Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárokban vajon lesz annyi...

Árokpart kérdése:

A tanárokban vajon lesz annyi empátia és meg tudják állni, hogy ne legyenek szervilis kiszolgálók a mobiltelefontilalom ügyében?

Figyelt kérdés
júl. 20. 21:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
13%
Nem! A törvény az törvény!
júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
1-es Adott intézménynél ezt kívülről ki ellenőrizné? Miért nem lehet az adott intézményre bízni, hogy mit enged meg a diákjainak és mit nem.
júl. 20. 21:56
 3/33 A kérdező kommentje:
Azzal egyetértek, hogy órán ne lehessen a diákoknál, csakis kizárólag a feladatok elvégzésére. Viszont, hogy iskolai szünetekben sem használhatja az teljesen abszurd, sőt talán Alaptörvény ellenes is lehet.
júl. 20. 21:57
 4/33 A kérdező kommentje:
Az egyik fórumon írták, hogy a tanárok sem értenek az abszolút tiltással egyet.
júl. 20. 21:59
 5/33 anonim ***** válasza:
67%

Empátia és szervilis kiszolgálás. :D Jézusom. Azért nem kell eljátszani a hattyúk halálát és egyből az alkotmánybíróságra rohanni. Rengeteg munkahelyen tiltott a telefonhasználat, illetve nem olyan régen, kb 15 éve még szinte senkinek se volt okostelefonja (vagy mobilnete) mégis túléltük valahogy az iskolát.


A középiskolákban lehet nem tiltanám be a telefonokat én se (erről először több szakmai véleményt szeretnék hallani, mind tanárok, mind pszichológusok részéről), de az általános iskolákban abszolút támogatom a tiltást.

júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
3. Tehát ugy gondolod az a jo megoldás ha orakezdésnél begyüjtik, a végén meg kiosztják a mobilokat? (Mert gondolom azt belátod, ha az orán náluk van a mobil akkor azzal foglalkoznak, nem a tananyaggal.)
júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
5-ös Igen főképpen én is a középiskolákra gondoltam, csak azt elfelejtettem hozzátenni. Ott már azért vannak majdnem felnőtt emberek is. Az általános suliban lényegében rendben van a tiltás.
júl. 20. 22:17
 8/33 A kérdező kommentje:
6-os Igen, hogy csak az órán ne lehessen náluk.
júl. 20. 22:17
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, kirúgják azt, aki a törvény ellenére cselekszik.
júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
9-es Miért kellene kirúgni? Középiskolában miért ne lehetne a diáknál óraközi szünetben a saját telefonja elárulnád nekem? Miért ne hívhatná fel a szüleit vagy őt a szülei bármivel kapcsolatban. Az rendben van, hogy úrán tanulni kell és nem telefonozni ezzel tökéletesen egyetértek. Viszont szünetben miért ne hívhatna fel bárkit akit akar akár pl. az apját, hogy este tudja e edzésre vinni, ráér e vagy bármiyen más családi programmal kapcsolatban. Az ilyen törvényhozást társaalmi párbeszédnek kellene megelőznie ez nem olyan törvény amelyik pl. egy hobbyt érint vagy bármi jelentéktelen dolgot. Ne vicceljél már!
júl. 20. 22:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!