú ideje alapból is megy egyfajta utálkozás, uszítás Milák Kristóf ellen, csak mert nem nyilatkozik a kormánymédiának és nem a kijelölt edzőjével készül.

Aztán ez tegnap este szintet lépett, miután nem tudta megnyerni a döntőt, és "csak" ezüstérmet szerzett. Olyanokat írnak sokan, hogy szégyent hozott a nemzetre, meg a nagy arca miatt nem nyert, ha normálisan készült volna nem ez lenne stb.

Engem ez őszintén szólva ledöbbent. Eleve egy olimpiai ezüstérem hatalmas dolog, nem mellesleg az az idő amit Kristóf úszott BÁRMELYIK korábbi olimpián simán aranyérmet ért volna. Most jött egyetlen ember aki megelőzte (akinél ráadásul minimum erősen kérdéses a tisztasága a győzelemnek, emberfeletti eredményeket dobál futószalagon és nem ment el doppingtesztre sem), és Milák rögtön pária lett. Úgy, hogy (holtversenyben) még mindig övé a legerősebb magyar eredmény az idei olimpián. Valamint úgy, hogy semmi nem garantálja hogy ha edzővel edz és nyilatkozgat a fideszes sajtónak, akkor meg tudta volna előzni a francia terminátort.

Kérdem én, ide jutott a magyar közbeszéd? Most már nem csak újságírókat meg politikusokat karaktergyilkol le a fideszes sajtó, de már az olimpikonokat is, ha nem táncolnak úgy ahogy a kormány fütyül nekik? Közellenséget csinálnak egy olimpiai bajnokból, csak mert most "csak" ezüstöt tudott nyerni? Van egy halom bűnöző politikusunk, léhűtő celebünk meg túlfizetett focistánk, és akkor egy olyan embert kell pellengérre állítani nyilvánosan, aki senkinek nem ártott, cserébe még mindig a második legjobb a világon abban amit csinál? Ide jutott az Orbán-kultusz, hogy már az olimpikonokból is közellenség lesz ha nem hajtanak fejet?

Más országoknál is van ilyenre példa, vagy ez is egy magyar specialitás, amire "büszkének" lehet lenni? Hogy a kormány a saját nemzet sportolói ellen is uszít (nyilván a külföldi sportolók után, azok ellen már régóta megy a lejáratás), hangulatot kelt?



aug. 1. 17:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%

Én szurkoltam neki, tényleg, néztem élőben, de akkora arccal jött be a csarnokba, mondtam is hogy tuti el fogja bukni. Ideje volt, kellett neki ez a pofon, talán visszavesz a stílusából.

Természetesen az eredményei megkérdőjelezhetetlenek, de az ember kifejezetten unszimpatikus. A többiek tudnak integetni, mosolyogni, interjút adni, együtt menni a csapattal, de ő aztán nem. Kicsit magának kereste a bajt szerintem.

aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Engem nem erdekel az olimpia, úgyhogy nem is köpködök. Szerintem az ezüst is jó.
aug. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

#11 Érdekes, én pont fordítva látom. De hát ettől szép az élet, nem vagyunk egyformák.

Én is szurkoltam neki, néztem az úszásait. De nem gondolom hogy mindenkinek kötelező lenne örülni és integetni, ahogy azt sem hogy kötelező lenne csapatban dolgoznia. Ha egyszer egyedül akar úszni, ússzon egyedül, ha egyszer nem vidám, ne mosolyogjon. Én nem bírom ezeket a kötelező társadalmi elvárásokat, érezze jól magát, ússzon egy jó eredményt, mi lássunk egy jó versenyt, engem ennél több nem érdekel.

A sajtóról meg annyit, hogy minden apró hülyeséget megragadnak, csak hogy támogatni lehessen vele a fidesz propagandát, nekik én sem nyilatkoznék. Ráadásul megint nem a teljesítményéről van szó, nem arról írnak hogy milyen jó időt úszott és hogy megszerezte az első ezüstöt az országnak, hanem arról hogy nem nyilatkozott a sajtónak és hogy lecsúszott az aranyról. Minek nyilatkozzon annak a sajtónak ami állandóan csak negatív hangvételben ír róla? Akár kiérdemelte akár nem, ebben az állapotban teljesen meg tudom érteni hogy nem kér ebből a mérhetetlen utálatból. Szerintem jól teszi hogy csak magára koncentrál.

aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13 Teljesen egyetértek veled. Ennek a gyomorforgató propaganda sajtónak én se nyilatkoznék.

Azt sem nagyon értem aki amiatt fúj rá mert nem nyilatkozott holott "kötelező". Miért is kötelező? Ki mondja ezt? A fidesz? Miért kötelező egy úszónak nyilatkozni? Nem riporter, úszni van ott, úsznia kötelező. Azt Milák meg is tette. Neki nem dolga nyilatkozni, ellenben pl. azokkal a miniszterekkel és államtitkárokkal, akiknek meg ténylegesen kötelező volna számot adni arról mit művelnek az országgal, de ha ők nem nyilatkoznak független sajtónak, csak a fideszes propaganda médiának, az persze rendben van. Kicsit össze lettek itt keverve a szerepek.

Amúgy is, mit nyilatkozzon? Hú de király volt az úszás, minden nagyon szuper? Mi értelme ezeknek az alakoskodó, kényszeres és semmitmondó interjúknak? Semmi.

aug. 1. 20:04
 15/16 anonim ***** válasza:
62%
Lehet kötelezőnek nem kötelező, bár OB-n volt valami, hogy interjúzónán legalább át kéne mennie, azt sem tette...Mindegy,a viselkedésével kapcsolatos többi kritika abszolút áll. Egyszerűen nem normális, hogy a körülötte levő, őt segítő emberekben is bizonytalanságot kelt.
aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%

A 100 pillangót behúzta!!!

Gratula a bajnoknak!!!

aug. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!