Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna, ha 1914-ben...

Mi lett volna, ha 1914-ben Magyarország nemet mond a háborúra?

Figyelt kérdés
Ha nem szavazza meg a miniszterelnök és a parlament. Mi lett volna az események menete ránk nézve.

júl. 23. 19:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Tehát szerintem ezt nem lehet megtenni. Furcsa is lett volna ha a birodalomnak a két fele mást képvisel a háborúban. Szerintem nyomást lehetett gyakorolni simán ránk. Pl. elzárják a szenet előlünk, és bedől a gazdaság, ennyi.
júl. 23. 20:09
 12/21 anonim ***** válasza:
56%
Hogy mi lett volna,ha a magyar kormány és a magyar parlament nem megy bele nehéz megmondani.De ne feledjük 1914-ben sokan úgy vélték,hogy a monarchia gyorsan megnyeri a háborút,így Magyarországnak nem kéne kimaradnia belőle.Konkrétan tömegek vonultak fel Budapesten ünnepelni a háborút a hadüzenet napján
júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

[link]


A linken 1000 év összes törvényei.

4, 8.! megmutatnátok, hol vannak az I. vh-s hadba lépésekről szóló törvények?

(segítek: sehol)

júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%
Az 1914-es év a 37. lapon.
júl. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14) Tessék itt van a hadbalépéshez az összes törvény és kormányrendelet az 1914/15-ös évből.

[link]

Egyébként az általad belinkelt oldalon is fent vannak a hadbelépési törvények Ez alapozta meg pla háború fiinanszírozását 1914. évi XLVI. törvénycikk

a hadsegélyezés czéljaira a jövedelemadónak ideiglenes és részleges életbeléptetésérő

júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha neked A háborúval kapcsolatos törvények egyenlő azzal, hogy törvény mondta ki a hadba lépést (linkeltem, hogy ilyen nem volt), akkor nincs miről beszélnünk.

Miért olyan lehetetlen elismerni a tévedést...

júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
16) A hadbalépési törvények alatt nem azt értjük szó szerint,hogy törvénybe lett foglalva a háború,hanem azokat a törvényeket amik a hadbalépést lehetővé tették.( pl a háború finanszírozási,sörözés stb) Ha ezeket a magyar parlament nem szavazza meg,akkor nem léphetett be volna a monarchia a háborúba.
júl. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
PS: A tévedést azért nem ismerem be,mert nem az. A mestermunkámban külön 30 oldalt szenteltem a hadbalépési törvényeknek/rendeleteknek. Mivel 5-öst kaptam rá,ìgy ekkora tévedést nem tehettem,amekkorát te állítasz.
júl. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mi lett volna ha a Magyar Királyság nem járul hozzá a hadüzenetet elküldéséhez arról jogtörténészek vitatkoznak, hogy egyáltalán Ausztria saját maga betudott-e volna lépni. Ami a történelmi részt illeti 1914 Július 7-én összeült a koronatanács Bécsben, Ferenc József már ekkor hadüzentetet akart küldeni, de mivel a hadügy és a külügy és azt szolgáló pénzügy KÖZÖS ÜGY volt. így ezt a magyra miniszterelnöknek is jóvá kellett hagynia,de viszont itt Tisza István ellenált, érve az volt, hogy MÉG NEM érkezett el az idő a háborúra. De végül a követekező tanácskozáson 1914 július 18-án már ő is beleegyezését adta az hadüzentet alapjául szolgáló ultimátum elküldésére.
júl. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18. szívesen veszem, ha megmutatod ezeket a törvényeket...
júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!