Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A papok miért politizálnak és...

A papok miért politizálnak és urizálnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ők nekik Isten szolgáinak kellene lenniük, akik az embereknek példát mutatnak.

júl. 17. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez igaz. Eközben állampolgárok is, szólás és vélemény szabadsággal akár csak mindenki más.
júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 HakapiszikMatyi ***** válasza:
83%
Te most keltél ki a tojásból? Az egyház sosem avatkozott a politikába ugye?
júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha nem tennék már rég becsődöltek volna:)


Nagyrészt állami pénzből tartják fenn magukat.

júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Urizálnak???


Politizálni amúgy meg bárkinek joga van.

júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
#4 Mo-n kapásból az igazságügyben dolgozóknak sincs joga nxilvanosan politizálni. Én ismertem olyat akit azért is megróttak mert megosztott egy népszavás cikket a facen. (Bíró) ennyit erről. Gondolom Mandinert kellett volna megosztania és akkor rendben van
júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
az aki Isten szolgája, és a hivatásának érzi a papságot, az NE politizáljon, főleg ne akarjon a hívek/nép nyakán felkapaszkodni és úri életet élni.... Jézus Krisztus úgy élt, mint egy koldus, míg aki ma itt magyarországon pap, az nem szegény, nem éhezik, nem nélkülözik, nem dolgozza magát halálra... Tisztelet a kivételnek, mert pár nem sok papot én is ismertem, akik valóban Istennek ajánlották fel életüket.
júl. 17. 13:36
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Nem urizálnak és csak kevesen politizálnak. Amúgy meg az elvtársaid mindig üldözték és most is üldözik a kereszténységet, szóval érthető, hogy a papok nem őket támogatják.
júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nem az elFtársaim, és sok pap püspök odadugja a képét olyan eseményekre, ahol befolyásos politikusok vannak, kunyiznak, hizelegnek, politizálnak holott ez NEM dolguk.... Tegyék a saját dolgukat, ugyanis Isten a FŐNÖK és NEM a politikusok akikhez dörgölőznek, akik mellett eseményeken dőzsölnek....
júl. 17. 13:46
 9/17 anonim ***** válasza:
45%
Mert a fidesz tömi őket pénzzel, meg kiélhetik a perverzságeiket (pedofília) a s.ggnyalásért cserébe.
júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 HakapiszikMatyi ***** válasza:
85%

Bevallom: Ateista vagyok. Sorry

A történelem mindig is érdekelt. A 19. századig szinte nem is volt olyan háború, ami nem vallási eredetű volt. Hmm...

Most a Keresztény egyház szép lassan elveszíti évezredes hatalmát. Az Iszlám meg erősödik. Nekik még van vagy 2-300 évük, mire az enyészeté lesznek, de túlélik a kereszténységet. Nem lehet?

dehogy nem... Jóindulattal 2000 éve van kereszténység. Ennél sokkal tovább fennálló vallások vesztek a feledésbe, ahogy fejlődött a Világ. ( Van, ami régebbi. Pl. A Buddhiznmus, ami szintén túléli a képmutató keresztényeket.)

Abban igazad van, hogy a papoknak nem volna szabad beavatkozni a Világ fejlődésébe. Banyek... Hol tartanánk most...?

júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!