Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mások szerint is jó lenne egy...

Mások szerint is jó lenne egy olyan törvény ami Magyarországon betiltja a szélsőjobboldali és a szélsőbaloldali pártokat? Ezzel végleg meglehetne szabadulni a Mi Hazántól és a Magyar Munkáspárttól is?

Figyelt kérdés

júl. 21. 21:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
66%

#10 Na-na-na, ember! Nehogy már az akkori demokraták lettek volna a hibásak Hitler ámokfutásáért!


Átestél a ló túloldalára! Mindjárt kideríted, hogy szegénykém csak bosszút ált, válaszolt...


NEM!


A SÖRPUCCS UTÁN BÖRTÖNÖZTÉK BE! Bárkit bebörtönöznének ma is egy erőszakos hatalomátvételi kísérlet nyomán!


Nincs az az ország a világon, ahol ne kerülnél börtönbe ilyesmiért!


A hiba nem a túlzott erőszakosság volt Hitlerrel szemben, hanem a túlzott PUHÁNYSÁG!


Hitlert már a sörpuccs kezdete előtt jogerősen halálra lehetett volna ítélni politikai gyilkosságokért és az államrend megdöntésének kísérletéért!


Ehelyett MÉG AZ 5 ÉVET SE ÜLTE LE, amit a sörpuccsért kapott! 9 hónap után elengedték!


Itt két dolgot el kell választani:


1.) A szélsőjobboldali, szélsőbaloldali pártok elvi betiltása szerintem is HELYTELEN.


2.) Erőszakos CSELEKEDETEK BTK szerinti szigorú megbüntetése viszont HELYES!


A weimari köztársaság nem ott hibázta a legnagyobbat, amikor - amúgy is későn! - betiltotta a náci pártot, hanem ott, amikor GYENGÉNEK MUTATTA MAGÁT az erőszakos terroristákkal szemben!


Az egy MARHASÁG, hogy Hitler csak "válaszolt". Nem. Ő kezdte a terrort és pont azért tudott tömegeket meggyőzni, mert végig nála maradt a KEZDEMÉNYEZÉS, az állam mindig csak "reagált"!


Na ezt viszont nem szabad megengedni! Amikor az első tényleges bűncselekményt elkövette egy szélsőjobboldali vagy szélsőbaloldali állat, AZONNAL BÖRTÖNBE VELE, vagy, ha a törvény megengedi, akasztófára! A korabeli jogrend megengedte, mégsem végezték ki, bátorítva ezáltal a híveit, hogy tessék, büntetlenül lehet gyilkolni, vandálkodni, erőszakos bűnöket elkövetni, az államrend megdöntésére törni!


Na ez megengedhetetlen!


Az eredeti kérdésre visszatérve tehát: én sem támogatom a szélsőjobb- és szélsőbaloldali pártok betiltását (ameddig nem használnak tiltott önkényuralmi jelképet!).


DE: amint emberéletet kioltanak, amint az államrend megdöntését megkísérlik, amint embereket vernek meg, azonnal le kell ültetni őket, ugyanúgy mint bárki mást. Mint ahogy téged is, engem is hűvösre tennének, ha olyat tennénk!


Az nem oké, hogy még az 5 éves börtönbüntetését sem ülte le!

9 hónap egy VICC államellenes terrorizmusért!

júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
40%

#11 "Na-na-na, ember! Nehogy már az akkori demokraták lettek volna a hibásak Hitler ámokfutásáért!"


"A weimari köztársaság nem ott hibázta a legnagyobbat, amikor - amúgy is későn! - betiltotta a náci pártot, hanem ott, amikor GYENGÉNEK MUTATTA MAGÁT az erőszakos terroristákkal szemben!"


Ez a két állítás hogy fér össze nálad?

Ezzel pont azt mondtad ki, hogy Ők hibáztak. Hogy abban nem egyezünk, hogy hol, az másodlagos... Mondom én nem vagyok híve annak, hogy valamit lefojtunk, mert az felrobban, de én ezt így értettem, nem úgy, hogy hiba lett volna az, hogy börtönbe zárták, nyilván nem. Az, hogy betiltották a pártját, az egyértelműen bosszúvágyat indított meg Hitlerben. Hogy időben ellehetett volna tenni lábalól abban nincs vita közöttünk, de az elzárás viszont nem működött volna, mert abból lázadás lett volna, sőt biztos, hogy a kivégzésből is, viszont azon nem lehet módosítani. Tudomásom szerint eleve lázadás és az attól való félelem miatt engedték ki előbb. Lenne egy olyan opció is, nem, amit ma tesznek a szélsőségesekkel? K....ra egyszerű módszer, 1. igyekeznek a lakosságot felvilágosítani, hogy ezek kérem szélsőségesek, továbbá miért nem megoldás az, amit javasolnak, az hová vezet, stb. stb. ez ilyen duma, addig is telik az idő 2. ami a legfontosabb, amire egyszerű választ ad a szélsőjobb vagy szélsőbal, azt a problémát a kormány igyekszik orvosolni valami olyan úton, ami nem egy szélsőséges megoldás, de megoldás. Lehet, hogy annyira nem hatékony, mint amit kínált a szélsőséges párt, de akkor már nem arról szól a politikája, hogy van egy probléma, amire nem nyújtanak megoldást, amit nem látnak, nem éreznek az "érinthetetlenek" (mert ugye mindig ezzel apellálnak, hogy ők azok kik közülünk jöttek, kik éreznek minket), hanem bele kell mennie olyan körökbe, ahol elkell magyarázza az miért nem elég jó, azt meg a szélsőségesek nem szeretik, mert az egyszerű válaszokat szeretik adni és azt szeretik, ha valamire csak ők tudnak válaszolni, mert ellenkező esetben arra jön egy olyan válasz akár sokaktól, hogy "jól van, most mit akadékoskodsz, neked semmi sem elég jó b....meg?"

