Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy lesznek...

Árokpart kérdése:

Elképzelhető, hogy lesznek majd ősszel akár nagyobb demonstrációk is az iskolai mobiltelefontilalom miatt?

Figyelt kérdés
júl. 21. 22:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
Még kisebbek sem lesznek, nemhogy nagyobbak.
júl. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem válhat szabadságjoggá más emberek munkájának semmibe vétele, nehezítése, akadályozása, munkahatékonyságának rombolása! Ami másoknak árt, az már nem demokratikus, - hiába is szeretnél valami hasonlót sulykolni emberekbe!

Melletted lakom, mint szomszéd. Haza tántorogsz a 40 fok melegbe, fújsz egyet és miután visszahűltél egy kicsit, bemész a szobába, hogy pihenjél még egy kicsit, mire én bekapcsolom a szomszédban 30000 terrawatton a 12 órás jutúb lejátszást, amelyen a Slayer által előadott gyermekdalok mennek!

Amikor átjössz, hogy lehetne-e tenni valamit annak érdekében, hogy ne őrülj meg odaát és én szemközt röhögve téged elhajtalak a melegebb éghajlatra, akkor te ezt rendben találod? Mert a te olvasatod szerint ez is belefér a demokráciába!

júl. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%
#13 te hülye vagy :D 1. A gyerekednek nem kötelező hittanon ülnie, gondolom ez az infó nagyon tudatos szülőként talán eljutott az agyadig :D
júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
7%

14/14


Nem hát, beülhet erkölcstanra is amire nincs tanár, a tanárhiány miatt és vagy beül hittanra vagy gyűlnek az igazolatlan órái. Ohh ez nem reklámozzák annyira ?

Az már csak hab a tortán szülőként csoportosan írásos panasszal éltünk legyen kedves a papbácsi nem azzal riogatni a gyerekeket hogy fognak örök kárhozatra kerülni és lángokban szenvedni ha nem követik az intelmeit.


De nyilván te jobban tudod mint én szülőként, minden szülőin panaszkodunk hogy a gyerekek többsége nem akar hittant, az ofő meg minden alkalommal elmondja nem tudnak erkölcstant tartani. Majd ha szülő leszel rájössz.

júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%

1. Jelenleg még tervezet, lehet véleményezni, nem biztos (remélem...) hogy ebben a formában kerül bevezetésre.


2. Ha mégis, és hoznak egy jogszabályt, ami mindenkit sért és a gyakorlatban nem működik, akkor elgondolkodnak az emberek, hogy talán nem a Fidesz az egyedül kormányzóképes agytröszt, inkább inkompetens hatalommániások gyülekezete.


#5 >rendre láttam a Tiktokon, hogy élőznek óra alatt gúnyolva a tanárt meg a munkáját, meg virtuálisan bulligolják egyes osztály társukat...

-Ez a jelenlegi jogszabályok alapján is büntetendő. Nem a jogszabályt kell szaporítani, hanem a betartását-betartatását.


#9 >Szabadságjogok megsértése hogy adja le a telefonját óra előtt és ne azt nyomkodja meg élőzzön tanóra alatt? LOL.

-NEM az óra előtt. Reggel mindenki leadja (kinek? A gördülékeny beszedés-kiadás logisztikája az iskolára van bízva, miközben se ember, se pénz nincs rá). És nem csak az okostelefont: nyomógombos butatelefont, még ha kamera sincs rajta, akkor is; tabletet, laptopot, okosórát, fényképezőgépet, mp3 lejátszót, ha hangrögzítésre is képes, szóval mindent.

