Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ide jutott a közhangulat,...

Ide jutott a közhangulat, hogy egy olimpiai ezüstérmest úgy köpködnek tömegek, mint egy anyagyilkost? Más nemzeteknél szokás ilyet csinálni, vagy ez is magyar sajátosság?

Figyelt kérdés

Már hosszú ideje alapból is megy egyfajta utálkozás, uszítás Milák Kristóf ellen, csak mert nem nyilatkozik a kormánymédiának és nem a kijelölt edzőjével készül.

Aztán ez tegnap este szintet lépett, miután nem tudta megnyerni a döntőt, és "csak" ezüstérmet szerzett. Olyanokat írnak sokan, hogy szégyent hozott a nemzetre, meg a nagy arca miatt nem nyert, ha normálisan készült volna nem ez lenne stb.

Engem ez őszintén szólva ledöbbent. Eleve egy olimpiai ezüstérem hatalmas dolog, nem mellesleg az az idő amit Kristóf úszott BÁRMELYIK korábbi olimpián simán aranyérmet ért volna. Most jött egyetlen ember aki megelőzte (akinél ráadásul minimum erősen kérdéses a tisztasága a győzelemnek, emberfeletti eredményeket dobál futószalagon és nem ment el doppingtesztre sem), és Milák rögtön pária lett. Úgy, hogy (holtversenyben) még mindig övé a legerősebb magyar eredmény az idei olimpián. Valamint úgy, hogy semmi nem garantálja hogy ha edzővel edz és nyilatkozgat a fideszes sajtónak, akkor meg tudta volna előzni a francia terminátort.

Kérdem én, ide jutott a magyar közbeszéd? Most már nem csak újságírókat meg politikusokat karaktergyilkol le a fideszes sajtó, de már az olimpikonokat is, ha nem táncolnak úgy ahogy a kormány fütyül nekik? Közellenséget csinálnak egy olimpiai bajnokból, csak mert most "csak" ezüstöt tudott nyerni? Van egy halom bűnöző politikusunk, léhűtő celebünk meg túlfizetett focistánk, és akkor egy olyan embert kell pellengérre állítani nyilvánosan, aki senkinek nem ártott, cserébe még mindig a második legjobb a világon abban amit csinál? Ide jutott az Orbán-kultusz, hogy már az olimpikonokból is közellenség lesz ha nem hajtanak fejet?

Más országoknál is van ilyenre példa, vagy ez is egy magyar specialitás, amire "büszkének" lehet lenni? Hogy a kormány a saját nemzet sportolói ellen is uszít (nyilván a külföldi sportolók után, azok ellen már régóta megy a lejáratás), hangulatot kelt?



aug. 1. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Ez magyar sajátosság, mikor az aranycsapat második lett , Sebes Gusztáv gyerekét úgy megverték hogy maradandó sérüléseket szenvedett.

Reméltem azóta javult a mentalitásunk de akkor ezek szerint nem.

aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
De különben ki köpköd?
aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Én ezt már nagyon régen megfigyeltem. Ha valaki nem nyer, akkor azt már semmibe nézik. Ez ilyen itthon.
aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj különben hogy a tv-ben is észreveszem egy két riporternél hogy tragédiának élik meg 2,3,5, stb.helyet és ezt ugye továbbadják a nézőknek, nem kellene.
aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2 Az interneten nagyon sokan. De hogy messzebbre ne menjünk: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__versenyek-olimp..

Szemezgess a kérdésekből és az azokra adott válaszokból.

aug. 1. 18:01
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Értem, amit kérdezel, de rákeresve, én sem látom/olvasom, hogy köpködnének az emberek, vagy a sajtó.
aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor tessék, még konkrétabban: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__versenyek-olimp..

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__versenyek-olimp..

Még a nevén is gúnyolódnak. És ez csak a Gyakori. Facebook, Reddit ugyanez.

aug. 1. 18:06
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Akit érdekel a sport, az olimpia, az éljenezzen nyugodtan, akit nem érdekel, az meg élje az életét. Akinek meg véleménye van (akár jó-, akár rossz), az had mondhassa el.

Így legalább mindenki tanul valamit a másiktól, mert valahol mindenkinek igaza van.

Miért nem lehetne konszenzus?

aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Bár Magyarországon valóban gond az, hogy csak az aranyat veszik teljesítmények, ha pedig le merészelsz szorulni a dobogóról, akkor már minek mentél egyátalán ki ugye...

Viszont Milák a viselkedésével vívta ki az emberek haragját, csak néhány dolog:

1) Hazudott már többször arról, hogy fog nyilatkozni, aztán nem tette még akkor sem, mikor ez KÖTELEZŐ lett volna

2) Sokszor azok az emberek sem tudtak róla semmit, akiknek igenis van közük ahhoz, hol van és mit csinál, mert rengeteg munkát és energiát tesznek a gyerekbe.

3) Az OB-n, ha jól emlékszem bemutatott a sajtósoknak

Szerintem objektíven kijelenthető, hogy egyrészt egy pöts a gyerek, másrészt ha valóban rakott volna több munkát az úszásba, lehet, hogy megnyeri, mert korábban láthatóan jobban bírta az utolsó hosszt. Az ezüst szép, de a viselkedésével kiérdemelte, amit most kap.

aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Én tisztelem és becsülöm már azt is aki kijutott az olimpiára. 🙂
aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!