Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem jogosult mindenki...

Miért nem jogosult mindenki nyugdíjra?

Figyelt kérdés
Ebben az országban mindenki fizeti a 27 %-os ÁFÁ-t, tehát valami kárpótlást is kaphatnának az emberek. A sok semmirekellő meg kapja majd a sok nyugdíjat akiknek létrehoztak egy pozíciót csak azért, hogy kapja a zsíros jövedelmeket.

júl. 25. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Öregségi segélyre jogosult mindenki . 25 000 forint
júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azért ne egy 25 ezres alapról beszéljünk, több
júl. 25. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"Aki nem dolgozik ne is egyék". Szerintem így akarják a feketemunkát visszaszorítani


Aki be van jelentve fizet adót. Ebből az adóból kapnak a pedagógusok, állami ügyintézők fizetést. Ebből épülnek, korszerásítenek korházat, iskolákat. Aki nincs bejelentve az ehhez nem járul hozzá ergo ne is kapjon semmit. Gondolom...

júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Még aki jogosult, az is olyan kevésre jogosult (28 500 Ft a minimálnyugdíj), hogy az az éhenhalásra elég csak.


Ami a felvetést illeti, az ÁFA a költségvetésbe folyik be, nem a nyugdíjkasszába. Nem támogatom az alanyi jogon járó nyugdíjat, ugyanakkor a mai rendszerrel számos baj van.


-Az ukránok egy fillér nyugdíjjárulék befizetése melleg kaphatnak magyar nyugdíjat, ha magukat magyarnak vallják és bejeletkeznek Magyarországi lakímre, és persze túl vannak a nyugdíjkorhatáron. Ezt minimum annyival szigorítenám, hogy akkor adnám csak meg, ha van Magyarországon élő és adózó utódja - akkor végül is jogos, mert a nyugdíjkifizetés alapja a dolgozók befizetése.


-A nők40. Diszriminatív, munakhelyemen a nők elmennek nők40-el nyugdíjba, de mellette ugyanúgy tovább dolgoznak, milliókat tesznek félre. Ha van ennek valami szociálpolitikai célja, akkor annak megvalósulását feltételül kellene szabni (mondjuk ha igazolhatóan az unokákkal foglalkozik, hogy a menye dolgozhasson - bár erre van a nagyszülői GYED), vagy meg kellene szüntetni az egészet.


-A családtagok között a nyugdíjjárulékot átcsoportosíthatóvá kellene tenni, ha már elvileg családbarát kormány. Nálunk pl. a feleségem dolgozik félállásban az autista fiunk miatt, leendő nyugdíja emiatt négyzetesen csökken (ha nem éred el a minimálbért, akkor nem csak az átlagbéred csökken, de az évek száma is, mert nem számít egész évnek), ha én meghalnék az ő 55 éves kora előtt, akkor még özvegyi nyugdíjat se kapna utánam, a kb. 30-40 ezres minimálnyugdíj közeli összegből konkrétan nem lehet megélni. (és dehogynem hagyunk senkit az út szélén...)

júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én meg abban nem értek egyet h egy ukrán aki itt él de nem itt dolgozott csak felvette az állampolgárságot és idejott az csak úgy innen kapjon nyugdíjat miközben sokan alig kapnak vmit...
júl. 25. 18:50
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"Ebben az országban mindenki fizeti a 27 %-os ÁFÁ-t,"


Ennek sok köze nincs a nyugdíjhoz.


Nyugdíjat a ledolgozott szolgálati idő, valamint az alatta elért járulékköteles jövedelmed alapján kapod.


Jogszabály szerint az öregségi nyugdíjhoz legalább 20 év szolgálati idő kell. Résznyugdíjhoz 15 év is elég.


Aki ezt a feltételt nem teljesíti, annak nem jár ellátás.


A nők40 miért diszkriminatív? Ennyi erővel a rokkantsági ellátás is az, hiszen lehet mellett dolgozni. Vagy a GYES, GYED, hiszen lehet mellette dolgozni.

A nők40 annyit jelent, hogy 40 évig vonták a béréből a járulékot, tehát tett be a közösbe. Tehát joggal követel érte valamit viszont.


Az senkit nem zavar, hogy a 3 és több gyerekesek szinte semmit nem tesznek bele a közösbe (járulékkedvezmény miatt például) és majd vesznek ki a közösből? Nehogymár 40 évig dolgoztam, fizettem, aztán pont én ne kapjak ellátást...

Én például biztosan nem megyek utána dolgozni, mert valóban elfáradtam a 40 év munkában.


A kormány gazdaságpolitikájával van a baj, nem pedig azzal, aki él az adott lehetőségekkel.

júl. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 >A nők40 miért diszkriminatív?

-Mert csak nők vehetik igénybe. A nők eleve átlagosan többet vesznek ki a nyugdíjkasszából, mert tovább élnek mint a férfiak, az lenne logikus, hogy emiatt később menjenek nyugdíjba, nem pedig előbb.


Ha valamihez lenne kötve, akkor se biztos hogy igazságos lenne, de így nem is értem a logikáját. Minden nőnek jár, annak is, aki nem szült gyereket és (részben ezzel összefüggésben) magas keresettel vezető pozícióban van.

júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es!


Ez nem vagyoni helyzet alapján jár, hanem ledolgozott szolgálati idő alapján. Aki többet tett bele a közösbe, az logikusan magasabb nyugdíjat is kap.

Azzal viszont teljesen egyetértek, mint problémával, hogy miért csak a nők vehetik igénybe.


Azzal viszont nem, hogy statisztika alapján döntsük el, hogy a nőknek kellene tovább dolgozniuk, mert ők tovább élnek. Az én falumban például több az özvegy férfi, mint a nő.


Azért ilyen vadságokat ne találjunk már ki. :)


"Minden nőnek jár, annak is, aki nem szült gyereket és (részben ezzel összefüggésben) "

Ez úgy van megoldva, hogy aki szült egy gyereket például, annak 38 év ledolgozott időnek kell lennie, aki 2 gyereket szült, annak 36 évnek, aki nagyon sokat szült, annak is legalább 32 évnek meg kell lennie. Aki egyet sem szült, annak 40 év ledolgozott időnek kell meglennie.


A ledolgozott időt ne keverd a munkaviszonyos idővel! Nem ugyanazt értjük alatta. A ledolgozott idő az, amikor konkrétan felkeltél és elindultál dolgozni aznap.


Totálisan igazságos soha nem lesz semmi. Gyakorlatilag képtelenség mindenkinek mindenben megfelelni.

júl. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!