Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a prosztatarák...

Magyarországon a prosztatarák rendkívül sok halált okoz a férfiak körében! Miért nem kötelezik a kötelező szűrővizsgálatokkal 30-as 40-es férfiak tömegét prosztata szűrésre?

Figyelt kérdés
júl. 18. 22:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes "demokrácia", ahol az ember nem gazdálkodhat a saját életével akkor sem, ha nem tesz ki fertőzésnek ezzel másokat és károkat sem okoz senkinek ezzel! Arra fizetem az egészségügyi bármit, hogy amikor szükségem van ellátásra, akkor rendelkezésemre álljon és nem azért, hogy szükségtelenül cseszegessenek, miközben a ténylegesen rászorulók meg hónapokra kapnak időpontot orvosi rendelésre vagy hogy unatkozó embereknek legyen miből bőrsípot varratni a homlokukra!
júl. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

#12 Ebben az országban semmi sem alkotmányellenes, elvégre alkotmányunk sincs. Az viszont tagadhatatlan, hogy az invazív vizsgálatok kötelezővé tétele a világ összes emberi jogi egyezményével és a józan paraszti ésszel egyaránt szembemegy.


Erőszakkal egyébként sem lehet motiválni. A megelőzés jó dolog, de nem úgy, hogy lekötözzük a pácienst és feldugunk neki egy kolonoszkópot/kacsát.

júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

22: ne lovagolj a szemantikán. Alaptörvény-ellenes akkor, mindegy, hogy minek hívják, ahogy írod, az összes létező emberi joggal, orvosi joggal, nemzetközi gyakorlattal, és a józan ésszel ellentétes.


Ezt ők is tudják, ezért nem valószínű, hogy ebben a formában elrendelik. Sokkal valószínűbb, hogy a munkahelyek adókedvezményt kapnak, ha elküldik a dolgozót szűrésre, vagy akár a szűrésen részt vevők pályázhatnak gyógyszer támogatásra, olcsóbb biztosításra, kevesebb járulék fizetésre.

júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem igazán értem… mégis milyen alapon írhatnának elő a munkaadók kötelező rákszűrést bárkinek is? Ezt mégis mivel lehetne indokolni??
júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

24: Pedig szerintem --sajnos-- nagyon könnyen indokolható. Hiszen eddig is volt munkaalkalmassági vizsgálat, amit most decemberben töröltek el, de úgy tudom, csak szeptemberben lép hatályba.


Persze nem biztos, hogy kötelező rákszűrés lesz, lehet, hogy általános vizsgálat, mint az iskolában, opcionális szűréssel, kedvezményekkel az igénybe vevőknek.

júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

2024.07.29 - Magyarország:

[link]

júl. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
26: Többek között ezért sem biztos, hogy jó ötlet kórházba menni. A legnagyobb fertőzési gócpontok, a kór háza.
júl. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
9. Azért a szankciókra kíváncsi leszek... mennyire lesznek behajthatók a büntik (pénzbeni? végrehajtás, fizuból levonás?), vagy erőszakkal leszíjaznak a vizsgálathoz?😆 Nem alkotmányellenes egyáltalán...
júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
28: szerintem a szankció az lesz, hogy elesel kedvezményes gyógyszer vagy járulékfizetés lehetőségétől, esetleg adókedvezményt adnak a munkáltatóknak a szűrésre küldött dolgozók száma alapján, vagy kötelezik a munkáltatókat, így a munkavállaló már nem az állam által lesz kötelezve, ahogy a covid oltások esetében is működött ez a módszer.
aug. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Mégis hogyan kötelezhetne egy munkáltató rákszűrésre, milyen indokkal, milyen alapon???

Nem nézetem meg a vastagbelem vagy a méhnyakam és kirúgnak?? Ez mégis milyen jogrendben állja meg a helyét? Halló!

Ez nem népegészségügyi veszély!

aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!