Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Középkorúak és idősek miért...

Középkorúak és idősek miért hiszik azt, hogy a mai fiatalok hazafiatlanok, amiért nagy számban lelépnek nyugatra?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy:

-József Attila már 1937-ben leírta Hazám című versében, hogy "kitántorgott Amerikába másfélmillió emberünk".

-Legyünk őszinték, 1956-ban sem csak forradalmárok léptek át az osztrák határt, hanem boldog-boldogtalan!

-A szocializmusban nehéz volt kijutni nyugatra, de milliók hagyták ott a a falusi fejkendős nagymamát meg a tsz-eket, és költöztek városra irodában vagy gyárban dolgozni. Ők is csúnyán szembe fordultak a hagyományokkal, és az akkori modern társadalmi normákat követték, nem?

-Amióta csatlakoztunk az EU-hoz, azóta vándorolnak el a fiatalok. Határozottan emlékszem, hogy már Gyurcsány alatt is téma volt, amikor a mostani fiatalok még babák voltak!!!


A kérdésem, miért kell a mai fiatalokra kihegyezni ezt, és miért kell rájuk megsértődni?!


júl. 17. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszik.


Hazafiatlanság mást jelent.

júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Milyen hazafiasság van abban hogy hó végén már csövezni kell mert nem elég a fizetés?


Engem nem érdekel hogy a nyugdíjasnak lesz-e 13. havi fizetése, ahogy Orbánt sem érdekli hogy én mit eszek a hónap végén. Ha erdekelné akkor nem állandóan a lopáson járna az esze.

júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
A Tsz-eket én is elhagytam volna.
júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Mert tanulatlan, vidéki idióták akik a falvukon kívül még sose jártak.


Itthon keresel 400.000-et villanyszerelőként, ausztriában keresel 1.000.000-t és normális az egészségügy, a kaja, a környezet, az utak.


Aki magyarországon marad az vagy egy tanulatlan, ostoba, meghunyászkodó rabszolga, vagy esetleg valamilyen okból sajnos nem tud elmenni onnan.

júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
2 Van igaza és tényleg aki itthon marad az éhezik már lassan olyan drága minden persze hogy, le lèpnek.És én is ezt láttom hogy, kormányt nem érdekli lesz étel az asztalon.
júl. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Én azokat csípem, akik kimennek Nyugatra, aztán onnan szidják a lipsiket, meg éltetik a Viktort.😅
aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!