Ilyen k...a könnyen lett pl. félreállítva Magyarországon a Jobbik, így nem lett a MIÉP-ből a büdös életben semmi stb. stb. Ez nem gondolnám, hogy bonyolult. Nézd meg mi történt nálunk a 2000-es években amikor a Jobbik megerősödött, az is azért történt, mert az akkori kormány nem tudott érdemi választ adni a problémákra, nem reagált azokra jól. A Jobbik a cigányságot vádolta azzal, hogy miattuk vagyunk ilyen sz-rban, mert léhűtők, ingyenélők, a kormány természetesen erre adott alapot azzal, hogy osztogatta a segélyeket olyanoknak, akik munkát még messziről sem láttak stb. stb. de hát nonszensz lenne, hogy a lakosság pár százaléka lenne felelős a többség nyomoráért. Ez vezetett odáig, hogy masíroztak az utcán a gárdisták. Akkor nehogy már ember(!!!) :) meggyőzzél arról, hogy ilyenkor nem a kormány hibázik, mikor egy szélsőség felüti a fejét, amikor felütheti a fejét. És azt se magyarázd meg nekem, hogy nem hiba az elfojtás. Ld. 2006-os események, szerinted abból mi lett volna, ha nincsenek az utcán a rendőrök, ha azt csinálnak kvázi (némi túlzással) amit akarnak? Ha annál a k....a TV székháznál (azt a csatornát akkor se nézte a kutya se) valaki kimegy és szia Laci, add akkor azt a szart, majd én beolvasom... Semmi? Tutira semmi. Megélték volna, hogy győztek, és hazamentek volna. Hogy utána marad a csótány, az más kérdés... na de ha időben belátja, hogy menni kell és azon a héten lemond, magyarul nem lett volna erőszakos, hanem enged, és előbb új miniszterelnöke lett volna az országnak (nem új kormány, új elnök!), akkor 23-án nem történik meg az ami megtörtént.


Az valóban marhaság, hogy Hitler csak válaszolt, de én ezt nem is állítottam. Nem válaszolt, bosszút állt. Ez lényeges különbség. Bosszút állhat az is, akinek sosem volt igaza.

júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
43%
Nem. A jobb és baloldal fogalma mára már átalakult. Attól még nem lesz valaki szélsőjobboldali, hogy az átlagosnál jobban szereti a hazáját, csak manapság ezt jelenti a szélsőjobboldal. Az MHM jobboldali, és minek kéne betiltani? Sokan támogatják, de nem hinném, hogy valaha hatalomra kerülnek. Megbújnak a 6 képviselőjükkel ott a parlamentben, nem ártanak a légynek sem. Meg ha betiltanánk, akkor az milyen demokrácia lenne már?
júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
40%

"(PISA-teszteken a funkcionális analfabetizmus szintjén teljesítenek"


Főként az általad dédelgetett romák hatalmas iskolai aránya miatt.

aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

" de hát nonszensz lenne, hogy a lakosság pár százaléka lenne felelős a többség nyomoráért"


Arányukat 10 és 20% közé teszik sokan, ez már nem pár százalék. Általános iskolában országos szinten talán már vékony többség roma vagy félig roma tanulók aránya.

aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

"Attól még nem lesz valaki szélsőjobboldali, hogy az átlagosnál jobban szereti a hazáját, csak manapság ezt jelenti a szélsőjobboldal"


Ja aha, csak valahogy ez a hazaszeretet mindig olyanokban nyilvánul meg, hogy rensőrállamot kell építeni, üldözni kell a b.zikat, a zsidókat, meg mindenkit aki nem valami szélsőjobbos idióta.


Ja, meg a történelemhamisításban és a tudományelleneségben. Mindezt persze csakis a nemzeti összetartás érdekében.

aug. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz tudományellenesség alatt?


A te Woke SJW harcos szélsőbalos ideológiád önmagában a természettudomány alapjainak tagadására épül.


Képtelen vagy azt elfogadni, hogy különböző embercsoportok nagyrasszok intelligenciája különböző. Keress rá a képkeresőben erre: "Global IQ map"

Képtelen vagy elfogadni a természettudományos tényt, hogy az IQ genetikai meghatározottságú, és oktatással nem lehet megnövelni. Az oktatás tudást ad , nem intelligenciát.

aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
#17 Ja, a baloldal lázong olyan természettudományokon alapuló dolgok ellen mint az mrns vakcina. 😁
aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
40%
Mert privátban te kezdtél foglalkozni a témával, és tudományos cikkekkel cáfoltam baromságaidat.
aug. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Te írtál nekem privátot ember 😂 de nyugodtan posztold ki ide is a baromságaidat, én is megosztom a tanulmányom, hátha más tudja használni az agyát és megérti belőle hogy az iq nem egy genetikailag meghatározott állandó:


[link]


Amúgy nagyon növeli a szavahihetőséged hogy már abban is hazudsz melyikünk írt rá a másikra előbb. Elég tipikus jobboldali vagy, azt kell mondjam.

aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!