Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten a cigányok aránya...

Budapesten a cigányok aránya már meghaladja az országos szintet?

Figyelt kérdés

Egy miskolci ismerősöm mondta, hogy szerinte már arányaiban több cigányt lehet látni Pesten, mint náluk, pedig Borsodról mindenkinek az jut eszébe, hogy ott milyen sokan vannak. Bizonyára sokan jönnek fel dolgozni a fővárosba vidékről közülük is.

Én amúgy Csepelen lakom és hát igen, itt rengeteg cigány van, mondjuk többségük nem balhés, csak hangosak. Múltkor jártam Veszprém környékén és ott nem is láttam egyet sem. Ezért tűnik úgy, hogy nálunk sokkal több van.



júl. 27. 16:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Mindkét városban vannak eldurvultabb helyek (nem feltétlen cigáy szempontból) meg teljesen nyugisak. Pesten nyilván nagyobbak a végletek, mert nagyobb város.
aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból pécsi vagyok, de egyetem miatt 5 évet, utána munka miatt még 8-at töltöttem Budapesten. Miskolcon még életemben nem voltam.

Emékszem, hogy énis megdöbbentem mennyi cigány van ott. Arányaiban is szerintem sokan vannak. Amúgy én is pont Csepelen laktam a Szent Imere tér környékén, sőt még mindig megvan a lakás. Nekem jó volt, mert 20-25 perc alatt bent voltam az egyetemen és pont az tűnt fel, hoyg az inkább panelos proli környék, de nincs olyan sok cigó. Jó, persze lomtalanításkor előkerülnek. Meg lehet hogy vannak olyan környéekei is a kerületnek, ahol többen vannak, a panelekben nem voltak feltűnően sokan.

Inkább a belváros, 8., 9. kerület, ahol nagyon sokszor látom őket.

aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%

X. , Pesterzsébet (XX.), VIII. , XVI. Y Csepel (XXI.) , Soroksár (XXIII.) Van sok.

Konkrét helyeken meg: Hős utca, Hidegkúti Nándor Stadion, Puskás Ferenc Stadion, Népliget

aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam 13 évig laktam Csepelen. Nekem nem tűnt fel, hogy ott sok lenne. A többivel egyetértek.

A Szent Imere tér-Karácsony utca-pláza környékén csak elvétve láttam őket. Ismerősöm lakik kint Királyerdőn. Ott sem jellemzőek. Inkább a temetőn túl az M0-s felé haladva szoktam néha látni őket. Na meg az Ady Endre úttól északra van egy szó szerint elég putris környék. Ott tényleg vannak. De összességében nekem nem tűnik többnak a budapesti átlagnál. Mondjuk egy Nagyvárad tér - Keleti pályaudvar vonalon szerintem több cigust látni, mint nem romát.

aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!