-Annyiban a szabadságjogok megsértése, hogy ha a azt akarom, hogy ne okostelefonozzon a gyerek, akkor nem veszek neki okostelefont (fiamnak eddig csak nyomógombos volt, most hogy középiskolába megy, kapja meg élete első okostelefonját). A telefon a családé. Ha a gyerek viszi az iskolába, akkor azért viszi, mert a család úgy döntött. Például hogy haza tudjon szólni a gyerek, hogy "elmarad a 7 óra, 6. végére gyere értem". Ha csak 6. végén szól, akkor egyrészt nem tudom úgy intézni a munkám, hogy azonnal induljak érte, meg akkor is idő, míg odaérek. Vannak esetek, amikor a korlátozás a közjót szolgálja, például ha mindenkinél van rugós kés vagy vipera, akkor legyen a fiamnak is, hogy meg tudja védeni magát, de az ideális az lenne, ha másoknál sem lenne, emiatt a tiltás támogatható. De kétlem, hogy a kamerák megjelenése káros. A kádár-korban jártam iskolákba, voltak durva dolgok, csúfolás, kiközösítés, verekedés, verés, erőszakkal levetkőztetés, lányok taperolása, stb., csak éppen nem tudták meg a felnőttek, mert nem volt kamerás mobil. Szerintem ha a kamerát tiltjuk, attól még továbbra is lesznek ilyen esetek: [link] csak éppen jóval nagyobb százalékuk marad rejtve. Az jobb lesz? A nem kamerás mobilok kitiltására pedig semmilyen épeszű érv nem jut eszembe, hogy az miért szolgálná a közjót.

júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Oke. Először is, 9 általános iskolában tartok órákat. Egy olyannal sem talalkoztam még, hogy ne tudjanak erkölcstant tartani, ugyanis, ha nincsen külön etika szakos tanár, akkor azt az osztályfőnök tartja.


2. Miért katolikus hittanra iratod be ha már.. ? Van jóval liberálisabb lehetőség is.

júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Szeptemberben pedig ki kellene menni emiatt a Kossuth térre.
júl. 22. 11:53
 18/23 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy ne piszkálhassanak kütyüket az iskolában tartózkodás elejétől a végéig, de az is fontos lenne, hogy ne fertőzhessék baromságokkal a fejlődésben lévő személyiséget! A hittannak, erkölcstannak emberek torkán lenyomott valami legalább annyira káros és értelmetlen a fejlődő személyiségre nézve, mint értelmileg, érzelmileg még témakör feldolgozására alkalmatlan emberek szexuális tartalmakkal bombázása - tekintet nélkül annak mondanivalójára. ill. céljára. Az meg már csak a hab a tortán, hogy milyen "emberek" erőltetik ezeknek a "tantárgyaknak" az oktatását. Nem kicsit csücskös erkölcstanról papolniuk olyan embereknek, akik életükben nem kerültek kapcsolatba erkölccsel, munkával, tisztességgel, de a hittan is izgi olyanoktól, akiknek természetes, hogy gyerekeket inzultálnak testileg, ill. érzelmileg. Tehetnék ide - az iromány végére - vigyorgó szmájlit, a probléma "csak" annyi ezzel, hogy ez inkább kínos, mint nevetséges! A kifogásgyáraknak pedig csak annyit írnék, hogy a rádiótelefon létének emberi hétköznapokban természetessé válását megelőzően is volt élet, - nem kell eljátszani, hogy nem! Ha van a megfelelő helyeken üzembiztosan működő, elérhető és kontrollált telefon, nincs miről beszélni, mert egy működő és hatékony módszer! Felesleges a mellébeszélés, a ködösítés, a megmagyarázás! Észre kellene már végre venni, hogy - bár az iskola falain kívüli történet ez már, de - nincs rendben, hogy két ember bent ül egy személygépkocsiban és telefonon irkálnak egymással, - mert már ott tartunk, hogy lassan karmokat növesztenek és elfelejtenek beszélni a magukat modernnek eladni próbáló emberek!
júl. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17: menjél, csapj egy egyszemélyes tüntetést, hadd röhögjünk rajtad.
júl. 24. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#18 Elmondanád nekem hogy mit tanítanak szerinted hit és erkölcstan oktatás alatt a diákoknak?
júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!