Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gendersemleges piszoárokat...

A gendersemleges piszoárokat bevezetik magyarországon is?

Figyelt kérdés
júl. 30. 20:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9.



azt nem kéne hirdetned hogy ennyire tájékozatlan vagy!


[link]


"Németország nyilvános illemhelyeiként bevezetik a férfi és női piszoárokat a nemek szempontjából"



"

A BERLIN kormánya azt tervezi, hogy nemi szempontból semleges piszoárok bevezetésével küzdi le a női vécék hosszas sorban állását – bár nem mindenki van meggyőződve arról, hogy ezek sikeresek lesznek."

júl. 30. 22:50
 12/15 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik linkeden uniszex, a másikon külön férfi és női piszoárok vannak. Te mégis miről beszélsz?
júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

"Már a főcím is tartalmazza!"

Az első linkeid nem tartalmazták, sőt, a második linkeden kifejezetten külön férfiaknak és külön nőknek készült piszoárok láthatók. És akkor mi nem tudunk angolul :D

"azt nem kéne hirdetned hogy ennyire tájékozatlan vagy!"

Miben vagyok tájékozatlan? Megnyitottam a linkjeidet, és elolvastam amit írtak bennük. Aztán ezen tapasztalataimat felhasználva írtam le, hogy egyiket sem nevezik gendersemlegesnek. Ahogy a másik válaszoló is írta, az egyik unisex, a másik meg kifejezetten különböző piszoárokat mutat be a különböző nemeknek.

"Látom nem sikerült értelmezni a kérdést!"

Már ne is haragudj, de a kérdésedben csupán annyi szerepel, hogy ezeket be fogják-e vezetni Magyarországon is, mire én a #6-os válaszomban azt válaszoltam, hogy szerintem nem. A kérdésed melyik részét nem sikerült értelmeznem vagy megválaszolnom? Valami 4 oldalas fogalmazást vársz a témáról, amiben kifejtem, hogy a magyar kormány milyen indokok alapján, milyen tervek szerint, milyen közönségnek készíti a nyilvános wc-ket?

Továbbra is úgy gondolom, hogy nem lesznek ilyen piszoárok a magyar mosdókban. Megjegyzem, gendersemleges wc-k már nagyon régóta vannak Magyarországon, ugyanis pl. a mozgáskorlátozottaknak fenntartott illemhelyiségből nincs külön női és külön férfi, ahogy a pelenkázó részbe is bemehet az apuka is a babával, nem csak az anyuka (és bármilyen nemű babát pelenkázhatnak). Gyakorlatilag egyetlen lépésre vagyunk attól, hogy a hagyományos mosdóink felosztását is megszüntessük, de továbbra is úgy gondolom, hogy abban maradni fognak a hagyományos, fülkés wc-k, hiszen azok jelenleg is megfelelnek mindkét nem számára, felesleges őket kicserélni.

Remélem így már kielégítő volt a válaszom. Amenyiben nem, kérlek pontosítsd a kérdésed.

júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Nincs rá valós piaci igény. Azokban az országokban (Dán, Norvég Svéd) ahol koedukált budik vannak, sima vécé van egy fülkében.
aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bevezetnének ilyet. Ilyen téren szerintem a magyarok nagyon szeretik az egyszerűséget.
aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!