Mit szóltok hozzá, hogy Orbán jövőre megduplázza a családi adókedvezmény összegét?
Tehát akkor akinek 3 gyereke van a jarulekkedvezmeny miatt semmit vagy alig fog fizetni? Az egyedülállók meg megnyomorgatva?
Tehát megint azok járnak jól akik sokat keresnek...
20#
Én sem értem.
Aki lepattant réteg, az ne akarjon szülni egészen addig, ameddig bizonyos szintre nem tudja magát felhozni.
Nyomorba szülést, minek kellene támogatni?
De, ami ennél jobb, hogy ugyanezek a gyermekteleneket akarják támogatni.Minek?
Jó,hogy nem a kutyájukra kérnek családi pótlékot?Barmok.
Alapvetően nem is a nyomorba szüléssel van a bajom, hiszen az egyén szintjén ez mindenkinek magánügye. Viszont társadalmi szinten igenis komoly hatásai lennének, ha az amúgysem gondolkodó réteg a mégtöbb ingyen pénz miatt mégtöbb gyereket vállalna. Aki szerint ezeket a családokat kellene támogatni jobban, az nem ismeri ennek a társadalmi rétegnek a működését. (Mellesleg ezek a családok is részesednének az emelt támogatásból, ha dolgoznának ugye.) Nálunk sok-sok éve közteres kísérettel jár a postás csp osztáskor a putriba, pedig lóf*sz összegekről beszélünk, valljuk be. Nézzen meg mindenki egy-egy ilyen kört. Csoda, hogy még van postás, aki bemegy oda...
Egyébként azért szerintem a 25 éven aluliak adókedvezménye nem annyira elhanyagolható "egyedülállók támogatása". Mégsem gondolom, hogy a 25 éven aluliak tömeges fidesz szavazók lennének... :)
Nyilván mindig az fáj, amiből éppen kimarad az ember, ez egyértelmű.
Ha a csórókat nem támogatjuk, merthogy ész nélkül szaporodnak, akkor annak mi értelme, hogy az egyébként is anyagilag rendben lévő réteget támogassuk akik ráadásul anyagi helyzetüktől függetlenül döntenek rról, hogy szaporodnak vagy sem?
Miért nem lehet azt csinálni akkor, hogy a dolgozó, rétegből az alacsony jövedelműeket támogatjuk szociális rászorultság alapján adókedvezménnyel, akik így nem jövedelemhez jutnak, hanem könnyebb lesz az életük?
Szerintem viszonylag egyszerű a képlet. Abban azt gondolom egyetérthetünk, hogy különböző társadalmi rétegekben nem ugyanazt jelenti mondjuk 60 ezer forint. Ha pedig ebből indulunk ki, akkor valakinek ez ösztönző (vagy konkrétan indíték), valakinek max a mérleg nyelvét billenti, míg mást nagyjából hidegen hagy. Azért nem értek egyet azzal, hogy ez a gazdagokat gazdagítja, mert egyrészt ha a jövedelmét leadózza, akkor így is sokkal többet tesz bele a közösbe, mint amennyit kivesz, pláne hogy jellemzően ők azok, akik kevésbé terhelik az állami rendszereket. (Magán bölcsi, ovi, eü, stb.) A gyerekvállalásuk nem függ össze az állami támogatásuk mértékével, mégis úgy tartom fairnek, hogy ők is részesülnek a támogatásban, nem csak eltartják az "élősködőket" (bocs, nem találtam jobb szót).
Nem leszek népszerű, de akinek havi 40-60 ezer forint pluszon múlik, hogy vállaljon-e (még) gyereket, az inkább ne vállaljon.
A mély szegény réteget meg szerintem kiveséztük, nem kellene őket ennél is nagyobbra duzzasztani, pláne hogy jellemzően ők azok, akik a legtöbbet veszik ki a közösből. Tehát a társadalomra nagyon is hatással van, hogy kiket támogatunk és nyilván azt lenne érdemes, aki nem élősködni akar majd a rendszeren. Az más kérdés, hogy rájuk némi adókedvezmény növeléssel nem igen lehet ösztönzően hatni, pont azért, mert neki nem ugyanazt jelenti 100 ezer forint, mint a putrisoron élőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!