Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek mit intézett a drágaláto...

Kinek mit intézett a drágalátos kormányunk?

Figyelt kérdés

júl. 16. 08:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
73%
Intézett jó kis palackvisszaváltó autómatákat...
júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
34%
Nekem alacsony SZJA-t és prosperáló gazdaságot, ahol jól keresek. A hálapénz kiirtása is nagyon tetszik.
júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
67%
Elintézte hogy 500Ft 1 csomag ropi, 1 tábla csoki, 1 doboz kakaó, de hát ez hatalmas segítség a magyar családoknak 😂😂😂
júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%
Nekem egy új életet. Nélkülük, soha nem jöttem volna el külföldre -nem volt tervben, de, annyira nem volt már gyomrom ahhoz, ami otthon ment- és nélkülük nem mondhatnám el, hogy havonta utazok valahová Európán belül, igy Európa a játszóterem lett gyakorlatilag. Nélkülük, nem tudnám saját magam igazolni, hogy mekkora bllsht az, amit egyes európai tagállamokról mondanak.
júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
27%

Elsősorban több fizut. Szóval ha ez egy gúnyolódó kérdés, akkor itt bármi pozitív hangzik el, az a válasz valószínűleg nem lesz népszerű... ha komoly a kérdés, akkor a komoly válaszom az, hogy több fizut. 2007-es fizetésemhez képest, a jelenlegi annak 7x-ese. Ezen kívül ha mást sorolnék, az duma lenne, mert bár van más számos jó intézkedés, de engem nem érint, tehát én valószínűleg nem esnék 2. adókulcsba, így az SZJA-m nem lenne érdemben kevesebb, a mentességi időszakot meg már bőven elhagyta az életkorom, hálapénz hál' Istennek nem érint, ha kérdés e kettő tetszik-e, akkor alapvetően a válaszom mindkettőre igen, de az SZJA mentességről annyit eltudok mondani, hogy azért kapták a fiatalok, hogy valamit kezdjenek a pénzükkel, de tapasztalatom szerint a zöme nem kezd semmit sem, elkölti, bulika, ruha, telefon, autó.

Anyámék az unokának 13. haviból legalább megtudják azt venni, amit kigondolnak, nem az van, mint anno az én öreganyám mindig sűrűn elnézést kért, hogy nem tudott mit venni, mi meg mindig sűrűn elmondtuk, hogy nem baj mama. Az utazás, a megyebérlet az engem is érint és annak baromira örülök, mert nincs autóm, nem vagyok alkalmas a vezetésre, mindig is féltem tőle. Persze vannak olyanok, akik így is autóba ülnek, ált. balesetet okoznak akár csak azzal, hogy feltartják a forgalmat, én nem akarok közéjük tartozni, ezt fel kellene tudnia mérni mindenkinek. A palackvisszaváltó automatát sajnos az EU intézte, nem a kormány (bár nem ágált ellene), őszintén szólva én sem vagyok vele túlzottan kibékülve, mert szaladgálhatok üres flakonokkal, a gépek vagy működnek vagy nem vagy megteltek... de tudom, hogy sokan úgy tekintenek a szemétre, ha azt elengedik a kezükkel, onnantól nem szemét, szóval sokan eldobálják az italos flakonokat, dobozokat. Lehet, hogy most sem lesz másképp, de most meg lesz olyan, akinek megéri felszedni, de attól függetlenül kényelmetlennek tartom, nekem kényelmesebb volt otthon bedobni a szelektív kukába azt' ennyi. Házfelújítási programot mi is kihasználtuk, napelem programot én nem, de ismerőseim jelentős része igen, na és ez rengeteg munkát adott nekünk, ahogy egyébként a házfelújítási is nyilván még a csok is stb. Hogy negatív dolgot is mondjak. pl. az ép.ipari anyagok jelentős drágulása az engem is szíven vágott, mivel felújításban voltam én is az előző években s bár mindent én csináltam, így munkadíj nem volt, de az anyagár az nagyon durva. 21 év elején számolt költségvetésnek közel a duplájába került a történet 22-ben, volt sajnos egy fél éves betegség, így halasztottam a történetet, hááát volt idegbaj. Amit bár megértek, hogy miért van, mégis iszom a levét, az az önkormányzatok mozgásterének beszűkülése. A településünknek a színvonala csak zuhan... de mindennek megvan az oka, egyrészt amilyen adósággal átvette a Fidesz az országot, önkormányzatok adósságával hááát abból sejteni lehetett, hogy a pénz az elfolyik, másrészt speciális eset vagyunk, közel milliárdos csalással vádolják a polgármesterünket, (nem a település vagyona), ezért nyilvánvalóan b.sztak a fejünkre, ha beadtunk bármilyen pályázatot is, hisz ki bízna meg benne? No most ezt az embert ráadásul még 5 évre visszatapsolta a lakosság, mert nagyon hülyék, mást nem tudok erre mondani, idén szabadultunk meg tőle.

júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is egyik legjobb a hálapénz eltörlése. Sokkal vagányabb kimondani: Magán rendelésre járok! Ugyanis TB alapú ellátást nem kapsz azóta az országban.

A 65 éves nyugdíj korhatárt is szeretem, nem kell otthon ücsörögnöm és télen fűteni, nyáron klímázni magamra.

júl. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%
@5, amúgy 2007-hez képest ugyanott dolgozol ugyanabban a pozícióban? Mert én például 14 éve még pályakezdő voltam lóf@sz fizetéssel, azóta az én fizum is a húszszorosára nőtt. De anyáméké meg nyilván nem.
júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
38%

Mivel nekem mérnöki végzettségem van, ezért kvázi minél több a gyár, annál több a lehetőség és nagyobb a verseny.


Ennek ellenére, én nem szeretem a Fidesz (és általában a magyar politikai pártok) felfogását a hatalmasra duzzasztott államról, adópolitikáról.

júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
21%

7#


Ez tudod miért van?

Én majdnem többet keresek néhány év tapasztalattal, mint anyám meg apám egyszerre.


Az a generáció, (most 50 pluszosak) nem nagyon diplomáztak.Sokan dolgoznak közülük állami széfárban, állami cégnél.



Én meg diplomás vagyok, versenyszférában.

júl. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
17%

Csak a főbb dolgokat mondom;

Anno a devizahitelesek csapdájától mentett meg és attól, hogy a házunk és valószínűleg a kapcsolatunk is rámenjen, az egykulcsos szja tökéletes, az otthon felújításba 1,8 millió támogatást tudtunk felhasználni ( 50 százaléknyit), gyermek után adókedvezmény, fizetésemelés , mivel állami szektorban dolgozom, szóval már bruttó 1 millió, a megtakarításom pár év alatt 6 millióról 13 millió lett, évi 400 ezer nettó cafeteria, olcsó rezsiköltségek, egyre jobb életszínvonal.

júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!