Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják Imane Helifet...

Miért akarják Imane Helifet genderőrület eredményeként beállítani, miközben a magyar kormány álláspontja szerint ő nőnek számít?

Figyelt kérdés
[link]
aug. 1. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Pedig ez pont nem nő vagy férfi probléma kéne legyen. Tiszta és fair verseny kell, a csajnak olyan izomzata vagy csontsűrűsége, vagy izom-minőségbeli tulajdonságai van, ami egy nőnek természetese úton lehetetlen. Ez természetes doppingolás, akkor is ha nem tehet róla. Ez van, aki nem alkalmas versenyezni, márpedig ez a nő, aki a skin alatt férfi, nem alkalmas nőkkel verekedni. Hát istenem ez van, én sem lettem kosárlabdázó, mert 1.70 vagyok. Neki sem kéne nőkkel boxolni, mert férfi ereje van.
aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
#1: láttad azt a 46 másodperces meccset?
aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1: egyetértek, bár nekem az furcsa, hogy ezek szerint egy nő orra könnyebben törik, mint egy férfié.

Viszont akkor beszéljünk sportszerűségről, lássuk be, hogy a biológiai nem fogalma sem olyan fekete-fehér, következetesen gondoljuk újra az egészet, és fejezzük be a valóságtagadást, ahol mindent annyival tudunk le, hogy "csak bioológia nem van, pont". És legkevésbé se forgassuk ki ezt az esetet arra, hogy propagandát gyártsanak belőle.

aug. 1. 17:41
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Itt egy sima doppingvizsgálat kéne. Annak a nőnek olyan tesztoszteronszintje van, mint egy kanos tenyészbikának. Ha egy nő is magába töm annyit, akkor kizárják, csalás miatt. Nincs egyenlőség, nem lehet egyenlőség. Nem azért kell kitiltani, mert hapsinak született női testbe, hanem mert nem felel meg a követelményeknek, nincs a határértékek alatt bizonyos hormonok terén.
aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4: ezeknek a számoknak hol tudok utánaolvasni?
aug. 1. 17:48
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Pont hogy férfinek számít a magyar kormány álláspontja szerint.
aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

#1 #4 Én is ezzel / ezekkel az álláspontokkal értek egyet, ugyanakkor itt nincs jó döntés. A világbajnokságról kizárása és az olimpián engedése is komoly viták eredménye, nyilván erről egyeztettek a szakmabeliek és az illetékesek. Egyik helyen így, a másikon úgy döntöttek. Én mindkét döntést meg tudom érteni, mert egyrészt valóban fizikai előnye van, másrészt nem szándékosan doppingol, így született, ez gyakorlatilag egy betegség. Nem veszi ki jól magát ha valakit egy születési rendellenesség miatt kizárnak és a sportoló szempontjából sem fair hogy nem ismerik el a készülését.

De nyilván ezen lehet vitatkozni, érveket ütköztetni, beszélni is kell róla.

De ez az LMBTQ őrület rányomja a bélyegét az egész témára, ilyen fröcsögő gyűlölet mellett nagyon nehéz a logikus és a szakmai érveknek érvényt szerezni. A többségnek amúgy édes mindegy hogy ki hogyan, milyen szabályok alapján versenyzik, hiszen ha egy "normális" nő győz kiütéssel, azon nem akad ki senki, az a sport része. Innentől meg nehéz ész érvek alapján vitatkozni a témában, hiszen az elsődleges szempont ellene a gyűlölet, és a másság utálata, nem kifejezetten a sportszerűtlenség vagy a nem egyenlő esélyek.

aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#6: ezt alá tudod támasztani? Hol mondott olyat a kormány, hogy a születéskor megállapított nemet felülírja az, hogy milyen a tesztoszteronszint?
aug. 1. 17:56
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű a megoldás, induljon a férfiak között. Így ő is versenyezhet, és a többi női versenyző sem lesz hátrányba hozva.
aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 De nőként nem indulhat a férfiak között...
aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!