Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a jobboldaliak alapvetően sokkal kevésbé együttérzőek, mint a nem jobboldaliak, a tudomány jelenlegi állása szerint?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 2. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Együttérzőek, de nem mindenkivel szemben.
2023. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, hogy Magyarországon is így lenne ez, mert itt a Fidesznek van több női szavazója. Egy amerikai kutatást nem szabad univerzálisnak hinni.
2023. márc. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Lehetséges, viszont nem olyan agresszív érzelemmotiváltak, mint a ballerek.
2023. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Itthon a jobb meg a baloldal erősen keveredik. Így nehéz megmondani. Egyébként empatikus vagy egy alacsonyabb társadalmi csoporttal, vagy segítesz is nekik?- nem mindegy!
2023. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 Ha nem is empatizálsz velük,miért segítenél nekik? Az átlagember nem sokat tud tenni, de a pokitikusok, akiket megválasztanak igen.
2023. márc. 2. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem sok együttérzés van bennem azon rétegek iránt, akik munka nélkül az én adómra alapozva követelnek segélyeket maguknak. És ahol sokan vannak, leromlik a közbiztonság, teli van szeméttel minden, lakhatatlanná válnak a falvak.

Nincs bennem együttérzés azok iránt, akik idősekre támadnak éjszakánként és összekuporgatott kis pénzükért agyonverik őket.


Viszont annál inkább van bennem együttérzés azok iránt, akik e csoportoktól szenvednek, akiknek mindennapi életét megkeserítik ezek a csoportok, akik áldozatául esnek e csoportok támadásainak.


Politikailag pedig konzervatív, jobboldali ember vagyok. Viszont a korrupció és az autokratikus hatalomgyakorlás miatt konkrétan utálom Orbánt és bandáját.


Namost akkor döntsd el, rám igaz-e a tanulmány állítása vagy sem.

:-)))

2023. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem más szempontból "együttérzőek". Kevésbé együttérzők az elesettek iránt talán. Pl. betegek, idősek. De jobban együttérzők pl. a magyarokkal.
2023. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5. Ez teljesen így van. Csak azt szemléltettem hogy az együttérzés és az aktív segítség még nem ugyanaz. De az első a második előszobája.
2023. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

6. Amiket írtál empátiádról, az nem jobb vagy baloldali kategória kellene legyen, az az épelméjűség és a normális ítélőképességű ember tulajdonsága a szememben.


Még annyit:

Nincs bennem empátia a NER újgazdag korrupt haszonlesői iránt, a megbundázott közbeszerzésekkel elnyert milliárdos Orbán Matolcsy rokoni haveri csürhéje irányában.


De viszont van, vagy lenne egy nemzeti tőkésréteg iránt, amely a saját erejéből tudásából emelkedik pénzben a többi osztály felé - nem politikai szívességek fejében, és támogatja a magyar kis és középvállalkozói rétegeket megrendeléssel tisztes megélhetést ad a dolgozóinak hozzájárul a gdp-hez nincs köz és körbetartozása.

2023. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy általános jelenség, igen, és az ideológiába is bele van kódolva eleve.


A baloldali ideológiákat ab ovo a szociális érzékenység szülte, a liberalizmus pedig individualista, és emiatt veszi könnyebben észre egy EGYÉN szenvedését.


A jobboldali-konzervatív ideológiák mindig kollektivisták, a KÖZÖSSÉGRE helyezik a hangsúlyt (család, nemzet, középosztály, polgárság, stb.). Ez önmagában nem jó vagy rossz, csak így van.


A jobboldali ideológiákban az egyén dolga alárendelni magát a közösség érdekeinek, IGAZODNI a közösség kollektív elvárásaihoz, trendjeihez, harcolni és meghalni a hazáért, stb.


Egy jobboldali értékrendben a hazám fontosabb mint a gyermekem, a haza üdvéért érdemes háborút indítani és feláldozni a fiainkat, stb. - most a legradikálisabb példát hoztam fel, ami jellemzi a kollektivista szemléletet.


Ha "a nemzetnek" jó, akkor nem baj, ha x millió embernek rossz, éheznek, nyomorognak, esetleg meghalnak.


A kollektivista szemléletből eleve következik, hogy nem érdekelnek partikuláris esetek, nem hatódsz meg az egyes ember nyomorán, nem képzeled magad más helyzetébe (a tiedbe sem képzeli senki, elvégre), hanem egy kollektivista, némileg fiktív fogalom apró kis fogaskerekének tekinted magadat, akinek pár évtizednyi földi létezése csupán e nagyobb valaminek a szolgálatában nyerhet értelmet, illetve olyan tevékenységekben mint a biológiai reprodukció: azaz gyermekeket szülni és nemzeni a hazának (akik ugyanúgy nem fontosak személyükben, csak a haza "erőforrásai", akik a munkájukkal fenntartják vagy háborúban meghalnak majd érte), aztán szépen meghalni, és kb. ennyi az élet értelme.


Az egyénre erőteljesebben fókuszáló ideológiák ezzel szemben a közösséget egyének halmazának fogják fel (aminek szintén vannak hátrányai, mert gyengébb közösségtudatot eredményezhet), így értelemszerűen adódik az egyén számára az a gondolat, hogy ha én értékes vagyok, akkor a másik egyén is értékes, ha nekem vannak problémáim, neki is lehetnek - nosza, képzeljem magam a helyzetébe!


Ez valahol természetes dolog és az ideológiába már eleve bele van kódolva.

2023. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!