Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez csak kamu?...

Szerintetek ez csak kamu? Hiszen még most épülnek az akkugyárak?


júl. 17. 23:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

10, a fél kesma ki-be járkál az ATV-től, Huth Geri, Gajdics Ottó, Jeszenszky Zsolt, Deák Dániel és naphosszat sorolhatnám, a kormány fizetett sajtóosztályát, Németh Sándor tulajdonos, kb a NER része, olyan fideszes politikusok jelennek itt meg, akik más médiával szóba sem állnak, sőt egymásnak adják a kilincset, a műsorvezetőik jelentős része, levedlett NERárva, vagy, az MTV-ből estek ki (Vogyerák Anikó), vagy oda mentek "haza" Kárász Róbert és kiöregedett TV2-ősök is itt találtak új otthont. Nem KESMÁs médiaként, egyedül jellennek meg náluk állami hirdetések, még más médiumnak, pl Pozsonyban kell a printet nyomtatniuk, mert senki sem vállalja Magyarországon. És koperációban működnek a Lölő Indexével.

Az ATV milliószor lett bizonyitva, hogy nem független és nem kormánykritikus.

júl. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

#9


Ezt nem nekem kell eldönteni, h az atv melyikhez tartozik, de sokan foglalkoznak ezzel, pedig ezek csak légbölkapott pletykák.


Teljesen mindegy, h én ezzel a témával kapcsolatban mit gondolok, én csak azt látom, h elöszeretettel feketítik be ezeket a gyárakat.

Arról sohasem szólnak, hogy egész Európánan ugyanúgy építik ezeket a gyárakat (Francia, Olasz, Német, Svéd, Norvégia, stb...).

A Samsung SDI 2017 óta megy, mégis csak az utóbbi idöben került célkeresztbe, korábban fel sem tünt a kutyának sem, amíg nem csináltak belöle politikát.

júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

Most a válaszaim azért vannak lepontozva, mert egy bennfentese vagyok a témának, és ez sokaknak nem tetszik, vagy azért, mert látom, h a politika -amúgy teljesen irracionálisan -hogyan kezeli a témát?


Én teljesen objektíven mondtam el azokat, amiket belülröl, az egész piacról látok és tapasztalok.

Politikától teljesen függetlenül!

júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

#13 Mivel még nincs hasznosságra értéked, feltételezem új vagy a fórumon.

Itt nem a hasznosságot pontozzák a politika rovatban hanem hogy egyezik-e a véleményed az övékével vagy sem.

Adhatod te a leghasznosabb választ ha a politikai ideológiának nem a balliberális oldalán állsz, nem azt a propagandát nyomod akkor le leszel pontozva akkor is ha csak kérdezel valamit vagy ha konkrétan megadod az adott kérdésre a pontos választ.

júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
35%

Ah, értem!


Akkor jusson eszükbe a lepontozóknak, h politikától függetlenül pontosan olyan Li-ion alapú aksival megy a telójuk miközben pötyögnek, mint amelyet az EV-kbe is gyártanak.


A technológia a 80-as évek óta létezik, nem csak az utóbbi 3-4 évben, mióta divatos szidni! 😉

júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
61%

#15 10:04

Nem feltétlenül azonos a technológia.


A jelenleg futó EV-kben valóban sokszor a telefonokban is használt technológiájú Li-Ion akkumulátorok vannak, de olykor már kezdenek áttérni kicsit más technológiára.


Napelemes rendszerek akkumulátorai már leginkább LiFePo4 akkuk, amit bár hívnak Li-Ion-nak (annak egy változata), de tűzveszélyességi szempontból ég és föld a mobiltelefonokban használtakhoz képest.

Igaz, más energiatárolási mértékről is van szó, tehát egy telefon 10Wh-ja sokkal kisebb energia mint a 10-30-60 kWh, amit a napelemes vagy EV akkumulátoros rendszereiben használnak.


A mobiltelefonok akkuja tűzveszélyes, különösen nagy mennyiségben (az autóé elég nagy mennyiség).

A LiFePo4 nem tűzveszélyes, és teszik már ezt is autókba, ezen felül van kilátásban (fejlesztés alatt) más technológiájú akkumulátor is.


Eléggé megindult az utóbbi években az akkumulátorok fejlődése, ami jó dolog, mert szüksége lesz az emberiségnek minél hatékonyabb és környezetkímélőbb energiatárolásra a nem is túl távoli jövőben.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy úgy kell akkumulátorgyárakat építeni és üzemeltetni, hogy magasról teszünk a környezetre és a környéken élőkre, ugyanis Magyarországon jelenleg ebben a mentalitásban erőltetik ezeket a gyárakat.

júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!