Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Karácsony Gergely egy szavazókörben 100 plusz szavazatot kapott az újraszámlálásnál?

Figyelt kérdés
Ezeket tévesen Vitézyhez számolták.

júl. 10. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Számomra meglepő. Még ma délelőtt is amellett kardoskodtam itt a GYK-n, hogy az érvényes szavazatokat a világ legkönnyebb dolga összeszámolni (szemben az érvénytelenekkel, ahol esete válogatja alapon gondolkodni kell, szabálykönyvet újra fellapozni stb.). Szürreális, hogy ilyen mértékű hibák itt is elő tudnak fordulni.
júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Részsiker egyelőre. Egy csatát megnyert, de a "háborúnak" még nincs vége (nem az orosz-ukrán konfliktusra gondolok).

Majd nyugtával dicsérjük a napot, ne igyunk előre a medve bőrére.

júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Ez érdekes, én pont most olvastam egy telex cikket, amiben 68 plusz Karácsony-szavazatot írnak a legtöbbnek, amit rosszul számoltak egy szavazókörben.

[link]

Tudnál forrást linkelni, hogy ezt a 100-as számot honnan vetted?

júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

@3

"Információink szerint eddig nagyrészt kiegyenlített változások láthatók a június 9-ei főpolgármester-választás érvényes szavazatainak újraszámolása közben, de Karácsony Gergely környezetéből úgy értesültünk, hogy a jelenlegi főpolgármester előnye 105 szavazattal nőtt Vitézy Dáviddal szemben, az eddigi 41-hez hozzáadva így szerdán kora délután Karácsony 146 szavazattal vezet Vitézyvel szemben."


Ez a telexes cikkből van, aminek a linkjét adtad.

júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen adatok mellett elképesztő, hogy nem írnak ki azonnal új választást.
júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Csalás.
júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Jó, hogy ezek kiderülnek. Komolyan nem értem, hogy mi ez az őrjöngés az újraszámolás körül. Újraszámolják, ezúttal feltehetően figyelmesebben, ez miért baj? Ha ennyi tévesen számolt szavazat van, akkor szerintem nagyon jó, hogy újra leellenőrzik az összeset. A győztest isbcsak hitelesíteni fogja, szerintem ez nem baj.
júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ennek mi értelme: ma ilyen-, holnap olyan-, harmadik-negyedik nap megint másmilyen metódus mentén megy a számlálás, így aztán ember legyen, aki megfejti, hogy mi az igazság.
júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ez a telexes cikkből van, aminek a linkjét adtad."

Igen, ezért kérdeztem hogy a kérdező honnan vette, hog a 100 szavazat egyetlen választókerületből van, mikor a telex cikke szerint a legtöbb szavazat amit hozászámoltak egy választókörzetben, az 68 plusz szavazat volt. Az eddigi választókerületek alapján ÖSSZESÍTÉSBEN nőtt Karácsony előnye 105 szavazattal, ez nem egyetlen választókörzet eredménye, ahogy a kérdező állítja.

De látom nem csak a kérdező képtelen egy néhány soros szöveg értelmezésére, hanem a válaszolók többsége sem...

júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9: Vitézy egy Facebook-bejegyzésben írta, hogy volt olyan XIII. kerületi szavazókörzet, amelyben 134 szavazatot számoltak tévesen hozzá:

"Ma volt egy olyan szavazókör is Újlipótvárosban - ez csak egy az 1354 darab budapesti szavazókörből -, ahol önmagában többet változott a szavazatok száma, mint amennyi a teljes köztünk lévő eredeti különbség Karácsony Gergellyel. Ebben az esetben épp az ő javára változott az eredmény, 134 szavazattal, mivel amúgy rá adott érvényes szavazatokat tévesen hozzám számoltak a XIII. kerületi szavazatszámlálók június 10-re virradó éjszaka."

júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!