Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar liberálisok, mit...

Magyar liberálisok, mit gondoltok a wokeizmusról?

Figyelt kérdés
Nyugati liberális barátaitok agyszüleménye ez az egész woke jelenség. Ti is támogatjátok?
júl. 31. 14:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
36%

Valójában fogalmam sincs hogy az micsoda, de a legnagyobb veszély a demokráciára a fact checking mellett, már ha jól értettem a riporter segítségét.


Siffer

júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%
ProWoke.
júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Mansour ***** válasza:
78%

Nemzeti liberálisként nekem van egy csomó kritikám a woke, illetve általában a progresszivizmus felé, pontosabban inkább az ezekhez kapcsolódó szélsőséges jelenségek felé. A cancel culture és egyéb kirekesztő attitűdök, a vélemény- és szólásszabadság korlátozása, az érzékenységekre tekintettel levés túltolása, a "reprezentáció" erőltetése, ezek mind negatív jelenségek, és különösen zavaró az a türelmetlen, harcos düh, amivel sok aktivista és civil támogató megnyilvánul a társadalom felé.

De én nem úgy gondolom, hogy ezek a jelenségek liberálisok agyszüleményei lennének. Ezek részben természetes reakciók ténylegesen fennálló problémákra, csak túl lettek pörgetve, részben pedig olyanok agyszüleményei, akinek a klasszikus liberalizmus már nem elég, valami újat és forradalmit akarnak, és ebbéli hevületükben a lehető legmesszebb kerültek a liberalizmustól, cseppet sem tolerálják az eltérő gondolatokat és eszméket.

aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#23 "az érzékenységekre tekintettel levés túltolása"


Mint most amikor a jobboldal napokig vekengett az olimpia megnyitója miatt?


Mert én amúgy egyetértek veled, csak nem szeretem a kettős mércét. És nem kell magyarázkodni, hogy "az más" mert amin a liberálisok vekengnek az meg nyilván nekik más

aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Mansour ***** válasza:
100%

#24

Úgy gondolom, hogy a mai jobboldal, különösen a magyar, nem egy önálló értékrendet képvisel, hanem a progresszióval szemben fogalmazza meg magát, szinte csak a progresszív oldallal szembeni reakciókban nyilvánul meg, szinte tükörképét képezi a másik oldalnak. És ezért sokmindenben hasonlatossá is válik hozzá, hasonló attitűdöket vesz fel (áldozati póz, érzékenység, türelmetlenség a másik oldallal szemben, stb.)

aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!