Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar liberálisok, mit...

Magyar liberálisok, mit gondoltok a wokeizmusról?

Figyelt kérdés
Nyugati liberális barátaitok agyszüleménye ez az egész woke jelenség. Ti is támogatjátok?
júl. 31. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Támogatom. Tetszik a woke.
Nem támogatom. Az ilyen deviáns ideológiák nem tetszenek.
33 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%

Mit értesz wokeizmus alatt?


Éberség a faji előítéletekkel és megkülönböztetéssel szemben?


Szerintem semmi baj nincs vele amíg nem csap át pozitív diszkriminációba.


Mint pl. mikor kirúgják a magyar munkásokat hogy Orbán filippínó vendégmunkásait tegyék be a helyükre.

júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

A fiatal generációt rendszeresen azzal vádolják, hogy nem figlalkoznak mással, csak magukkal, folyton csak a kütyükkel foglalkoznak stb.


Amikor viszont kiállnak egy társadalmi csoportért, akkor egyből "woke"-ot kiáltanak.


Nagyjából ennyi.

júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy amig a magyar médiában nem terjedt el és a kormány nem beszélt róla, azt sem tudtam, hogy van ilyen, pedig én még biszex is vagyok.

Gusztustalannak tartom, ahogy próbálnak legitimizációt találni a homofób politikán.

júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon több wokeizmus kellene szerintem, tőlünk nyugatabbra lévő országokban pedig határozottan kevesebb. Vannak dolgok, amikben igazuk van, de sok helyen átestek a ló túloldalára.
júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
Igen, jó lenne tudni, hogy nálad mit takar az, hogy “wokeizmus”. Az elfogadást, és az egyenlőséget támogatom. Támogatom a melegházasságot, az egynemű szülők fogadhassanak örökbe, a nemátalakítóműtéteket, stb mind támogatom. Ellenzem a kirekesztést, a gyűlölködést és a mások lebetegezését. Viszont nem gondolom, hogy ezt “ráerőltetni” lehetne másokra, viszont nem gondolom, hogy az ráerőltetés, ha filmekben vagy sorozatokban megjelennek, vagy bizonyos ünnepségeken megjelennek.
júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

Én a mai napig nem tudom mi az, hasonló szitokszóvá vált mint a baloldali. Mindig mondják mindenre, ami kicsit is eltér a konzervatív szemlélettől. Liberálisként támogatom a liberalizmust, az esélyegyenlőséget, a másság elfogadását, akárhogy is nevezik.

A pozitív diszkriminációval már nem értek egyet, pl. amit a Momentum művel a nőkkel, az nálam már átmegy egy határon.

júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
Azt se tudom mi az.
júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

#7 Ők se tudják. Floridában a jogászok vitatkoztak rajta mert az elmebeteg jobber csürhe beleírta egy törvénybe. 😂🤣


[link]


Elmebeteg náci őrültek, akik a kitalált világukban élnek.

júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

"Woke is an adjective derived from African-American Vernacular English (AAVE) originally meaning alertness to racial prejudice and discrimination. Beginning in the 2010s, it came to be used as slang for a broader awareness of social inequalities such as racial injustice, sexism, and denial of LGBT rights."


Ja, ezt támogatom.


[link]

júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Kiállok azért, hogy a családosokon kívül más is él az országban, másoknak ez hiába nem tetszik, ilyen a liberális demokrácia, nem pedig a többség diktatúrája.
júl. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!